22. 7. 2022

V pátek 22. července uplynulo 7 let od srážky Pendolina a polského kamionu na železničním přejezdu ve Studénce. Zahynuli při ní 3 lidé a mnoho dalších bylo zraněno. Řidiče soud potrestal 8,5 roky vězení. Podjezd, který by mnohem lépe přejezd zabezpečil, je stále pouze na papíře. 22. července před 8 hodinou ráno vjel na železniční přejezd ve Studénce kamion. Nedbal na červená světla ani na zvukovou výstrahu. Krátce na to něj narazilo ve vysoké rychlosti Pendolino plné lidí. Mnozí byli uvězněni mezi pomačkanými plechy a nemohli se hnout. Zdravotníci se snažili ošetřit zraněné a hasiči postupně pasažéry vytahovali. Po neštěstí se okamžitě začalo řešit lepší zabezpečení přejezdu. Správa železnic se nakonec rozhodla, že vybuduje podjezd za 750 milionů korun. Uplynulo ale 7 let a na přejezdu se toho moc nezměnilo. Investorem je Správa železnic s tím, že nejde jen o podjezd, ale v první fázi by se měla vybudovat objízdná trasa pro kamiony do průmyslových areálů a v následujícím roce potom podjezd a rozšíření křižovatky. Aktuálně probíhá tvorba projektové dokumentace. Stále nejsou vyřešeny majetkové vztahy.

 

Seznam subjektů kandidujících do zastupitelstva obce

V úterý vypršel termín pro odevzdání kandidátních listin do podzimních voleb do zastupitelstev obcí. Této možnosti využilo v Kopřivnici celkem 11 subjektů:
– ANO 2011
– Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT – sdružení DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT a NK
– KDU-ČSL a nezávislí
– KRÁSNÁ KOPŘIVNICE
– Občanská demokratická strana
– proKOPR
– Sdružení nezávislých Kopřivnice
– Společně za Kopřivnici
– Svoboda a přímá demokracie (SPD)
– VOLNÝ blok
– Zdraví Sport Prosperita a STAROSTOVÉ.

 

Nemocnice AGEL Nový Jičín se zapojila do projektu Pomáhej pohybem. Lidé tak mohou prostřednictvím mobilní aplikace podpořit nejen své zdraví, ale i vybavení pro handicapované dětské pacienty. Dětské oddělení tak získá vybavení pro specifickou péči o handicapované děti. Toto vybavení zvýší kvalitu, komfort a bezpečnost hospitalizovaných či ambulantně ošetřovaných handicapovaných dětí. Vybavení zároveň usnadní péči zdravotnickým pracovníkům, do projektu je možné se zapojit od 5. srpna.

 

LETNÍ KINO Amfiteátr pod Starou věží, Štramberk 22. července 2022: Prezidentka, 21:30. Kateřina Čechová historicky první česká prezidentka, má za sebou rok v úřadu. Je zahlcená prací, její program je každý den nabitý k prasknutí. Občas by si chtěla v klidu odpočinout bez pozornosti celé republiky. Jednoho dne se odhodlá k riskantnímu kousku. Vezme si paruku a v dokonalém převleku se v noci potají vytratí z Hradu. Plán jí vyjde dokonale. Kateřině se noční dobrodružství inkognito v podhradí mezi lidmi zalíbí. Seznamuje se se sochařem Petrem, kvůli kterému se do města vydává každou noc. Petr nemá ani ponětí, kdo okouzlující žena, do které se zamiloval, ve skutečnosti je. Situace se však brzo vymkne kontrole a prezidentčiny noční výlety se provalí. Kateřina se musí snažit, aby si vybojovala právo na lásku, která jí náleží stejně, jako kterémukoliv jinému člověku na světě.

 

Módní přehlídka Piaristické zahrady, Příbor v pátek 22. 7. 2022 od 17:00 hodin. MARTINA MÓDA ve spolupráci s městem Příbor pořádá velkou módní přehlídku v Piaristických zahradách. Modely předvedou: Helena Debefová, Lenka Sczuková, Hana Motlochová, Radana Petřeková, Tereza Palacká, Viktorie Formánková. Akci moderuje Jiří Jurečka.

 

Město Příbor pořádá venkovní koncertování. Vystoupí K. I. S. (Kolegium Ignáce Schustaly) a The People! Městský park, Příbor v pátek 22. 7. 1011 od 20:00 hodin.

 

EXTREME MTB RACE, PUMPTRACK RACE & ROCK FESTIVAL-Hukvaldy 23. července 2022. Šestý ročník outdoorového rockového festivalu obohaceného o extrémní MTB (mountain bike) závod. Koupaliště, Hukvaldy od 9:00.

  1. ročník outdoorového rockového festivalu obohaceného o extrémní MTB závod v kouzelné Lašské bráně Beskyd, v kraji hudebního skladatele Leoše Janáčka, konaný v prázdninovou sobotu 23. července 2022 v areálu Bikeparku Hukvaldy a hospůdky Koupaliště Hukvaldy.

Sportovní část během dne:

09:00 – 10:00…. Registrace jezdců

10:00 – 12:00…. Závody dětí Kids Fun Race + vyhlášení vítězů

12:30 – 16:00…. Extreme MTB závod

16:10 – 16:40…. Vyhlášení vítězů hlavního závodu

14:00 – 16:30…. Závod na pumptracku

+ doprovodný program pro děti (skákací hrad, malování na obličej, oblíbená pěna)

 

Večerní hudební část:

17:00 – 17:30 …. NEKLAN – křest knihy (special guest)

17:30 – 18:20 …. DEGRADACE (punk’n’roll, Ostrava)

18:50 – 19:40 …. AQVA SILENTIA (punk, Frýdek-Místek)

20:10 – 21:00 …. Critical Acclaim (alternative metal, Přerov)

21:30 – 22:20 …. Hell Paso (noise-post hardcore, Praha)

22:50 – 23:40 …. BIKKINYSHOP (nu-core, Beroun/Praha)

00:10 – 01:00 …. Nomura (progressive djent, Olomouc)

 

 

Amfiteátr pod Starou věží, Štramberk 23. 7. 2022 od 15:00. PRO DĚTI: Jak bylo, když nebylo. Příběh o úplně obyčejných věcech, jako je strach z bouřky, k čemu je dobrý oheň, proč je dobré mít střechu nad hlavou apod. Jak to bylo kdysi dávno, když se na světě objevil první člověk, a byl na všechno úplně sám, přijďte se podívat na příběh starý, jako lidstvo samo, příběh pro malé i velké. Pohádka pro děti od 3 let. V případě nepříznivého počasí v kulturním domě Štramberk.

 

Sobota 23. 7. 2022 od 19:00. Tradiční Benátská noc s SDH Příbor – Hasičská stanice, Svatopluka Čecha 190, Příbor. K tanci a poslechu zahraje kapela TNT. Bohaté občerstvení zajištěno: tradiční hasičský guláš, párek v rohlíku, hasičská klobása, pivo, alko a nealko nápoje.

 

Umění šermířské na Hukvaldech. Mistři šermu z Olomouce – Adorea, předvedou svou hbitost ve scénických potyčkách. Zřícenina hradu Hukvaldy, 23. 7. 2022, od 11:00 hodin. Program: 11:00 Hrdinové, 13:00 Fresky, 15:30 Adorea Šerm.

 

LETNÍ KONCERT: TheCoffees. Červencové neděle Vám zpříjemní kapely, které jsou místem spojeny se životem a působením Dany a Emila Zátopkových. Kapela TheCoffees z Uherského Hradiště zahraje na čtvrtém letním koncertu.

Kapela TheCoffees – místy elektronický pop provázaný jemným hlasem a ostrou kytarou. České tklivé texty, které vám svůj význam jen tak nevyzradí a hudební obálka, jež vaši pozornost jistě upoutá. Aranže jsou postavené na vintage soundu zaobaleném efekty a synťáky. Za nepříznivého počasí se akce ruší. Sad Dr. Edvarda Beneše, Kopřivnice od 17:00.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice