25. 8. 2021

Už jen týden mají držitelé rezidentních a abonentních parkovacích karet na jejich výměnu. S posledním srpnovým dnem končí přechodné období pro výměnu těchto karet, které opravňují k parkování vozidel lidi bydlící, pracující či podnikající na ulicích Kpt. Nálepky, Dukelské a Sokolovské, včetně části parkoviště u Alberta. Řidiči bez těchto karet mohou na těchto ulicích parkovat maximálně 60 minut, a to na parkovací kotouč, na parkovišti u Alberta v době od 7 do 17 hodin pouze po zakoupení parkovacího lístku. Vydání karty je zpoplatněno. Obyvatelé dotčených ulic zaplatí za první kartu stokorunu, karta pro druhé a každé další auto je přijde na dva tisíce. Vyšší částku zaplatí abonenti, tedy majitelé a zaměstnanci zdejších provozoven, a to dva tisíce. Parkovat bez poplatku bude možné na parkovišti u Alberta a před hotelem Tatra jen v čase od 17. hodiny do 7. hodiny ranní. O karty lze žádat na informacích ve vestibulu radnice. Žádost o vydání je dostupná na webu města, eventuálně ji zájemcům vytisknou pracovnice informací.

Termíny vítání občánků pro druhou polovinu roku jsou stanoveny na čtvrtky 30. září, 7. října a 4. listopadu vždy na 15., 16. a 17. hodinu. Během prázdninových měsíců obřady neprobíhají, protože by bylo problematické zajistit kulturní vystoupení žáků ze základních škol. Letos se v místních částech tyto obřady neuskuteční. Zájemci se mohou už teď hlásit telefonicky na číslech 556 879 436, 737 114 246 nebo na e-mailové adrese ilona.mazalova@koprivnice.cz, případně osobně na městském úřadu, 7. podlaží, číslo dveří 743, kde získají podrobnější informace. Průběh obřadu se bude odvíjen podle aktuálně platných hygienických podmínek.

 

Zareagovat na výzvy ohledně nedostatku krve se nelenilo sportovcům z novojičínského volejbalového klubu a sami z vlastní iniciativy tak rozšířili řady dárců místního transfuzního oddělení Nemocnice Nový Jičín. „Jsme rádi, že jsme mohli pomoci. Víme, že krev je potřeba a překvapivě to nebylo nepříjemné,“ říká trenér volejbalistů Jakub Karásek. „Volejbalisti nás sami kontaktovali a nabídli se. Navíc, ze všech dárců byl pouze jeden pravidelným dárcem, takže zbylí kolegové jsou všichni prvodárci a toho si nesmírně vážíme a věříme, že se k nám budou vracet,“ poznamenává Ing. Marketa Matušů, vedoucí provozu transfuzního oddělení Nemocnice Nový Jičín, s tím, že další zájemci o dárcovství krve se mohou hlásit online pomocí registračního portálu na webové adrese rezervace.nnj.agel.cz, nebo telefonicky na čísle 556 773 471. Darovat krev může každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 65 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Bezplatné dárcovství krve zahrnuje také lékařské vyšetření, možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr.

 

Majitelé rodinných domů v Kopřivnici a místních částech budou moci požádat o nádobu na sběr plastových a kovových obalů. Zájemci obdrží sběrnou nádobu o objemu 240 litrů do bezplatné výpůjčky od města na základě podepsané smlouvy. Tyto nádoby nahradí od nového roku žluté plastové pytle, které odbor životního prostředí již nebude zájemcům rozdávat. Od měsíce září budou moci zájemci podávat žádosti o sběrné nádoby buď elektronicky na e-maily martina.dockalova@koprivnice.cz nebo lucie.kubalcova@koprivnice.cz, nebo také telefonicky na čísle 556 879 781/782.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice