27. 8. 2021

Žirafka zahajuje provoz a zve na zábavné odpoledne. Ve středu 1. září bude po prázdninovém přerušení provozu opět otevřen dětský koutek Žirafka v přízemí kopřivnické radnice. O týden později, tedy ve středu 8. září od 14 do 17 hodin, proběhne v Žirafce zábavné odpoledne s balonky, tvořením a malováním na obličej. K prohlídce koutku a zapojení do připravených aktivit jsou srdečně zvány děti i se svými rodiči. Vstup na akci bude zdarma. Dětský koutek na radnici bude otevřen každé pondělí a středu od 8 do 17 hodin s polední přestávkou mezi 11:30 a 12:30. Zřízen byl zejména proto, aby pomohl rodičům dětí, kteří si potřebují vyřídit své záležitosti na úřadě. Kvalifikované hlídání svých ratolestí v Žirafce však může využít kdokoliv, a to za dvacet korun na hodinu. „Kvůli epidemické situaci nebyl koutek v minulém pololetí příliš využíván a po pár dnech provozu přišly letní prázdniny. Proto chceme připomenout, že tuto službu stále poskytujeme. A abychom nabídku Žirafky po čase trochu obohatili, chystáme novinky v podobě konání různých akcí i úprav interiéru,“ uvedl místostarosta René Lakomý, do jehož gesce koutek spadá. Žirafka funguje na radnici již třináctým rokem. Poprvé byla otevřena v lednu 2009 soukromou provozovatelkou, jíž město poskytlo prostory a část nákladů na provoz uhradilo formou dotace. Ačkoliv se zde dětem velmi líbilo, provoz koutku byl koncem března 2009 ukončen. Město však svůj záměr pomoci maminkám přicházejícím na úřad s malými dětmi nevzdalo, a od října 2009 zajišťuje hlídání v Žirafce prostřednictvím své příspěvkové organizace Dům dětí a mládeže Kopřivnice.

 

Městská knihovna Kopřivnice pořádá v pátek 27. srpna od 13:00 hod. tvořivé odpoledne pro všechny malé i velké děti. Zadržte dech a vstupte s námi do podmořské říše, kde na vás bude mezi rybami čekat tvořivá dílna, hry a malé překvapení.

 

V pátek 27. srpna od 16:00 hod. v kavárně Vile Machů vystoupí a zahraje cimbálová muzika Pramínky. Vstupné dobrovolné. Doporučují se rezervace na tel. čísle 702 016 444.

 

V pátek 27. srpna v 16:30 hod. se uskuteční další ze série komentovaných prohlídek ve městě Příbor. S Mgr. Janou Koudelovou se vydáte poznávat zákoutí města Příbor. Sraz na náměstí. Vstupenky je nutno zakoupit před prohlídkou v Informačním centru Příbor.

 

KONCERT: All Brass Band v pátek 27. srpna od 18:00 hod. v Piaristických zahradách – poslední z koncertů v zahradě. Vstup volný.

 

V pátek 27. srpna od 19:00 hod. v amfiteátru pod Starou věží vystoupí lidová muzika z Chrástu. Vstupné 80 Kč. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do Kulturního domu Štramberk.

 

LETNÍ KINO: Gump – pes, který naučil lidi žít | Příbor.Rodinný film v rámci letního kina Příbor se odehraje v pátek 27. srpna od 21:15 hod. Vstupné 100 Kč.

 

V sobotu 28. srpna od 11:00 hod. se na hradě Hukvaldy uskuteční šermířský den. Těšit se můžete na ukázky palných a chladných zbraní, zbroje, šermířské souboje a volné potyčky v průřezu staletími. Vystoupí šermíři Adorea z Olomouce.

 

V sobotu 28. srpna od 15:00 hod. v areálu fotbalového hřiště Bařiny se uskuteční Sousedské hry aneb zakončení prázdnin. Těšit se můžete na pískování se ZUZAJDOU, skákací hrad, vystoupení TK GRADUS, Možná přijde i kouzelník, můžete si i zajezdit na oslících ze Štramberku. V rámci akce zakončení prázdnin na fotbalovém hřišti Bařiny vystoupí skupina MY 4BAND od 19:00 hod. Večerní vstupné od 18:00 hod. 30 Kč. Prémiový promenádní koncert v Národním sadu Štramberk, se uskuteční v neděli 29. srpna od 15:30 hod. Vstupné dobrovolné. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice