30. 8. 2021

24. ročník BESKYD MODEL KIT SHOW, které se mělo konat 4. 9. 2021 v Kulturním domě, je zrušen. Nový termín akce je 7. 5. 2022, informace o zrušené akci naleznete na: http://www.kitshow.cz/

 

Přesně před dvěma lety, v srpnu 2019 začala stavba nového Muzea nákladních automobilů Tatra v bývalé slévárně automobilky Tatra Trucks. V dubnu letošního roku začal přesun 70 exponátů, který trval pouhé 3 měsíce. A nyní se již všichni nedočkavě ptají: kdy bude muzeum otevřeno? V rámci druhé fáze se ladí jednotlivé expozice do moderní interaktivní formy včetně rozšířené reality. Pokud se chcete podívat, jak to v novém muzeu nyní vypadá, nalaďte si v úterý 31. srpna program české televize, pořad dobré ráno se bude kompletně vysílat z našeho nového muzea.

 

V areálu letního koupaliště byly v druhé polovině srpna instalovány dvě nové spirálové převlékárny, realizaci dostala na starost firma Kovok v Mniší. Další dvě převlékárny mohou využít také návštěvníci větřkovické nádrže. Návrh z vlnitého pozinkovaného plechu je dílem městských architektů. Čtyři převlékárny včetně instalace vyšly Správu sportovišť Kopřivnice na zhruba sto tisíc korun. Dále radnice nechala provést u větřkovické nádrže několik změn, upraven byl přístup k vodě, kdy pláž pokrylo 90 tun praného kačírku a také vzniklo malé pískoviště pro děti a přibyly lavičky. Do budoucna se ještě plánuje například molo, venkovní fitness nebo nabíjecí stanici pro elektrokola.

 

Větřkovická nádrž je mezi rekreanty oblíbená a patří dlouhodobě mezi přírodní nádrže s nejčistší vodou v okrese. To dokazují pravidelné kontroly hygieniků, poslední se konala 23. srpna. Zaměřují se na teplota a průhlednost vody nebo třeba znečištění sinicemi, chlorofyly i různými odpady. Vzorky se odebírají 1 x za dva týdny a výsledky jsou známé ve čtvrtek. Návštěvníci nádrže se je dozví na stránkách hygieny nebo na tabulích přímo u pláže.

 

Kopřiva jako tradiční přehlídka netradičních divadel baví divadelní nadšence již 34 let, letošní půl kulatý ročník opět nabídne v termínu od 16 do 18. září celkově 10 představení, divadelní kavárnu a kulatý stůl s diskuzí na motto letošního roku – Jen pravda je zajímavá. Diskuze je na programu v katolickém domě 3. září od 18 hodin.

 

KTK zatím nebude šířit programy Nova Sport 3 a 4, které nabízí exkluzivní sportovní program, především fotbalovou klubovou soutěž světa -Ligu mistrů UEFA. Distribuce těchto programů závisí na výsledku aktuálních jednání s držitelem autorských práv – TV Nova s.r.o. Jelikož se jedná o placené programy, nemůže KTK zmíněné programy začít přenášet ve své síti, aniž by měla se společností TV NOVA uzavřenou smlouvu. Zde ale výraznou roli hraje výše výši měsíčních poplatků, KTK s Novou jedná, prozatím se nedaří sjednat takovou cenu, která by byla pro naše zákazníky přijatelná.

 

SD verze kanálů NGC a Nat Geo WILD se změnily na National Geographic HD a National Geographic Wild HD. Stanice zůstaly i nadále na původní frekvenci v placené nabídce KTKdigi. Více informací najdete na www.ktkdigi.cz

 

S novým obsahem i vzhledem se od srpna prezentuje dětská stanice Minimax. Pro děti nabízí celou řadu nových seriálů, rodinné a vzdělávací filmy. Mimo jiné animovaný seriál „Tým Dronix“, který sleduje vzrušující zážitky mladých lidí milujících drony.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice