25. 9. 2015

 

Od září bude v restauraci Mandala probíhat cyklus přednášek s názvem „Víme, co a proč jíme“. Na prvním setkání 22. září v 17:00 ŽIVÉ JÍDLO ANEB DOMÁCÍ FERMENTOVANÉ DOBROTY se dozvíte o živém jídle, jak je můžeme sami doma zpracovat a uchovat, o dobrotách vzniklých fermentací (kvašení, zrání, …) a prakticky si vyzkoušíte i některé recepty. Zaměříme se na vše kysané, kvašené, nakládané a zrající z mléka a ze zeleniny. Připravíme si malou ochutnávku a účastníci si odnesou domů i „kouzelného pomocníka“ do začátků. Přednáší Lenka Voštová – farmářka, sýrařka a zahradnice.

 

 

 

 1. září od 7:30 – 19:30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v části ulic Drážná, Janáčkova, Horečkova, Hřbitovní a Pabla Nerudy.

 

 

Chcete vyhrát originální ceny k seriálu Havaj 5-0? Zapojte se do malé soutěže, kterou pro Vás připravil Universal Channel a Kabelová televize Kopřivnice. Stačí odpovědět na tři soutěžní otázky. Najdete je na www.ktkstudio.cz

Divácká soutěž Havaj 5–0:

1.Ve který pracovní den se vysílá premiérový díl nové řady Havaj 5-0 na Universal Channel?

 1. a) vždy v pondělí
 2. b) vždy ve čtvrtek
 3. c) vždy v úterý

 

 1. Kolik členů má tým 5-0?
 2. a) 3
 3. b) 4
 4. c) 5

 

 1. Ve kterém hlavním městě se převážně odehrává děj seriálu?
 2. a) v Sydney
 3. b) v Mexiku
 4. c) v Honolulu

Odpovědi zasílejte ve tvaru: VAŠE JMÉNO MEZERA VAŠE PŘÍJMENÍ MEZERA ODPOVĚDI V POŘADÍ 1 -2 – 3 prostřednictvím SMS na telefonní číslo 774 599 474 nebo e-mailem: studio@ktk.cz do 30. září 12:00 hod.

 

 

Zlaté časy zažilo Novojičínsko o letních prázdninách, co se týká pracovních příležitostí. Nezaměstananost je rekordně nízká, hluboko pod celostátním průměrem, který činí 6,2% , její hodnota koncem srpna klesla na 5,3 procenta. Na Kopřivnicku dokonce na 5,1 %. Aktuálně je bez práce 5765 lidí, což potvrzuje dlouhobý sestupný trend i přes drobný červencový nárůst. O rok zpět jich bylo Tento výsledek je ze všech okresů v Moravskoslezském kraji nejlepší. Z tohoto počtu je 291 absolventů a mladistvých. Vloni bylo na Novojičínsku evidováno 7594 lidí bez práce, téměř o 2000 více.

Kopřivnický úřad úráce k 31. Srpnu vykazuje 1522 uchazečů o zaměstnání, vloni to bylo téměř o 500 více.

Na jedno pracovní místo dnes připadají 2 nezaměstnaní. Loni v srpnu jich bylo asi 10. Statistika nadále stoupá, významní zaměstnavatelé v regionu budují nové závody střediska, do kterých potřebují kvalifikované pracovníky. Ve 2. Čtvrtletí roku byl na Novojičínsku trvale největší zájem o tyto pracovníky: Kovodělníci, strojírenští dělníci a pracovníci, Obsluha strojů a zařízení, montéři , techničtí a odborní pracovníci, kvalifikovaní dělníci a řemeslníci pro stavebnictví.

 

 

Podzimní pingpongový maraton se chystá  Kulturním domě ve Vlčovicích v sobotu  26. 9. 2015, začátek turnaje v 9 hodin. Akce je určena neregistrovaným hráčům a hráčkám z Kopřivnice, Vlčovic, Lubiny a Mniší. Kontakt pro přihlášení je   pingpong@centrum.cz.

 

Sobota 26. 9. 2015, 9:30, Kopřivnice, DDM – Dominion tour. Souboj v deskové hře

 

 

Sobota 26. 9. 2015, 19:00, Kopřivnice, Čajovna Mandala: Tip měsíce – koncert Archívny Chlapec a Biorchestr

 

 

Sobota 26. 9. – 28. 9. 2015, hrad Starý Jičín – Tradiční podzimní setkání s burčákem

 

 

Neděle 27. 9. 2015, Kopřivnice, Lubina, Katolický dům -Výstava ovoce, zeleniny, květin a hub u příležitosti pouti

 

 

Neděle 27. a 28. 9. 2015, hrad Hukvaldy: Svatováclavské slavnosti, rytíři a dobová hudba

 

 

Pondělí 28. 9. 2015, 9:15, Hukvaldy, Obora: Vycházka do podzimní hukvaldské obory, Pozorování ptáků a oborní zvěře. Sraz je u brány do obory.

 

 

Lidé z Novojičínska mají možnost získat mikrogranty – dotaci až dva tisíce korun na svůj projekt.

Výzvu na podporu vyhlásila Místní akční skupina Lašsko, která zahrnuje šestnáct obcí novojičínského regionu.

Získané finance mohou žadatelé dále využít na projekty, akce nebo záměry, které přispívají k rozvoji obce či celého regionu. Jako příklad se uvádí podpora tradic a řemesel, místních producentů a produktů, podnikatelů nebo tradičních a kulturních akcí. Zahrnuta je také podpora práce s dětmi a mládeží. Pro získání dotace je nutné vyplnit žádost. Možné je také žádat zpětně o dotaci na projekty, které se uskutečnily už v červenci nebo v srpnu letošního roku. Žadateli mohou být jak členové MAS Lašsko, tak obyvatelé, spolky, podnikatelé, neziskové organizace a třeba i církve. Žádosti se budou sbírat od 1. září až do 15. listopadu tohoto roku.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice