28. 9. 2015

 

Sběrný dvůr na ulici Pánské je od 21.září do 4.října z technických důvodů uzavřen. Doporučujeme občanům, aby po tuto dobu využili velkoobjemových kontejnerů přistavovaných v rámci mobilního svozu objemného odpadu. Více informací na úřední desce MÚ v Kopřivnici nebo na webových stránkách města.

 

 

Poslední vítání občánků v roce 2015: v sobotu 28. listopadu v Kopřivnici, v neděli 29. listopadu v místních částech. Zájemci se mohou hlásit u Ilony Mazalové na Městském úřadu Kopřivnice na tel.: 556 879 436 a 737 114 246, e-mail: ilona.mazalova@koprivnice.cz

 

 

Fotosoutěž Lašské brány Beskyd 2015: obce Lašské brány Beskyd – Kopřivnice, Štramberk, Příbor a Hukvaldy vyhlásily fotografickou soutěž o nejlepší snímky z této oblasti. Fotografie musí mít tematickou vazbu na oblast Lašské brány Beskyd, tedy – na území Štramberka, Kopřivnice, Příbora a Hukvald (vztah musí být z fotografie zřejmý). Soutěž končí půlnoci 31. října 2015. Přihlásit se mohu amatéři i profesionálové. Necháváme volnost v tématu pro kreativitu fotografů. Fotografie budou přijímány pouze elektronicky, a to na e-mailovou adresu info@lasska-brana.cz.

 

 

Evropská komise pošle do Kopřivnice více než 1,2 milionu korun na zbrusu nový projekt mezinárodní spolupráce. Jeho cílem je výměna zkušeností se zapojováním mladých lidí z Kopřivnice, Trappes a Myszkowa do veřejného života a rozhodování o budoucnosti měst, v nichž žijí. Projekt vznikl z iniciativy dětského zastupitelstva v Kopřivnici. Účastníky čekají čtyři pětidenní setkání, během nichž absolvují různé semináře a budou muset komunikovat v cizím jazyce. Projekt s výstižným názvem „O našem městě chceme rozhodovat s Vámi“ podpořila Evropská komise v rámci programu ERASMUS+ dotací ve výši 44 824 eur.

 

 

Pořádáte akce pro veřejnost? Zveřejněte je v městském kalendáři, informace o akcích zasílejte do 6. listopadu na adresu Informačního centra ic@koprivnice.cz, do předmětu uveďte „Akce 2016“.

 

 

Pondělí 28. 9. 2015, 9:15, Hukvaldy, Obora: Vycházka do podzimní hukvaldské obory, Pozorování ptáků a oborní zvěře. Sraz je u brány do obory.

 

 

Úterý 29. 9. 2015, 20:00, Kopřivnice, Čajovna Mandala: Koncert místních umělců Bleubird (Usa, Fake Four) + Sergei Zubov

 

 

Středa 30. 9. 2015, 18:00 – 20:00, Kopřivnice, centrum Balsamina: Mohendžodáro, Ochutnávka – Tantrická jóga pro ženy

        

 

Středa 30. 9. 2015, 19:00, Kopřivnice, KDK: Cesty Ivo Šmoldase, zábavná show : Ivo Šmoldas, Michal Herzán a Radim Uzel

 

 

Čtvrtek 1. 10. 2015, Kopřivnice, Klokan: První zvonění pro nejmenší, Mateřské centrum

 

 

Týden knihoven

Městská knihovna vás zve na promítání dokumentárního filmu „Přestupní stanice“ (Stop-Over / Kaveh Bakhtiari/ 5. 10. 2015, 18:00 – přednášková místnost Kulturního domu Kopřivnice (2. patro – 3. podlaží). Vstupné zdarma. Švýcarský režisér íránského původu Kaveh Bakhtiari se vydává do Řecka, jedné z hlavních přestupních stanic pro přistěhovalce do Evropy. Do Athén právě dorazil z Íránu jeho bratranec Mohsen. Čeká zde spolu s dalšími migranty na vyřízení dokladů a shání kontakty na pašeráky, kteří by mu pomohli dostat se do západní Evropy. Režisér sleduje osud Mohsena a dalších utečenců s podobným příběhem, kteří žijí své životy v jakémsi vzduchoprázdnu. Čekání se zdá nekonečné. Snímek přináší intimní pohled do života migrantů, kteří jsou kvůli svým snům ochotni riskovat vše.

 

 

Městská knihovna Kopřivnice v rámci Týdne knihoven zve všechny zájemce o zdravý způsob života na přednášku „Energetický systém člověka“. Přednášející PhDr. Andrew A. Urbiš bude hovořit o zásadách zdravé výživy z pohledu tradiční východní medicíny. 6. 10. 2015, 18:00, přednášková místnost Kulturního domu Kopřivnice (2. patro – 3. podlaží)

 

 

Městská knihovna Kopřivnice v rámci Týdne knihoven zve všechny zájemce o zdravý způsob života na přednášku „Grafologie – Grafoterapie“. Paní Dagmar Kravčíková bude přednášet nejen o tom, co lze z našeho písma vyčíst, ale rovněž o možnosti, jak pomocí písma dotvářet náš charakter, schopnosti a také celý život. 8. 10. 2015, přednášková místnost Kulturního domu Kopřivnice (2. patro – 3. podlaží), 18:00

 

 

Máte rádi horory a zároveň máte inspiraci? Zkuste stvořit vlastní malý horor maximálně o třech větách na jakékoliv téma. Přineste jej v Týdnu knihoven (5. – 9. října) do knihovny, či pošlete mailem na adresu pavelkova@kdk.cz a odměna vás nemine. Všechny použitelné příspěvky zveřejníme! 5. 10. 2015 – 9. 10. 2015

 

 

Velký knižní výprodej – 1. 10. 2015 – 30. 10. 2015. Vyprodávat budeme převážně knihy vyřazené z vlastního fondu knihovny. Jednotná cena 2,- Kč za 1 knihu! Výprodej najdete v čítárně knihovny v kulturním domě.

 

 

Rok s mým stromem – výstava fotografií, 1. 10. 2015 – 30. 10. 2015. Městská knihovna pořádá výstavu kompletů fotografického projektu Rok s mým stromem. Do projektu fotografií zachycujících jedno místo s jedním stromem (či skupinou stromů) ze stejného úhlu během čtyř ročních období se zapojili tito autoři: Lenka Jašková, Iveta Němcová, Anna Ohnůtková, Alena Pavelková, Jiří Sumbal a Radka Zahradniková.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice