26. 1. 2023

V únoru bude možné podávat přihlášky na většinu středních škol. Jelikož v letošním roce dochází v této oblasti k několika změnám, rozhodlo se město Kopřivnice uspořádat besedu s praktickými návody Jak podat přihlášku na střední školu? Beseda s pracovníky odboru školství, kultury a sportu, místostarostou Davidem Monsportem a kariérní poradkyní, psycholožkou a terapeutkou Hanou Kučovou se uskuteční ve středu 31. ledna od 15 hodin v 10. patře radnice. Zváni jsou zejména rodiče žáků 9. ročníku základních škol, ale také další zájemci. Vstup na besedu bude zdarma a není nutná žádná registrace.

 

PÁTEK 26. LEDNA 2024-WORKSHOP: Výplet lahve drátenickou technikou. Přijďte se naučit další tradiční řemeslo. S paní  lektorkou Šárkou Dvořákovou si odrátujeme  skleněnou láhev klasickou drátenickou technikou.  Délka kurzu je cca 2 h. Workshop je vhodný  pro dospělé i děti od cca 12 let (podle šikovnosti). V ceně je veškerý materiál i  zapůjčení nářadí. Před kurzem bude ukázka tvorby s možností zakoupení výrobků i kreativních sad.  EkoHubert Hukvaldy, 16:30 hod.

 

PÁTEK 26. LEDNA 2024-BESEDA: Ahoj můj miláčku, Vila Machů Kopřivnice. Pásmo z vězeňské korespondence Ivana Martina Jirouse a Juliany Jirousové. 18:30 hod. VSTUPNÉ: Dobrovolné.

 

SOBOTA 27. LEDNA 2024-Sněhobraní, Kopřivnice Lyžařská chata – Červený kámen 14:00 – 17:00. Milujete zimní období a milujete se koulovat a sáňkovat tak přijďte na naší akci Sněhobraní.  Budou organizované závody na saních, bobech, lavorech a na všem co si donesete a pojede. Taky nesmíme, zapomenou na koulovačku, takže se připravte na pořádnou sněhovou válku, a tohle se všechno odehraje na lyžařské chatě od 14:00-17:00 tak neváhej a přijď. Při nesněhových podmínkách se akce ruší.

– sjezd na všem možným

– sjezd na saních

– sjezd na bobech

– sjezd pytlu

– sjezd lopatách K dispozici bude teplý čaj a možná občerstvení (řeší se).

 

Ples rodičů 2024 Štramberk. Celý večer bude hrát DJ Speed. Na plese zatančí Club Graus Štramberk. Občerstvení zajištěno. Kulturní dům 19:00.

 

Společenský ples 2024 Příbor. K tanci a poslechu bude hrát vynikající kapela Ypsilon. Předtančení předvedou studentky ZUŠ Příbor, můžete se těšit na tradiční domácí občerstvení, slosovatelnou hru o ceny a mnoho dalšího. Kulturní dům 19:00.

 

OBECNÍ PLES 2024 Kopřivnice. Již 31. ročník oblíbeného plesu, kde vás čeká hromada muziky. Na velkém sále vás nenechají vydechnout: velekněží zábavy Golden Delicious, olomoucká svižná kapela Jamr´s, a hlavní host večera Václav NOID Bárta & Bek Bek Clan. Pomněnku roztančí duo AV Swing & Blues.U kina se bude tančit nejlépe s vínem u cimbálovky Cimbal Hell Band. A šatnu v zákulisí promění v disco parket DJ Thomase. Tento ročník se ponese v duchu Fantoma opery. Dobrovolný dresscode black tie creative neboli elegantně černá s kapkou kreativity. Velký sál a ostatní prostory KDK od 20:00.

 

PLES: Hvězdná noc 2024 Hukvaldy. Masky a kostýmy jsou vítány. K tanci a poslechu zahraje DJ Patrik. Raut v ceně vstupenky. Bohatá tombola, taneční animace. Výtěžek z plesu bude věnován dětem ZŠ a MŠ Leoše Janáčka. Základní a Mateřská škola, 19:30.

 

NEDĚLE  28. LEDNA 2024-PRO DĚTI: Smyslové hraní  s Tlapkovou patrolou. Kopřivnice, Kavárna Harmonie 9:00 – 10:00 / 10:30 – 11:30.

 

Kompletní mapu oslunění celého svého území má nově k dispozici Moravskoslezský kraj. Region chce tímto krokem usnadnit veřejnosti plánování fotovoltaických projektů a podpořit vznik energetických společenství. Prostřednictvím volně přístupných dat bude totiž možné snadno zjistit, jaký má konkrétní střecha či pozemek solárně-energetický potenciál. Rodiny, firmy i samosprávy tak budou moci snadno zjistit, zda jsou jejich střechy či pozemky vhodné pro umístění solárních panelů. Základ pro tvorbu analýzy představují letecké snímky, které firma prostřednictvím vlastních letadel a velkoformátových kamer pravidelně pořizuje na území celé České republiky.

 

Zimní stadion se dočkal nového osvětlení a dalších úprav, jejichž cílem bylo snížení energetické náročnosti a tím i nákladů na provoz sportoviště. Aby nebyl narušen harmonogram využití ledové plochy, probíhaly veškeré práce v nočních hodinách. Projekt rekonstrukce počítal s velice nákladnými světly, a proto bylo potřeba některé technické zadávací podmínky zmírnit. Díky tomu město otevřelo soutěž více uchazečům a ušetřilo, aniž by došlo ke snížení světelného komfortu či úspor. Uspořili zhruba 5 milionů korun.

Výbojkové osvětlení nahradilo 86 LED svítidel s dálkově regulovatelnou intenzitou světla. Tím se příkon celého systému snížil zhruba o 70 procent. Součástí projektu byla také kompletní výměna kabelových rozvodů a instalace záložního zdroje, který v případě výpadku proudu zajistí bezpečné osvětlení na minimálně dalších 60 minut. Náklady projektu přesahují 3 miliony korun, přičemž očekávaná návratnost investice dosažená snížením spotřeby elektrického proudu činí zhruba 6 let. Mimo tento projekt došlo rovněž k výměně oken mezi ledovou plochou a kancelářemi, díky čemuž se sníží náklady na jejich vytápění. Dále bude v letošním roce zahájena příprava projektové dokumentace pro rekonstrukci technického zařízení budovy. Stadion se dočká výměny rozvodů vody, topení, elektřiny a některé prostory budou doplněny o vzduchotechniku. Harmonogram prací ještě není znám, ale také v tomto případě bude město usilovat o minimální ovlivnění provozu sportoviště.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice