26. 11. 2014

 

V sobotu 29. listopadu ve Státní opeře v Praze budou vyhlášeny výsledky letošní ankety Zlatý slavík. Kromě obvyklých cen budou uděleny i ceny vedlejší  – pro slavíka jako Objev roku má nakročeno Voxel, vlastním jménem Vašek Lebeda, z Kopřivnice. Jeho nominaci můžete podpořit SMS ve tvaru „OBJ 3 A“ na číslo 736 373 737 až  do poloviny přímého přenosu vyhlašování výsledků ankety 29. listopadu. Momentálním největším hitem Voxela je song „V naší ulici“ na šestém místě české rozhlasové hitparády.

 

 

Oznamujeme občanům, že budou mimořádně přistaveny velkoobjemové vany na biologický odpad a to od 28. listopadu do 1. prosince – v Lubině – Sýkorci č. p. 448, za benzinkou, za kruhovým objezdem, na hrázi, u mostu u hřiště, nad panelovou cestou vedle č. p. 437, u železného mostu, na točně autobusů a na rozcestí pod přehradou. Taktéž budou vany přistaveny od 5. – 8. prosince ve Vlčovicích u mostu, u KD, naproti č. p. 88, u kostela, u č. p. 54. V Mniší na zastávce, u KD, na horním konci u č. p. 174 a109 a 159.

 

 

Manželka prezidenta republiky paní Ivana Zemanová navštíví ve dnech 25. – 26. listopadu 2014 Moravskoslezský kraj.

14:20 – návštěva muzea Zdeňka Buriana

15:00 – návštěva Muzeu Sigmunda Freuda

16:00 – prohlídka Technického muzea Tatra Kopřivnice

 

 

Soutěž „KTK slaví 20“:  stále můžete hrát o další ceny: stačí se zaregistrovat – a to prostřednictvím SMS ve tvaru: 

KTK 20 MEZERA VAŠE JMÉNO MEZERA VAŠE PŘÍJMENÍ MEZERA VÁŠ EMAIL/TELEFON

na telefonním čísle 774 599 474 nebo e-mailem: studio@ktk.cz.

Tento týden hrajeme o sponzorské ceny Eurosportu a Tv Chanel (sportovní brašny, sluchátka, diáře, klobouky). Losujeme z registrací, přihlášených do středy 26. 11.2014, 12:00 hod. Finále hrajeme 12. 12. 2014.

 

 

V neděli 23. 11. v podvečer zasahovaly posádky zdravotnické záchranné služby v obci Libhošť na Novojičínsku u intoxikace oxidem uhelnatým. Operátoři přijali požadavek k zásahu po sedmnácté hodině. Na místo události zamířily tři posádky rychlé zdravotnické pomoci, a to ze stanovišť ZZS ve Studénce, Kopřivnici a Novém Jičíně. Spolu s nimi byla na pomoc vyslána také lékařská rendez-vous. K intoxikaci oxidem uhelnatým došlo v souvislosti s provozem plynového kotle v domě. Posádky záchranné služby musely ošetřit tři děti – dva chlapce a dívku, ve věku čtyři, pět a osm let. Dva z malých pacientů byli před příjezdem záchranářů v bezvědomí, v době zásahu ZZS však již všechny děti reagovaly a byly se záchranáři v kontaktu. Jejich stav přesto zůstával vážný. Posádky poskytly všem postiženým přednemocniční neodkladnou péči a následně je transportovaly do Městské nemocnice Ostrava-Fifejdy, která disponuje hyperbarickou komorou, potřebnou při léčbě takto intoxikovaných osob.

 

 

Knihomolové opět zaplní muzeum, v sobotu 29. listopadu od 13 do 16 hodin se v Lašském muzeu v Kopřivnici uskuteční již třetí knižní burza. Zváni jsou na ni všichni, kdo by rádi odlehčili své knihovně, nebo by si naopak chtěli nějakou novou knihu pořídit. Přijďte se vybavit kvalitním čtivem na dlouhé zimní večery! Přijít může každý, kdo ve své knihovně najde knihy, časopisy a další tiskoviny, které se mu již z nejrůznějších důvodů nehodí. Stačí je přinést a pokusit se je u nás prodat, vyměnit či věnovat komukoli, s kým se zde potká. Zatím poslední knižní burza letos v březnu přilákala do Šustalovy vily zhruba 130 lidí. Stejně jako na jaře, i v sobotu 29. listopadu bude vstupné dobrovolné.

 

 

Loutkoherecký soubor Rolnička připravuje další představení na neděli 29. 11. 2014.  Pohádku o koze uvidí děti od 15:30 hodin v Kulturním domě ve Vlčovicích.

 

 

Město informuje o možnosti nájmu jednoho městského bytu na ul. Obránců míru 704, o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu, který je určen pro stávající nájemce městských bytů za podmínek dle výzvy. Nabídka platí od 24. 11. 2014 do 03. 12. 2014.

  

 

V neděli 30. listopadu začíná advent, tedy doba čtyř neděl očekávání a přípravy na Vánoce. V Kopřivnici bude toto radostné předvánoční období zahájeno starodávným jarmarkem, koncertem a rozsvícením vánoční výzdoby města.

První adventní neděli od 10 do 16 bude v sadu E. Beneše probíhat starodávný jarmark, na němž si návštěvníci budou moci užít jedinečnou předvánoční atmosféru, ochutnat různé regionální produkty a nakoupit pěkné rukodělné dárky. Poté se program přesune před kulturní dům, kde bude od 16 hodin připraven koncert kapely Šajtar a výtečný sváteční punč.

Během koncertu příchozí přivítá starosta města, který dá pokyn k rozsvícení vánoční výzdoby v ulicích. Nerozzáří se pouze vánoční strom – ten totiž stejně jako v předchozích letech rozsvítí až Mikuláš.

Další příležitost nechat se vánočně naladit budou mít Kopřivničané hned následující den, v pondělí 1. prosince, kdy se v Kulturním domě Kopřivnice uskuteční Vánoční koncert orchestru Václava Hybše. Hlavním hostem koncertu jednoho z nejznámějších hudebních těles u nás bude zpěvačka Věra Martinová.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice