24. 11. 2014

 

V neděli 23. 11. v podvečer zasahovaly posádky zdravotnické záchranné služby v obci Libhošť na Novojičínsku u intoxikace oxidem uhelnatým. Operátoři přijali požadavek k zásahu po sedmnácté hodině. Na místo události zamířily tři posádky rychlé zdravotnické pomoci, a to ze stanovišť ZZS ve Studénce, Kopřivnici a Novém Jičíně. Spolu s nimi byla na pomoc vyslána také lékařská rendez-vous. K intoxikaci oxidem uhelnatým došlo v souvislosti s provozem plynového kotle v domě. Posádky záchranné služby musely ošetřit tři děti – dva chlapce a dívku, ve věku čtyři, pět a osm let. Dva z malých pacientů byli před příjezdem záchranářů v bezvědomí, v době zásahu ZZS však již všechny děti reagovaly a byly se záchranáři v kontaktu. Jejich stav přesto zůstával vážný. Posádky poskytly všem postiženým přednemocniční neodkladnou péči a následně je transportovaly do Městské nemocnice Ostrava-Fifejdy, která disponuje hyperbarickou komorou, potřebnou při léčbě takto intoxikovaných osob.

 

 

Lašské muzeum v Šustalově vile v parku Edvarda Beneše pořádá Podzimní knižní burzu od 13 do 16 hodin. Jako obvykle můžete prodávat, kupovat, vyměňovat atd. Vstupné, jako vždy, dobrovolné. Kapacita muzea neumožňuje, abychom si knihy, které si nerozeberete, nechali. Prosíme proto všechny nabízející, aby si přebytky opět odnesli a schovali na případnou další burzu. Budete-li chtít přinést větší množství knih, ozvěte se nám dopředu.

 

 

Loutkohercký soubor Rolnička připravuje další představení na neděli 29. 11. 2014.  Pohádku o koze uvidí děti od 15:30 hodin v Kulturním domě ve Vlčovicích.

 

 

Město informuje o možnosti nájmu jednoho městského bytu na ul. Obránců míru 704, o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu, který je určen pro stávající nájemce městských bytů za podmínek dle výzvy. Nabídka platí od 24. 11. 2014 do 03. 12. 2014.

 

 

Další 2 slova, ze kterých složíte slogan do soutěže KTK slaví 20:  LET, 20.

Výherci 2. kola losování Jakub Váňa, Miroslava Prokešová, Marek Václavík získávají osušky, trička, tašky a DVD Hořící keř. Ceny jsou k dispozici v sídle KTK, na ul, Záhumenní 1152.

 

I když jste se k soutěži dostali až nyní v její polovině, stále můžete hrát o další ceny – stačí se zaregistrovat:

A to prostřednictvím SMS ve tvaru: 

KTK 20 MEZERA VAŠE JMÉNO MEZERA VAŠE PŘÍJMENÍ MEZERA VÁŠ EMAIL/TELEFON

na telefonním čísle 774 599 474 nebo e-mailem: studio@ktk.cz.

 

Tento týden hrajeme o sponzorské ceny Eurosportu a Tv CHanel (sportovní brašny, sluchátka, diáře, klobouky). Losujeme z registrací, přihlášených do středy 26. 11.2014, 12:00 hod. Finále hrajeme 12. 12. 2014.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude  přerušena dodávka pitné vody dne 24. listopadu od 8:00 – 14:00 hodin na ulici Hřbitovní a Supově.

 

 

 

Diskuze o (ne)bezpečí kyberprostoru. O nástrahách světa moderních informačních technologií se bude v úterý 25. listopadu diskutovat v Katolickém domě v Kopřivnici. Ke kulatému stolu na téma (ne)bezpečí v kyberprostoru jsou srdečně zváni učitelé, trenéři, vedoucí volnočasových kroužků, rodiče a všichni, kdo se chtějí podělit o své kladné i záporné zkušenosti. Cílem setkání je příprava vhodných preventivních aktivit na příští rok. První diskuzi na toto téma pořádá sociální odbor města Kopřivnice ve spolupráci se spolkem „Máš čas?“. Kde končí benefity nových komunikačních technologií a začíná jejich škodlivost? Jaká je míra virtuální zábavy pro zdravý život dítěte? O těchto a dalších souvisejících otázkách bude se všemi příchozími diskutovat odborník na rizika kyberporostoru Jan Hlaváč z Centra primární prevence. Setkání začne v 16 hodin v malém sále Katolického domu.

 

 

Na radnici byla doručena petice s podpisy 27 občanů Lubiny, kteří požadují vybudovat lávku pro pěší přes řeku Lubinu podél stávajícího mostu u Katolického domu v Lubině. Stávající most je ve vlastnictví Moravskoslezského kraje, který připravil na přelomu let 2011/12 projektovou dokumentaci na rekonstrukci tohoto mostu, která zahrnuje také realizaci chodníku. Na stavbu je již vydáno stavební povolení a čeká se pouze na přidělení finančních prostředků ze strany kraje. Odbor rozvoje města předloží záměr na vybudování samostatné lávky v rámci zásobníku dalších investičních požadavků k posouzení příslušné Radě města, která bude připravovat návrh rozpočtu na rok 2015 a předkládat jej zastupitelstvu. Rada města tak musí zvážit, zda v okamžiku přípravy rekonstrukce mostu v Lubině je příprava a realizace nové lávky žádoucí.

 

 

Policie ČR důrazně upozorňuje na předvánoční řádění zlodějů v nákupních centrech a varuje před odkládáním kabelek a nákupních tašek s doklady do vozíků. Policisté očekávají s předvánočními nákupy a větším pohybem osob v nákupních centrech opět nárůst počtu krádeží věcí z nákupních vozíků, o čemž svědčí i první dva případy z minulého týdne – v prvém případě zmizela kabelka, kdy škoda činila cca 3000 korun, další žena bez kabelky již škodu vyčíslila na 26 000 kč.  V případě odsouzení hrozí pachatelům trest odnětí svobody až na dvě léta. Policisté proto apelují, mějte své věci při nákupech neustále pod dohledem.

 

 

Na ulici Sadové bylo dokončeno 65 nových parkovacích míst. Tato ulice je nově jednosměrná a po rozšíření stávající komunikace o plochu ze zatravňovacích tvárnic se zde parkuje v šikmém směru. Budování šikmého stání na této ulici bylo jedním z prvních kroků z plánovaných změn organizace dopravy a parkování na sídlišti Korej. Úpravy provedla společnost Slumeko a náklady z městského rozpočtu jsou zhruba 750 tisíc korun. Další úpravy jsou odloženy na příští rok s ohledem na probíhající terénní úpravy po rozsáhlé rekonstrukci tepelných rozvodů. Dle návrhu, který byl projednán s občany, dojde především k zjednosměrnění vybraných ulic a menším stavebním úpravám. Změnou a doplněním dopravního značení dojde také k legalizaci odstavování vozidel, které v současné době parkují v rozporu s platnými předpisy.

 

 

Cesta hlasu – to je Oblíbený workshop zpěvu se Svatoplukem Němcem  v pondělí v Mandale 24. 11. 2014. Bude opět zaměřen na rozvíjení léčivého potenciálu našeho hlasu .

    

 

Den otevřených dveří na VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice  se koná  25. 11. 2014

 

 

Psychosomatika a Etikoterapie v praxi  25. 11. 2014 aneb ANEB SKRYTÉ PŘÍČINY NEMOCÍ A JEJICH ŘEŠENÍ.  To je besedování s Markem Ščotkou  na téma „Symbolika vnitřních orgánů“.

        

 

Kulturní dům Kopřivnice – Městská knihovna zve všechny zájemce o osobní rozvoj na přednášku s workshopem STOP – START aneb Zdravé vztahy. 25. 11. 2014, 17:00, přednášková místnost Kulturního domu Kopřivnice. Setkání bude mít dvě části, první část bude seznámení s jednoduchou a unikátní metodou, věnovanou univerzální ozdravné svépomoci STOP – START. Druhá část bude workshop – nácvik praktického uplatnění této metody, nyní s tematickým zaměřením na nápravu mezilidských vztahů.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice