26. 11. 2021

26. listopadu 2021 – TECHNOTRASA: Štramberkem za poklady kutařů, sládků a cukrářů. Na speciální prohlídce města se dozvíte, kde vyráběli zlato, i kam ukryli své poklady! Podíváte se shora na lom. Zlaté mince, které cestou najdete, vám otevřou bránu k pravé lašské pohostinnosti. Díky ní uvidíte dobový pivovar a ochutnáte pivo, jež se od nepaměti pilo ve zdejším vápencovém lomu. V pekárně U Hezounů si dokonce vyzkoušíte upéct své vlastní štramberské ucho!

 

Den pro dětskou knihu se letos bude slavit se Čtyřlístkem na pobočce Sever. Čekají na vás zábavné hry, tvoření a v 16:00 hod. speciální čtení komiksu. Celý den bude také probíhat přihlašování nových dětských čtenářů zdarma (platí i pro knihovnu v kulturním domě).

 

První sobotní adventní prohlídkou bude komentovaná prohlídka bývalé piaristické koleje s povídáním o vánočních lidových tradicích. Sraz je v 10:00 u TIC Příbor.

 

Vydejte se s námi na privátní noční prohlídku výstavy Leonarda da Vinciho v pařížském Louvru. Vychutnejte si ta nejkrásnější da Vinciho díla v pohodlí našeho kina. Zblízka a na velkém filmovém plátně. Umění v kině můžete zhlédnout v Kině Kopřivnice v neděli 28. 11. od 16:30 hod.

 

PONDĚLÍ 29. listopadu 2021: DIVADLO v KDK – Společenstvo vlastníků. Nelítostný boj rozvášněných eg o pozice a dominanci na výsluní společenského jeviště v autorském projektu Divadla Vosto5. Inscenace je postavena na půdorysu běžné schůze SVJ, tedy společenství vlastníků bytových jednotek, jakých ročně probíhají tisíce. Všichni účastníci jsou vlastníky bytových jednotek, což jim dává právo rozhodovat o společných prostorách s důrazem a jistotou svého majetku. Oněch několik metrů čtverečních v osobním vlastnictví, jim tedy poskytuje jednoduchou veličinu – moc. Moc, kterou jinak nemohou prokázat a nechat naplno projevit nikde jinde, než právě zde – na schůzi SVJ. Jedná se o náhradní termín představení. Vstupenky zůstávají v platnosti. Představní proběhne od 19:00 hod. ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice. Nezapomeňte – i když dochází u plánovaných akcí ke změnám (často bohužel ke zrušení), procházky zasněženou LBB jsou pro každého bez omezení.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice