29. 11. 2021

PONDĚLÍ 29. listopadu 2021: DIVADLO v KDK – Společenstvo vlastníků. Nelítostný boj rozvášněných eg o pozice a dominanci na výsluní společenského jeviště v autorském projektu Divadla Vosto5. Inscenace je postavena na půdorysu běžné schůze SVJ, tedy společenství vlastníků bytových jednotek, jakých ročně probíhají tisíce. Všichni účastníci jsou vlastníky bytových jednotek, což jim dává právo rozhodovat o společných prostorách s důrazem a jistotou svého majetku. Oněch několik metrů čtverečních v osobním vlastnictví, jim tedy poskytuje jednoduchou veličinu – moc. Moc, kterou jinak nemohou prokázat a nechat naplno projevit nikde jinde, než právě zde – na schůzi SVJ. Jedná se o náhradní termín představení. Vstupenky zůstávají v platnosti. Představní proběhne od 19:00 hod. ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice. Nezapomeňte – i když dochází u plánovaných akcí ke změnám (často bohužel ke zrušení), procházky zasněženou LBB jsou pro každého bez omezení.

 

Zrušení akcí knihovny v tomto roce (cestovatelská beseda a všechny další prosincové akce). Výjimkou je aktuální výstava v čítárně, kterou je možné při dodržení režimových opatření pro vstup do knihovny zhlédnout do 17. prosince.

 

Vzhledem k současnému stavu počasí, kdy sněhová pokrývka skryla vše, Slumeko prozatím zrušilo podzimní zametání ulic v pondělí a úterý, tj. 29. a 30.11.2021. V případě příznivého počasí by se tyto ulice (I. Šustaly, Erbenova, Záhumení – ke starému hřbitovu, Dvořákova, Štramberská od Záhumenní po Janáčkovou, Alšova, Smetanova, parkoviště před BD 1126-27, 1128-30, 1132-34, 1135-38) vyčistily v náhradním termínu příští týden. O vývoji zametání bude Slumeko občany informovat na svých webových stránkách.

 

Vzhledem k novým opatřením v nouzovém stavu KDK musel zrušit vánoční akce a informuje o náhradním programu – Mikulášská jízda městem a Ježíškova pošta.

Mikulášská jízda městem: Mikuláš pojede kočárem ulicemi Kopřivnice a dětem přiveze schránku Ježíškovy pošty, která bude umístěna v parku a v knihovně. Kočár vyjíždí v 16.00 hodin a nikde nezastavuje. Děti si mohou připravit zvonečky a jimi pozdravit Mikuláše s družinou.

Ježíškova pošta: Připravili jsme sérii pohlednic, které Vám zasíláme v příloze. Pohlednice budou zdarma k dispozici v Městské knihovně Kopřivnice. Několik desítek pohlednic dodáme do místních MŠ a ZŠ v příštím týdnu.

Do Ježíškovy pošty mohou být vhozeny vlastní pohlednice či dopisy. Musí být polepeny patřičnou poštovní známkou (typ B), pokud chce člověk potvrzení z Božího Daru.

Schránky budou k dispozici od 5. 12. do 12. 12. 2021.

 Odkaz Boží dar: https://www.bozidar.cz/cs/zajimavosti/nejen-pro-deti/jeziskova-posta.html

 

 Kopřivnická knihovna včetně všech poboček bude od 20. prosince do 2. ledna UZAVŘENA. Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků!

 

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci si Vám dovolujeme připomenout unikátní Covid report, jehož cílem je poskytovat transparentní zdroj informací o výskytu COVID-19 v místě Vašeho bydliště. V rámci reportu naleznete také informace o proočkvanosti obyvatel celé České republiky. Můžete si tedy jednoduše zjistit, jaký podíl obyvatel je v obci očkovaný alespoň 1. dávkou a také kolik už jich má vakcinaci dokončenou.

Report je generovaný umělou inteligencí společnosti Mama AI na základě dat poskytnutých ÚZIS ČR. Data jsou aktualizována každý den. Covid report najdete v online profilu vaší samosprávy.   

Jaké informace v Covid reportu najdete?     

  • Přehledné informace o vývoji koronaviru ve Vaší samosprávě
  • Informace o pročkovanosti v celé České republice
  • Srovnání se samosprávami v blízkém okolí
  • Srovnání se stejně velkými samosprávami v kraji
  • Data z největších měst v kraji
  •  
 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice