1. 12. 2021

I přes zpřísnění protiepidemických opatření funguje kopřivnický Městský úřad v plném provozu a zároveň žádá občany, aby nutnost osobní návštěvy pečlivě zvážili a upřednostňovali elektronickou, telefonickou či písemnou formu komunikace. Také Krajský úřad Moravskoslezského kraje reaguje na aktuální šíření covidu- 19 vnitřními opatřeními. Služby ani úřední hodiny pro veřejnost neomezuje a také doporučuje elektronickou komunikaci, protože většinu agendy je možné vyřídit elektronicky prostřednictvím Portálu služeb.

 

Tři nové programy v KTK DIGI: CBS Reality, Home & Garden TV a gastronomický kanál Food Network HD

Ve čtvrtek 18.11.2021 byl zařazen do balíčku Rozšířená nabídka Plus – nový kanál CBS Reality. Jde o televizní stanici, zaměřenou na skutečné životní příběhy. Nechte se uchvátit, šokovat a bavte se u dokumentů ze skutečného života.

Další na řadě je tematický kanál americké společnosti Discovery – HGTV HD, v balíčku Rozšířená nabídka, a Rozšířená nabídka plus.. Home & Garden TV oslavuje ducha domova a podporuje diváky v rekonstrukcích domů, bytů a zahrad.

Placená nabídka KTKdigi se rozšíří o gastronomický kanál vysílaný v českém a anglickém jazyce- Food Network HD. Přináší pořady o jídle a vaření. Tento kulinářský kanál bude součásti balíčků Rozšířená nabídka a Rozšířená nabídka plus.

I přes zpřísnění protiepidemických opatření funguje kopřivnický Městský úřad v plném provozu a zároveň žádá občany, aby nutnost osobní návštěvy pečlivě zvážili a upřednostňovali elektronickou, telefonickou či písemnou formu komunikace. Také Krajský úřad Moravskoslezského kraje reaguje na aktuální šíření covidu- 19 vnitřními opatřeními. Služby ani úřední hodiny pro veřejnost neomezuje a také doporučuje elektronickou komunikaci, protože většinu agendy je možné vyřídit elektronicky prostřednictvím Portálu služeb.

 

Moravskoslezský kraj se připravuje na 4. kolo kotlíkových dotací. Kolik peněz do kraje přijde, určí zájem občanů. Proto Moravskoslezský kraj vyzývá všechny, kteří zatím topí v neekologickém kotli a chtějí získat dotaci na modernější a úspornější systém vytápění, aby se už nyní předběžně přihlásili, aby mohl kraj ministerstvu zájem o dotace doložit. Konkrétní žádosti pak bude krajský úřad přijímat na jaře příštího roku. Formulář je dostupný na krajských stránkách Lokální topeniště.

 

V Lubině začaly v polovině listopadu stavební práce, díky kterém dojde ke změně autobusové zastávky a kontejnerového stání poblíž mostu. Tato rekonstrukce vzešla z podnětů obyvatel místní části a má přispět k vyšší bezpečnosti, bezbariérovosti i estetizaci místa. Projekt za téměř jeden a půl milionu korun zahrnuje nejen úpravy zastávky místa pro popelnice, ale také vybudování chodníku, který zastávku bezpečně propojí s mostem a naváže na nedávno opravený úsek směrem ke Katolickému domu. Přístup pro cestující bude bezbariérový. Plocha pro kontejnery bude zpevněna, částečně odcloněna zídkou a dojde zde k pokládce nového asfaltového povrchu. Vzhledem k rozsahu prováděných prací bylo potřeba dočasně přemístit kontejnery, které jsou k dispozici poblíž Katolického domu. Rekonstrukce by měla být hotova v druhé polovině prosince.

 

Spolek Vlčovjan připravil první ročník Vlčovického páleníčka. Do soutěže byly napoprvé přihlášeny pouze 3 vzorky klobás, ale s pálenkou to bylo výrazně lepší, dorazilo 12 vzorků. Cenu za nejlepší klobásku získal Jiří Obsadný z Vlčovic, Třetí místo za slivovioci z roku 2020 získala Jarmila Žáčková z Klokočova, stříbro patří soutěžícímu MK z Kopřivnice za slivovici ročník 2020 a nejlepší pálenku – z jadrničky vyrobil Richard Naleraj z Vlčovic.

 

Radnice vyzývá držitele rezidentních a abonentních parkovacích karet umožňujících parkování vozidel bez omezení na ulicích Sokolovské, Dukelské a Kpt. Nálepky, aby neotáleli s pořízením parkovacích karet pro rok 2022. Platnost stávajících karet končí s posledním dnem letošního roku. Od ledna se zatím ve stávajícím parkovacím systému nic měnit nebude, i když odbor rozvoje města neustálé sbírá podněty od občanů. Těmi se bude rada města zabývat v prvním čtvrtletí roku 2022. Dá se předpokládat, že od 1. července 2022 by začala platit mírně upravená nová pravidla, ve kterých bude pravděpodobně rozšířen počet subjektů, kteří dosáhnou na užívání těchto parkovacích karet, a také budou upřesněna pravidla pro dočasné odstavování vozidel firem zajišťujících stavební práce v lokalitě. Město i na základě podnětů od občanů také uvažuje o rozšíření území, např. o ulici Lidickou či parkoviště vedle OSBD. Radnice majitele stávajících parkovacích karet vybízí, aby výměnu karet neodkládali na samotný konec roku. Kartu si lidé mohou již nyní zakoupit dle schváleného ceníku. Ceny karet se nemění, například celoroční rezidentní karta pro první vozidlo žadatele stojí 100 Kč. Ceník, schválený radou města, je k dispozici na webových stránkách města Kopřivnice v sekci parkovací karty.

 

Do konce listopadu byly nádoby na biologicky rozložitelný odpad vyváženy v intervalu 1× za 14 dní. Od prosince do konce března jednou měsíčně. Harmonogram lidé najdou nejen na webu města, ale i Slumeka. Se zimním obdobím dochází i k omezení provozu na kompostárně. Dle klimatických podmínek se omezuje provoz v průběhu prosince a dle zkušeností z předchozích let je provoz omezen před vánočními svátky a trvá zhruba do března.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice