26. 12. 2014

 

Soutěž o nejlepší fotografii s Tatrou. Technické muzeum v Kopřivnici vyhlásilo soutěž o nejlepší fotografii s automobilem značky Tatra. Vyfoťte se s kopřivnickým veteránem nebo s některým z modernějších nákladních vozů a vyhrajte pěkné věcné ceny. Soutěž potrvá až do konce dubna a nejzdařilejší snímky se stanou součástí kalendáře na rok 2016. Pravidla naleznete na www.tatramuseum.cz.

Kopřivničané, kteří chtějí soutěžní snímky pořídit v muzejní expozici, mají ještě několik dní možnost navštívit muzeum se stokorunovou slevou. Tu mohou uplatnit po předložení muzejního poukazu z městského stolního kalendáře na rok 2014. Jelikož je platnost poukazů omezena pouze na letošní rok, zbývá na jejich využití jen pár posledních dní – kromě následujícího víkendu bude letos možné navštívit Technické muzeum Tatra už pouze ve dnech 27.-30. prosince.

  

 

DVD Město očima pamětníků v prodeji. Kopřivnice vydala další čtyři díly dokumentárního cyklu Město očima pamětníků. DVD zachycující ve vzpomínkách pamětníků kopřivnickou historii je od poloviny prosince k dostání na Informacích ve vestibulu kopřivnické radnice za cenu 100 korun. Letošní díly seznamují diváky s osudy kopřivnického hradu Šostýna, nabízejí exkurzi do historie zdejšího skautingu a přinášejí zajímavé povídání Lubomíra Hanzelky natočené na základě textu Korytem Kopřivničky, který uveřejnil jeho otec a zakladatel Lašského muzea Emil Hanzelka v časopise Tatrovák. Součástí je také střihový snímek z archivních celuloidových filmů. Tento díl nového DVD budou moci Kopřivničané zhlédnout jako malou ochutnávku ve vysílání Kabelové televize Kopřivnice v týdnu od 26. prosince 2014 do 2. ledna 2015.

 

 

Projekt Modernizace tepelných sítí města Kopřivnice byl ukončen dle původního plánu k 30. listopadu. V pondělí 1. Prosince Společnost Hochtief CZ. Stavbu včetně dokumentace předala společnosti Teplo Kopřivnice, včetně soupisu vad a nedodělků, které nebrání v užívání. S jejich odstraňováním firma začala prakticky okamžitě tak, že již v lednu bude možno začít provádět kontrolu opravených závad. Jde například o nedokončené izolace či nátěry, doměřování lomů, odstraňování závad alarmovacího systému, který hlásí zvýšenou vlhkost a další.  Zkušební provoz dle smlouvy o dílo poběží až do 31. března.  V úterý 16. prosince byla zahájena náhradní výsadba 73 stromů a přes 1 000 m2 keřů za zničenou zeleň. Další terénní úpravy včetně výsadby budou probíhat dle klimatických podmínek. Pokud se vyskytnou problémy s provozem objektové předávací stanice, pomohou zástupci firmy Hochtief nebo pracovníci Tepla Kopřivnice, kteří jsou připraveni operativně zasáhnout z dispečinku, který je umístěn v budově radnice.

 

 

Nový elektronický panel s jízdními řády pomáhá cestujícím aktuálně se informovat o nejbližších autobusových i vlakových spojích. Je umístěn na ulici Štefánikově u polikliniky. Na infopanelu jsou zobrazovány aktuální  spoje a přípoje. Nové jízdní řády začaly platit v neděli 14. prosince. V lokálním jízdním řádu nejsou zásadní změny, počty spojů zůstaly zachovány, pouze u některých došlo k menšímu časovému posunu, převážně v intervalu do 5 minut.

 

 

Ve dnech 26. 12. a 1. 1. 2015 bude uzavřena pokladna na informačním centru. Lístky se budou prodávat přímo před kinem. Na všechna představení v těchto dnech nebudou možné rezervace.

 

 

Příběh „Na nebesích hvězdička vychází“ coby živý betlém  si můžete prohlédnout v pátek 26. 12. 2014 15:00 ve  Štramberském sadu u školy.

 

 

Zveme na Štěpánskou zábavu, na níž bude hrát a zpívat cimbálová muzika Pramínky. Vše proběhne v pátek 26. 12. 2014 od 19.00 do 24.00 hodin v Katolickém domě v Kopřivnici.

 

 

Vánoční show s Elvisem se chystá v sobotu 27. 12. 2014 v Restaurace Mexico (Příbor).

 

 

Živý Betlém se chystá v sobotu 27. 12. 2014 na náměstí Sigmunda Freuda v Příboře. Rodiny s dětmi zve Římskokatolická farnost a město Příbor.

 

 

Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby „Hej, mistře…“ zazní v neděli  28. 12. 2014 v  Kostele sv. Jana Nepomuckého ve Štramberku.  Účinkují zpěváci a hudebníci ze Štramberku a okolí.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice