29. 12. 2014

 

K vánocům patří cestování, Josef s Marií museli až do Betléma. Vyšlápněte si na Velký Javorník v úterý 30. prosince 2014. Sraz cca v 8:00 hod u kostela v Lichnově. Předpokládaná doba výstupu 2,5 – 3 hodiny.

 

 

Novoroční dárek KTK: ve dnech 1. – 4. ledna 2015 budou moci sledovat naši diváci všechny televizní programy volně.

 

 

Kopřivničané oslaví příchod roku 2015 koncertem a ohňostrojem, který se bude konat ve čtvrtek 1. ledna. Od 16:30 hodin před kulturním domem vytvoří atmosféru koncert kopřivnického seskupení HTK band a v 17 hodin rozzáří nebe nad centrem města novoroční ohňostroj.

 

 

Pět let funguje v Kopřivnici nízkoprahové denní centrum Racek. Za tu dobu sociální službu využilo přes tři stovky lidí bez přístřeší.

 

 

Přibližně 5 miliard korun evropských dotací vzpruží Moravskoslezský kraj v roce 2015. Nejvíce peněz půjde na výstavbu a rekonstrukce silnic, nová výjezdová centra policistů, hasičů a záchranářů,  modernizaci nemocnic a vybavení škol.

 

 

Kopřivnická pobočka České katolické charity bude organizovat v prvních dnech nového roku tradiční tříkrálovou sbírku. Charita ji připravuje ve spolupráci se skauty a dobrovolníky. V Kopřivnici i jiných městech proběhne ve dnech 1. až 14. ledna 2015. V uvedeném období mohou u Vašich dveří zaklepat za zpěvu koledy tři králové, kteří se Vám prokážou platnou průkazkou. S sebou budou mít úředně zapečetěnou kasičku.  Peněžité dary, které věnujete do sbírky, budou použity k podpoře zdravotních a sociálních projektů, jako jsou domovy pokojného stáří, dětské stacionáře, či jiné zařízení podle určení místních charit.

 

 

Obecně závazná vyhláška o zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku při provozování hostinských činností bude od 1. ledna 2015 regulovat konec otevírací doby restaurací s cílem omezit rušení nočního klidu a kriminalitu spojenou s provozem nočních podniků. Nově vydaná kopřivnická vyhláška stanovuje od 1. Ledna 2015 konec provozní doby restaurací, barů, hospod, heren a podobných podniků na jednu hodinu po půlnoci. Pokud bude zařízení v pátek, sobotu nebo v jiný den před dnem pracovního volna pořádat koncert či diskotéku s diskžokejem, bude moci zavřít až ve čtyři hodiny ráno. Znovu otevřít budou moci majitelé podniků každý den nejdříve v šest. Regulace se nedotkne okrajových částí Kopřivnice a nebude zavedena ani v místních částech. Nový předpis se nevztahuje na plesy, kopřivnickou pouť a ani oslavy konce roku nebudou omezeny.

 

 

Všechny domácnosti v Kopřivnici i místních částech by měly nalézt ve svých schránkách do konce letošního roku kalendář na rok 2015, je věnován 110. výročí narození známého kopřivnického malíře Zdeňka Buriana a obsahuje výběr dětských výtvarných prací vytvořených na jeho počest. Stejně jako v předchozích letech bude kalendář opět upozorňovat na kulturní, sportovní a společenské akce, dny otevřených dveří a aktivity města, připomene data zápisů do mateřských a základních škol, termíny splatnosti místních poplatků, harmonogram přistavení velkoobjemových van na komunální odpad apod.

 

 

Kolejové propojení Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově je hotovo, stejně jako železniční stanice Sedlnice.  Stavební práce přišly na více než půl miliardy. Půlroční zkušební provoz na nové trati byl zahájen 16. prosince.  Moravskoslezský kraj se stal prvním regionem v Česku, který má mezinárodní letiště napojené na železnici. Cílem projektu bylo zvýšit dostupnost letiště a blízké průmyslové zóny pro občany cestující.  Vlak je zajímavou alternativou pro dopravu do zaměstnání. Nová železnice až na letiště je výhodou pro jednání s leteckými dopravci , a možností , jak zatraktivnit  létání  z Mošnova pro cestující.

Hned vedle haly mošnovského letiště  vznikl přestupní terminál v nové železniční stanici Mošnov Ostrava Airport, postavily se necelé tři kilometry elektrifikované trati ze Sedlnice na letiště a silniční nadjezd. Součástí stavby je kryté propojení vlakové stanice a letištní haly.

Vlaky sem zatím budou jezdit pouze ve zkušebním provozu, podle jízdního řádu  se začne jezdit 13. dubna 2015. Na trati Studénka – Mošnov Ostrava Airport by mělo jezdit devět párů vlaků. Na tyto vlaky je možné nastoupit již na zastávce v Sedlnici a budou vedeny přímo přes Ostravu do Bohumína.

 

 

Kontaktní místo KTK bude z provozních důvodů v době 23. 12. 2014 do 8. 1. 2015 UZAVŘENO.

 

 

Ve dnech 26. 12. a 1. 1. 2015 bude uzavřena pokladna na informačním centru. Lístky se budou prodávat přímo před kinem. Na všechna představení v těchto dnech nebudou možné rezervace.

 

 

Silvestr v duchu 30. let, kdy všemu vládly rodiny mafiánů, chystá čajovna Mandala na poslední den v letošním roce. 31. 12. 2014 si můžete užít Novoroční ohňostroj na náměstí Sigmunda Freuda v Příboře. Silvestr se chystá i  pod Trúbou a na náměstí ve Štramberku. Kopřivnice uvítá nový rok také ohňostrojem, ale až v odpoledních hodinách – ve čtvrtek 1. 1. 2015. Vystoupí Václav Kocián a bratři Galiovi. Ohňostroj vypukne v 17.00 hodin.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice