26. 2. 2016

 

Ptákem roku 2016 je červenka. Česká společnost ornitologická vyhlásila ptákem roku 2016 červenku obecnou. Upozorňuje tak na skutečnost, že i běžným a široce rozšířeným druhům může hrozit nebezpečí — například prosklené zastávky hromadné dopravy.

 

Divadelní soubor Pasáž (Jeseník nad Odrou) zahraje v Závišicích hru českého génia Járy Cimrmana ČESKÉ NEBE, kterou objevili cimrmanologové Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák, 19. března v 17:00 v restauraci u Kremla. Hrají: Jaroslav Glogar, Josef Adamec, Josef Glogar, Jakub Vaculík, Jan Číp, Vojtěch Glogar, Antonín Dorazil, Marek Glogar.

 

Anketa k cyklostezkám, která ovlivní úpravy stávajících a návrhy nových cyklostezek a cyklotras končí 29. 2.

Je součástí prací na novém cyklogenerelu, který zpracovává firma HaskoningDHV Czech Republic, spol. s r. o. Jde o významný dokument, z něhož bude město vycházet při přípravách projektů po dobu minimálně deseti následujících let. Pro vypracování tohoto dokumentu je důležité získat co nejvíce názorů a poznatků od samotných uživatelů komunikací pro cyklisty. Anketa probíhá od 1. do 29. Února. Na webových stránkách města lze vyplnit nejen anketní lístky, ale i kreslit do mapy. Kdo si na to netroufá v elektronické podobě, může tak učinit v tištěné podobě. Anketní lístky s mapami jsou k dispozici nejen na informacích ve vestibulu radnice, v informačním centru v KDK, ale i ve všech pobočkách městské knihovny. Na anketním lístku je také mimo jiné sděleno, jak s ním po vyplnění dále naložit.

 

Kopřivnický policista získal ocenění. V úterý 23. února 2016 ocenil starosta Miroslav Kopečný nejlepšího policistu kopřivnického obvodního oddělení za rok 2015. Jako nejlepší pracovník obvodního oddělení Kopřivnice byl vybrán praporčík Lukáš Srubek, které měl v loňském roce vynikající výsledky především v oblasti odhalování pachatelů trestné činnosti.

 

Do Kopřivnice v pátek zavítá ezoterička Dari Puspa Kabardina. V malém sálem tamního kulturního domu od 18.00 hodin představí svou novou knihu „Sen se stává realitou“, která je pokračováním prvního dílu „Realita snů“. Autorským čtením povede moderátorka Českého rozhlasu Ostrava Kateřina Huberová. O hudební doprovod se postará Lenka Lo Hrůzová.

 

V době počítačů a dalších elektronických vychytávek se knihy dostávají do pozadí. Změnit tento trend zkoušejí v Obecní knihovně na Hukvaldech. V pátek od 8.30 hodin zde pořádají akci nazvanou Knížkohrátky. Přijďte si knížky užít, pohrát si s nimi a vydejte se společně k prazákladům čtení. Donést si můžete vlastní rozečtenou knihu a deku na zem. Program je prioritně zaměřen na rodiče s malými dětmi do 3 let.

 

V Kulturním domě ve Štramberku se v pátek od 15.00 hodin koná bál maškarní. Čekají vás mimo jiné Pat a Mat, princezny z Ledového království, diskotéka, hry a soutěže a také taneční vystoupení.

 

První ples ZŠ Jičínskése koná v pátek od 20.00 hodin v prostorách Jídelny Komenského v Příboře. Zváni jsou rodiče, bývalí žáci i veřejnost. K tanci a poslechu hraje skupina Ypsilon. Chybět nebude vystoupení školní kapel profesionálního tanečního páru.

 

Skautský ples připravují v sobotu v Kulturním domě ve Štramberku.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice