29. 2. 2016

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí nájem bytu o velikosti 1+2 na ulici Obránců Míru za podmínky přistoupení k dluhu. Byt je určen všem zájemcům starším 18 let, kteří nemají žádné dluhy po splatnosti vůči městu Kopřivnice. Vyplněnou přihlášku můžete odevzdávat v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 29. února do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy.

 

Zápisy do všech mateřských škol v Kopřivnici i v místních částech proběhnou ve středu 30. března.

 

Pěvecká soutěž Koprstar 2016 doběhla do semifinále. O postup do úzkého desitičlenného výběru bojovalo ve středu 24. února v kinosále 48 zpěváků. Možnost předvést svůj pěvecký talent se uzavřela 18. února. Uskutečnilo se jich celkem 8 kastingů, zapojily se všechny kopřivnické školy, DDM a zš štramberk . Přihlásilo se 331 dětí. 24. 2. byli soutěžící rozděleni do 4 kategorií –  S, M, L a XL. Finálová desítka se předvede na koncertě finalistů v úterý 8. 3. v kině od 15:30. Jeho záznam odvysílá kabelová televize v týdnu od 11. 3. do 18. března, kdy diváci mohou vybírat svého favorita a podpořit jej hlasovací smskou. Vyhlášení vítěze celé soutěže pak bude tradičně součástí jarního koncertu zdejších škol –  22. března ve velkém sále kulturního domu.

 

    FINALISTÉ soutěže KOPRSTAR 2016

   

 

jméno

píseň

kat.

třída

 

1

Zahradníčková Hana

Sluníčko

17. listopadu

S

1.

 

2

Eliášová Barbora

Zvonky

E. Zátopka

S

1.

 

3

Rašková Ludmila

Vysoko zornička

E. Zátopka

M

4.

 

4

Buzková Markéta

Veverka

Sv. Zdislavy

L

5.

 

5

Šmelková Marika

Ulubjona řeč

17. listopadu

L

5.

 

6

Matějek Jakub

Malování

E. Zátopka

XL

9.

 

7

Rýdlová Klára

Skyffal

M. Horákové

XL

9.

 

8

Rašková Marie

Cikán

E. Zátopka

XL

7.

 

9

Vognárová Linda

Think of Me

Štramberk

XL

9.

 

10

Špaček Viktor

All of Me

Alšova

XL

7.

 

HLAS PLAKÁT (2)

Od 28. 2. 2016 dochází k řadě změn v autobusové dopravě. Časové úpravy, prodloužení jízdní doby, rušení návaznosti a další změny se dotknou 15 spojů na Novojičínsku, spadající pod provozovovatele ARRIVA MORAVA a.s., pobočka Nový Jičín, včetně těch nejvyužívanějších ve směru Ostrava a Nový Jičín.  Přehled změn jízdních řádů autobusové dopravy najdete na stránkách moravskoslezského kraji v sekci doprava. A také na webu kopřivnice.

 

Společnost Senior holding má zájem vybudovat v Kopřivnici domov pro seniory. Plánuje odkoupit stravovnu a příslušné pozemky. K tomuto tématu se v průběhu minulého týdne scházeli také členové pracovní skupiny zastupitelstva pro výstavbu domova pro seniory, kteří navštívili podobné zařízení provozované touto firmou v Chrudimi. Další postup budou radní probírat na své mimořádné schůzi 1. března.

 

Autor Aloise Nebela, výtvarník Jaromír Švejdík známý také jako Jaromír 99 vystavuje v Brně ukázky ze všech svých prací a poprvé představuje i ukázky z komiksu Zátopek, který právě dokončil. Nový komiks Zátopek vyjde až v dubnu, ale fanoušci našeho rodáka si mohou knihu objednat už dnes, například v místním knihkupectví.

 

Kopřivnická radnice hledá ředitele či ředitelku Mateřských škol Kopřivnice. Základní předpoklady pro výkon dané funkce stanovuje zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Zájemci musejí své přihlášky na radnici doručit poštou nebo osobně nejpozději do 23. března.

 

NAROZENINOVÝ KONCERT VLÁDI HRONA – 1. 3. 2016, KDK, 19:00. Rok 2016 je pro známého televizního a rozhlasového moderátora rokem oslav. Slaví patnáct let na obrazovce, čtvrtstoletí za rozhlasovým mikrofonem a v občance „padesát“. Král českých hudebních imitátorů pro tuto příležitost oprášil padesát zásadních písní jeho života, vybral retrospektivní fotky, zásadní videa, přemluvil k duetové spolupráci zpěvačku Lucii Černíkovou, ve studiu nahrál potřebné hudební základy a vyráží na celoroční turné. Vedle koncertování pravidelně v divadle Radka Brzobohatého natáčí televizní show „Poslední zhasne“, každý všední den moderuje v Tip rádiu „Dopolední jízdu“ a v plzeňském Českém rozhlasu uvádí talk show „Vzpomínky nám zůstanou“.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice