26. 4. 2023

Do hlavní turistické sezony minulou sobotu vstoupila štramberská Trúba. Muzikanti, šermíři, kejklíři a sokolníci se sešli ve štramberku, aby svými zábavnými kousky ozdobili slavnostní akt – zahájení turistické sezony na Štramberské trúbě. Desítky návštěvníků si v rámci otevření sezony užily pestrý program s dobovou hudbou Devětsil, tanečníky ze souboru Vere Gratia, kejklířem křupalou a sokolníkem Montim, v rytířských soubojích se představily spolky historického šermu Allegros a  Markus M. z Přerova. O diváky nebyla nouze, během celodenním programu prošlo areálem téměř 1000 platících diváků. Turistická sezona na Štramberské trúbě potrvá do konce října.

 

Blíží Mezinárodní den tance, opět se chystá jeho oslavu, v sobotu 29. dubna se v kopřivnickém parku e. Beneše. Součástí bude i celostátní tanec tzv. Flashmob. Pořádající Taneční centrum Relax bude učit zájemce z široké veřejnosti ve čtvrtek 27. 4. od 18. h. rovněž v parku i v pátek 28. 4. ve stejnou dobu v Kulturním domě. V den oslav si jej účastníci společně zatančí, společně s ostatními tanečníky najednou   v celé republice v 15 hodin. Oslava bude pokračovat zábavnou taneční štafetou pro účastníky z široké veřejnosti, kdy každý člen štafet obdrží malý dárek na památku a oslavy svátku tance zakončí vystoupení zúčastněných tanečních skupin všech generací.

 

Blíží zahájení návštěvní sezony na rozhledně Bílá hora. S postupujícím jarem si již můžete začít plánovat vycházky na vrchol Bílé hory. Oficiální otevření letošní sezony je stanoveno na sobotu 29. 4.  Rozhledna letos vstoupí do své 23. sezony. letos bude otevřeno tradičně od úterý do neděle od 9.00 do 18.00 hodin. Ovšem MIMOŘÁDNĚ bude OTEVŘENO i ve STÁTNÍ SVÁTKY – V PONDĚLí 1. 5. 2023 A v pondělí 8. 5. 2023. Počítejte s tím, že oproti loňskému roku se cena vstupenky zvýšila o 5 korun.

OTEVŘENÍ ROZHLEDNY NA BÍLÉ HOŘE V KOPŘIVNICI

ZAHÁJENÍ LETOŠNÍ SEZONY V SOBOTU 29. 4. 2023

PROVOZNÍ DOBA: ÚTERÝ-NEDĚLE OD 9:00 DO 18:00 HODIN

MIMOŘÁDNĚ OTEVŘENO V PONDĚLKY 1. 5. 2023 A 8. 5. 2023 – STÁTNÍ SVÁTKY

DĚTI DO 6 LET ZDARMA V DOPROVODU RODIČŮ

DĚTI DO 15 LET, STUDENTI, SENIOŘI A DRŽITELÉ BESKYDY CARD 25 KČ

DOSPĚLÍ 35 KČ

RODINNÉ VSTUPNÉ 80 KČ (2 DOSPĚLÍ A MAX. 3 DĚTI DO 15 LET)

HROMADNÁ VSTUPENKA PRO SKUPINY 20-39 OSOB 490 KČ

 

Další informace je určena divákům, kteří sledují programy české televize v SD rozlišení. Přechod kanálů na HD vysílání je postupný proces trvající delší dobu. Tyto kanály není možné sledovat na starších typech televizorů, které neumí přijímat HD vysílání a také na nejstarších typech SET-TOP-BOXů. Ukončení vysílání programů české televize v SD verzi proběhne 31. května 2023. Související přípravy mohou způsobit výluky těchto kanálů, ještě než dojde k úplnému odstavení těchto SD kanálů. Více informací o přechodu na HD vysílání najdete na: www.ktkdigi.cz/HD

CT 1 | SD zaklad            

CT 1 SM | SD zaklad      

CT 2 | SD zaklad            

CT 24 | SD zaklad          

CT Sport | SD základ     

CT:D / CT art | SD zaklad

 

V programových blocích Rozšířená nabídka a Rozšířená nabídka plus se objevil nový program-stanice TV Spark, která nahradila bývalý program UP Network, zaměřený na letecký průmysl, který ukončil vysílání 15. března 2023. nový kanál Spark TV se zpočátku bude věnovat dokumentům a dokumentárním filmům.

Spark TV divákům přinese dokumenty různého žánru – odhalí známé skandály ze světa showbyznysu, nabídne sportovní příběhy, vyšetřování kriminálních příběhů, dokumenty o historii letectví, ale i přírodopisné a cestopisné dokumenty.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice