26. 4. 2024

 

Everesting pro Gretku se uskuteční 27. dubna 2024.

plakatgretka Celkem dvaadvacetkrát za sebou chtějí zdolat vrchol Velkého Javorníku. Lukáš Bukovjan a jeho táta Robert při tom vystoupají tak vysoko, jako by vyšli nejvyšší horu planety. Everesting, jak se podobným aktivitám říká, pojali charitativně. Akce pomůže nemocné holčičce. Kdokoli se může v sobotu 27. dubna přidat.

Velký Javorník budou mnohonásobně zdolávat z Veřovic, z místa, odkud je to nahoru asi dva a půl kilometru. A pak totéž dolů. „Na tom kopci vždy nastoupáme čtyři sta výškových metrů,“ doplnil Lukáš Bukovjan s tím, že trénink už probíhá. Když jim vyjdou plány, vyšlapou nejvyšší bod Veřovické vrchoviny s 918 metry nad mořem třikrát čtyřikrát za den. Start je v devět ráno, přidat se může každý. „A ať nechodíme zbůhdarma jen tam a zpátky, tak jsme se domluvili, že naše akce a osobní výzva bude mít charitativní přesah. Vybrali jsme si rodinu z Kopřivnice, která má čtyřletou dcerku trpící mozkovou obrnou, a chceme na Velký Javorník přitáhnout co nejvíce lidí jako možných přispívatelů,“ vysvětlil Lukáš, který společně s tátou Robertem vytvoří „everesťácký“ tým Buky + Buky. Everesting začne na Velkém Javorníku úderem deváté hodiny ranní. V Kopřivnici je pro dobrovolníky připraven zdarma autobus u zimního stadionu v 10:00 hodin. Akci podpoří i hokejová a házenkářská omladina.

 

PÁTEK  26. DUBNA 2024

DIVADLO: Manželské vraždění |Štramberk

Závěrečná štramberská divadelní přehlídka amatérských divadelních souborů. 

Eric – Emmanuel Schmitt – Divadlo Devítka Ostrava

Manželské vraždění

Gilles je spisovatel a Manželské vraždění je nejlepší detektivka, jakou podle svého přesvědčení zatím napsal. Jeho žena Líza, s níž žije patnáct let, tuto knihu nenávidí, protože jí rozbila všechny iluze o manželském soužití, navíc v ní vzbudila podezření o citech, které k ní její manžel chová.
Když se Gilles po nejasném úrazu hlavy a ztrátě paměti vrací z nemocnice, Líza se mu snaží pomoci a připomíná jejich dosavadní společný život. Postupně vycházejí najevo překvapivé okolnosti. Mohou z toho vůbec vyváznout a žít spolu dál? Má v dnešní době manželství ještě smysl?

Kde: Kulturní dům 19:00

 

SOBOTA 27. DUBNA 2024

Slavnostní otevření hradu 2024  Hukvaldy

Hrad Hukvaldy ožije v duchu středověku a Vy u toho můžete být také! Po zimním uzavření zahajujeme novou návštěvnickou sezónu roku 2024. Připraven je bohatý doprovodný program. Chybět nebudou ukázky šermířských soubojů, kejklířská vystoupení ani ukázky řemesel.

Akce trvá od 10.00 do 16.00 hodin
Program:
10:45 hod. – Šermířské vystoupení – SHŠ Valmont
11:20 hod. – Šermířské vystoupení – Barbaři
12:00 hod. – Kejklířské vystoupení – Komedianti na káře
13:15 hod. – SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ doprovázené RYTÍŘSKÝM TURNAJEM – TARANIS
14:00 hod. – Šermířské vystoupení – Barbaři
15:00 hod. – Kejklířské vystoupení – Komedianti na káře
16:00 hod. – Šermířské vystoupení – Taranis

 Doprovodný program:
– Ukázka tradičních lidových řemesel
– Lukostřelba s výstavou zbraní
– Soutěže pro děti

Kde: Hrad Hukvaldy | Kdy: 10:00.

Slavnosti štramberských uší

Tradiční akce podnikatelů a pekařů štramberských uší.

Program:
– Kapela Letokruhy
– Mňága a Žďorp revival v podání kapely Ostopět
– Věra Špinarová revival v podání Katapult revival. 

Od 13:00 hod. – pečení veleucha a maxi pizzy! 

Kde: Náměstí | Kdy: 11:00 | Vstupné: Dobrovolné.

RUNTOUR 2024  Kopřivnice

Proběhni se s námi na trasách dlouhých 3, 5 a 10 kilometrů, nebo si zkus štafetu v jedinečném areálu Tatra Trucks Kopřivnice!

Kde: Areál Tatra Trucks

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice