26. 6. 2015

 

Upozorňujeme občany, že v sobotu 27. června bude z důvodu malování uzavřena kopřivnická pobočka České pošty.

 

 

26. 2015, v 16:00 se v Kopřivnici v Muzeu Fojtství koná vernisáž výstavy Žena 100x jinak ve fotografiích Ivana Polívky.

 

 

V sobotu 27. 6. 2015 v 8:30 se na kopřivnickém vlakovém nádraží začnou scházet účastníci tradiční recesistické akce Pyjamo tour de Javorník, tedy výstup na Javorník v pyžamech. Noční úbor není povinný, doporučeny jsou i plavky, účastnit se může kdokoli, kdo se chce pobavit, zazpívat si a užít si domácí kopec tak trochu jinak.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne 26. června bude přerušena dodávka elektrické energie od 7:30 – 11:30 hodin na ulici Dukelské, Kpt. Jaroše, Kpt. Nálepky a Sokolovské a od 11:30 – 15:00 hodin na ulici České, Javorové, K. Čapka, Ke Koryčce, Obránců míru, Příčné a Zd. Buriana.

 

 

Velkoobjemové vany na ukládání objemného odpadu z domácností jsou přistavovány vždy od 15:00 – 18:00 hodin. Dne 29. června na ulici Obránců míru a 30. června B. Smetany.

 

 

S marihuanou začínají experimentovat děti na prvním stupni základní škol, s pervitinem pak jejich starší kamarádi z druhého stupně. Tyto a další alarmující údaje zazněly na odborném semináři, který se 24. 6. 2015 konal v Ostravě. Experti diskutovali o závěrech ojedinělého průzkumu Dragon 2, který komplexně monitoroval drogovou situaci v sedmi městech Moravskoslezského kraje – v Ostravě, Havířově, Opavě, Frýdku-Místku, Karviné, Novém Jičíně a Bruntále. Součástí průzkumu byl i monitoring drog v odpadních vodách. Na prvním místě se umístil Bruntál. Co se týká pervitinu, vede Ostrava následovaná Havířovem, Frýdkem-Místkem a Karvinou. Projekt využil i průzkum ve školách, kterého se ve sledovaných městech zúčastnilo sedm set respondentů ve věku od 15 do 19 let. Ukázalo se, že více než polovina z nich má zkušenosti s marihuanou nebo hašišem.

 

 

V Novém Jičíně začne od srpna fungovat nová sociální služba – sociální rehabilitace. Ta bude pomáhat lidem s duševním onemocněním, mentálním či kombinovaným postižením zařadit se do života. Tuto terénní práci bude provozovat Slezská diakonie a město její činnost podpoří více než sty tisíci korunami. Sociální rehabilitace Slezské diakonie bude navazovat na stávající sociální služby v Novém Jičíně. Ve městě již úspěšně funguje denní stacionář, sociálně terapeutické dílny a chráněné bydlení. Terénní pracovníci Slezské diakonie se zaměří na zvyšování míry soběstačnost u lidí s mentálním či kombinovaným postižením a u duševně nemocných. Klienti se například naučí zacházet s internetem, mobilním telefonem, hospodařit s penězi nebo využívat autobusové přepravy.

 

 

Koncem května proběhl v Kopřivnici šestý průzkum spokojenosti občanů se službami městského úřadu. Stejně jako v předchozích letech získali kopřivničtí úředníci výslednou známku „jedna mínus“ (přesně 1,37), a proto lze spokojenost s jejich prací hodnotit jako dlouhodobě velmi vysokou. S realizací průzkumu pomáhali středoškolští praktikanti, kteří ve vestibulu radnice oslovovali návštěvníky s žádostí o vyplnění krátkého dotazníku. Zajímalo nás, které odbory lidé nejvíce navštěvují, jak jsou spokojeni s vyřízením svých žádostí, co se jim líbí či nelíbí, případně co jim na úřadě chybí. Hlavním cílem šetření je získat podněty pro další zlepšování služeb úřadu. Kromě chování úředníků byla pozitivně hodnocena také dostupnost úřadu, orientace v budově nebo možnost rezervovat si na internetu konkrétní čas návštěvy. Jedna z mála připomínek se týkala problematického provozu výtahů.

 

 

Na letním stadionu v Kopřivnici se 27. června od 14 hodin koná motorkářské odpoledne.

 

 

KOVOK CUP – 4. ročník pohárové soutěže mužů a žen v požárním útoku se koná v sobotu 27. 6. 2015 v Kopřivnici Mniší  ve Sportovním areálu u Kulturního domu v Mniší. Soutěž začíná ve 14:00.

 

 

Letní večer se chystá v sobotu 27. 6. 2015, od 20:00 v Kulturním domě v Mniší. Hraje KopRock.

 

 

Začíná Mezinárodní hudební festival Janáčkovy Hukvaldy. Již 22. ročník se bude konat od 27. června do 12. července 2015. V sobotu ve 14.00 hodin zazní v hradní mottě na Hukvaldech Zahajovací koncert Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Představí se v něm Camerata Janáček se sólisty Pavlou Flámovou a Martinou Bačovou. Na programu jsou skladby J. S. Bacha, G. F. Händela a A. Vivaldiho.  Koncerty budou probíhat převážně pod širým nebem v areálu hradu Hukvaldy a v blízké oboře. Kromě zkušených a renomovaných umělců dává festival pravidelně prostor také mladým a začínajícím muzikantům.

 

 

PePa Lichnovský běh aneb „Běháme srdcem“. První ročník běhu jednotlivců pro všechny sportovně založené amatérské neregistrované nadšence bude odstartován v 10.00 hodin z prostranství před kostelem v Lichnově. Závodní trať je vedena okolím Lichnova s nádherným výhledem na beskydské panorama. Délka trati je 6 km s převýšením 200 m a je vedena po zpevněné polní cestě a částečně po asfaltu. Pro ty, co si netroufají na běh je připravena alternativa – chůze, se startem v 9.30 hodin.

 

 

Svou tradici již má běžecká akce s názvem „Veřovický lesoběh“. Vytrvalostní terénní běžecký závod Veřovickými lesy a vrchy nabídne převážně smíšený povrch s lesním terénem. Akce je určena pro všechny hobby běžce i pro ty, kteří teprve běhat začínají. V areálu Lyžařského klubu ve Veřovicích se závodníci prezentují v sobotu od 8.00 do 9.30 hodin. Start závodu je naplánován na 10.00 hodin.

 

 

V sobotu od 8.30 do 15.30 hodin bude na sportovním areálu při ZŠ dr. Milady Horákové v Kopřivnici probíhat turnaj v malé kopané s názvem Tatrovák Cup 2015. Zápolení se zúčastní týmy Tatra Trucks, Tafonco, Taforge a OS Kovo. V době od 11.30 do 12.15 hodin navíc proběhne exhibiční utkání starších žáků FC Kopřivnice a Kotouč Štramberk.

 

 

V neděli 28. 6. se v kopřivnickém baru FIFTY – FIFTY koná již šestý ročník mezinárodní barmanské soutěže FIFTY CUP 2015. Letos je do soutěže přihlášeno 11 barmanů z celé ČR a Slovenska. Představí se také dva barmani roku ČR a účastníci Mistrovství světa  – Milan Mriglod z cocktail baru Žlutá Ponorka v Českých Budějovicích a Achim Šipl – ambassador společnosti R. Jelínek – specialista na molekulární mixologii. Soutěž se za roky konání zařadila mezi velmi prestižní soutěže pořádané v České Republice. Přijďte se podívat!

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice