29. 6. 2015

 

Soutěž KTK o 6 vstupenek na Horečkyfest : jde o multižánrovou hudební záležitost Horečky fest. Ta se chystá na 11. Července 2015 v Areálu amfiteátru Horečky ve Frenštátě pod Radhoštěm. Ačkoliv se řadí mezi nejmladší festivaly u nás, má co nabídnout.

Soutěžní otázka:

Správně je:

A/ Město Frenštát p. Radhoštěm pozvalo letos na 10. ročník  Horečkyfestu kapelu Žlutý pes.

B/ Firma Continental pořádá letos 2. ročník Horečkyfestu s hlavní hvězkou Heidi Janků.

C/ Městské informační centrum Frenštát p. R.  pořádá letos 5. ročník  Horečkyfestu s Xindlem X.

 

Odpovědi zasílejte ve tvaru:

VAŠE JMÉNO MEZERA PŘÍJMENÍ MEZERA ODPOVĚD A), B) nebo C)

Prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474 nebo

e-mailem: studio@ktk.cz

do pátku 3. července 12:00 hodin.

 

 

Fotosoutěž “O nejlepší fotografii s Tatrou” vyhlásilo RMK, o.p.s. v listopadu minulého roku. Porota nakonec ocenila prvním místem  Tatru 77 v Beskydech od Dalibora Lupíka, dvojkou se stala Tatra 603 před továrnou od Tomáše Lőrincze a 3.místo získala  Tatra 57 sport v lesní krajině od Jiřího Poláška. Všechny soutěžní fotografie budou umístěny v archivu Technického muzea Tatra pro případné další vystavení či jiné zpracován a 12 vybraných snímků bude použito pro nový kalendář muzea pro rok 2016.

 

 

Čtyři měsíce po sobě klesá počet evidovaných uchazečů o zaměstnání na Kopřivnicku, na konci května t. r. dosáhl celkové hodnoty 1617 osob.  Současně se snižuje i podíl nezaměstnaných osob, který k 31. 5. 2015 činil 5,32%. Počet nahlášených volných pracovních míst pět měsíců postupně roste a ke konci května letošního roku bylo k dispozici 748 míst.

 

 

U školky vznikne zahrada v přírodním stylu. Zateplování Mateřské školy Pionýrské je v plném proudu. Nejde však o jediné stavební práce, které letos tuto školku čekají. V červenci na ně navážou vnitřní úpravy sociálních zařízení a elektroinstalace, později v průběhu prázdnin bude zahájena také obnova přilehlé zahrady.

Zahrada má být upravena tak, aby dětem umožnila přímý kontakt s přírodou a sloužila jim k celoročním aktivitám v oblasti environmentální výchovy. Projekt zahrnuje odstranění nevhodných dřevin a nevyhovujícího vybavení, výsadbu nových stromů a keřů, založení nových travnatých ploch a instalaci tematických herních prvků.

 

 

 

Před 15 lety se oficiálně začala psát historie kopřivnické průmyslové zony.  22. června 2000 město dostalo 40milionovou dotaci ministerstva obchodu a služeb na financování Průmyslového parku Kopřivnice a úvěr od Českomoravské záruční a rozvojové banky ve výši dvaceti milionů korun.  V návaznosti na získání finančních prostředků město vypsalo výběrová řízení na vybudování infrastruktury v průmyslové zóně. Na základě doporučení CzechInvestu, Regionálního rozvojového fondu, SV vaku a dalších pak městská rada na svém mimořádném zasedání 4. července vybrala firmy pro vybudování infrastrukturu PZ.  Práce byly zahájeny v srpnu. Město zahájilo jednání se zájemci o vstup do areálu.  10. srpna 2000 se Průmyslový park Kopřivnice z rozhodnutí ministerstva obchodu a průmyslu stal oficiální průmyslovou zónou.

 

 

Ve středu 24. června odpoledne se mohla veřejnost, majitelé a nájemci provozoven v centrální zóně seznámit se záměrem budoucí revitalizace centra města. Setkání se konalo v 10. patře radnice a zúčastnilo se jej přes 20 lidí. Se záměrem veřejnost seznámil za radnici Milan Šmíd a zástupci Komise pro architekturu a urbanizmus v čele s architektem Kamilem Mrvou. Radnice plánuje přeměnu území rozdělit do několika etap v průběhu tří let a počítá s částkou 35 milionů bez DPH. Začít by chtěli v příštím roce. První setkání s veřejností mělo doplnit zadání projektové přípravy, které bude muset zpracovatel zohlednit.

 

 

Několik desítek lidí si ve středu u památníku u zš MH připomnělo 65. výročí justiční vraždy Milady Horákové a památku komunisty popravených a umučených politických vězňů. Politického procesu v 50. letech minulého století se účastnil i kopřivnický advokát Klos, který přispěl svým dílem k odsouzení Milady Horákové. Dva kopřivničtí patrioti – Bohuslav Ficek a Lubomír Hanzelka cítili jako morální povinnost Kopřivnici očistit a navrhli, aby jedna z kopřivnických škol přijala za své  jméno Milady Horákové – s tím souhlasila ZŠ na ulici Obránců míru. Po vyřízení nutných formalit byla škola přejmenována, slavnostního aktu se účastnila i dcera M. Horákové – paní Jana Kánská.  To se událo 12. června 1995. Škola si právě v těchto dnech připomíná, že už 20 let nese jméno protikomunistické odbojářky.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice