26. 7. 2011

Společnost Komterm se omlouvá za komplikace, související s havárií na horkovodu. V pondělí 25. 7. 2011 okolo 15:00 hod. došlo k velkému úniku vody z horkovodu a ten musel být zcela odstaven pro ztrátu tlaku. Jako pravděpodobné místo poruchy byla identifikována trasa na větvi Štramberská v místě mezi ulicí Lidická a TATROVANKOU. Tato postižená část je v současné době odstavena a zprovozňují se ostatní větve horkovodu a nepostižená část horkovodu větve Štramberská. V praxi to znamená, že výměníkové stanice VS9 až VS13 jsou bez dodávky teplonosného média.  Ihned po lokalizaci netěsnosti zahájíme neprodleně opravu postiženého místa. Bohužel tato porucha se přenese až do plánovaného odstavení horkovodu do oprav, takže zákazníci v úseku výměníkových stanic VS9 až VS13 nebudou mít teplou vodu až do nedělního večera.

 

26. červenec 2011 v Mořkově na Novojičínsku, v dopoledních hodinách přehlédl řidič osobního vozidla červeně svítící výstražný semafor železničního přejezdu. Ve stejnou dobu projíždělo po trati speciální drážní vozidlo, které již střetu nemohlo zabránit.  Nikdo z účastníků nebyl zraněn. Železniční trať mezi Veřovicemi a Hostašovicemi byla po dobu zadokumentování a odstranění následku nehody uzavřena. Krátce po 12 hodině byla trať opětovně zprovozněna.

 

Tři hasičské sbory včetně JSDH Kopřivnice zasahovaly v pondělí 25. 7. při požáru v příborské kompostárně, kde došlo v areálu k požáru nakladače Volvo. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 200 000 Kč.

 

Zvolte nejkrásnější rozhlednu Moravskoslezského kraje. Hlasování prvního kola je ve středu 3. srpna ve 12:00. Dejte hlas naší rozhledně Bílá Hora na ostrava.idnes.cz/ankety.aspx?id=A20110715_jog_848.

 

Pro maminky – vše co potřebujete vědět o nošení dítěte v šátku: čajovna Mandala, 30.07. 2011  – Šátkování – od 13:00.

 

O víkendu od 5. do 7. srpna 2011 budou znít ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm líbezné i temperamentní slovenské melodie na hudebním festivalu Jánošíkův dukát.

 

Hvězdárna Valašské Meziříčí pořádá v pátek 5. srpna 2011 od 18:00 hodin BESEDU PRO VEŘEJNOST S AUTOGRAMIÁDIOU amerického astronauta Andrew J. Feustela, který do vesmíru letěl s Krtečkem a který absolvuje turné po České republice. Akce se bude konat v kavárně Hotelu APOLLO ve Valašském Meziříčí.

 

Slavnostní otevření bývalého škvárového hřiště 7. srpna! Během posledních dvou let prošlo přeměnou na kvalitní sportovní plochu s travnatým povrchem, potřebným zázemím i novým diváckým posezením. Nové hřiště bude nyní sloužit především místním fotbalistům, kteří se začátkem srpna postarají o jeho slavnostní otevření – v neděli 7. srpna od 16 hodin zde sehrají zápas s Klubem fotbalových internacionálů ČR.

 

Kopřivnické kino Puls je jedním z biografů, které v těchto dnech soutěží o slavnostní premiéru filmu Alois Nebel. To, zda se první projekce filmové adaptace kultovního komiksu uskuteční v Kopřivnici, můžete svým hlasováním ovlivnit právě Vy! Premiéry s pravým nebelovským rautem se zúčastní tvůrci snímku, zástupci médií a také několik šťastlivců, kteří pro vítězné kino hlasovali. Všichni hlasující budou zároveň zařazeni do slosování o zajímavé ceny.

 

V září začne fungovat Areál zdraví při skautském centru Vanaivan.

 

Hokejisté mistrovského Třince obuli poprvé v pondělí 25. 7. po třech měsících brusle a vyjeli na led domovské Werk arény. I v příští sezoně mají navzdory výraznému oslabení kádru jen ty nejvyšší ambice.Na prvním tréninku se sešlo celkem pětatřicet hokejistů včetně několika noviců, chyběli Varaďa a Kohn, kteří se k týmu připojí nejspíše až během středy.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice