22. 7. 2011

Zvolte nejkrásnější rozhlednu Moravskoslezského kraje. Hlasování prvního kola je ve středu 3. srpna ve 12:00.

Dejte hlas naší rozhledně Bílá Hora na ostrava.idnes.cz/ankety.aspx?id=A20110715_jog_848.

 

 

O víkendu od 5. do 7. srpna 2011 budou znít ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm líbezné i temperamentní slovenské melodie.

 

V prostředí lidové architektury Dřevěného městečka se koná Mezinárodní festival slovenského folkloru v České republice JÁNOŠÍKŮV DUKÁT 2011. Na festival přijede 19 folklorních souborů z České republiky, které se věnují jevištnímu zpracování slovenských lidových písní, tanců a zvyků. V pátek zahájí program ve skanzenu slovenské folklorní soubory. V sobotu dopoledne se představí všechny soubory a skupiny na rožnovském náměstí, odkud vyjde krojový průvod s tancem, zpěvem a hudbou do Valašského muzea v přírodě, kde se budou střídat na pódiu Komorního amfiteátru ve svých vystoupeních domácí a zahraniční soubory, hudby a sólisté až do neděle.

Velkou pozornost každoročně budí „Mistrovství Valašského království ve stloukání másla“, spojené se zábavným programem „Od buka do buka“, v němž změří svoji dovednost jmenovci slavného zbojníka, Jánošíci z Čech, Moravy, Slovenska i ze světa. Pro návštěvníky, kteří se chtějí i něčemu přiučit, je připravena malá škola hry na pastýřské hudební nástroje (na fujaru, píšťalky a koncovky bude vyučovat zkušený výrobce a muzikant Drahoš Daloš) a malá škola tanců ze Šariše (pod pedagogickým vedením Marka Svitka z Prešova). I na jarmarku lidových řemesel mohou zájemci nejen pozorovat opravdové mistry lidového řemesla při práci, ale třeba si i některou z činností vlastníma rukama vyzkoušet. V pátek ve 21 hodin proběhne v Sušáku vernisáž výstavy koláží Ernesta Svrčka.

 

 

Hvězdárna Valašské Meziříčí pořádá v pátek 5. srpna 2011 od 18:00 hodin BESEDU PRO VEŘEJNOST S AUTOGRAMIÁDIOU amerického astronauta Andrew J. Feustela, který absolvuje turné po České republice. Akce se bude konat v kavárně Hotelu APOLLO ve Valašském Meziříčí. Americký astronaut Andrew Feustel se zúčastnil dvou kosmických letů. Při jednom se podílel na poslední opravě Hubblova kosmického teleskopu HST. Druhý kosmický let absolvoval na palubě Mezinárodní kosmické stanice. Do svého zavazadla si přibalil i Krtečka, známou to pohádkovou postavičku.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice