21. 7. 2011

Open Air Kopr Fest 2011: 22. 7. 2011 – Taneční párty na lyžařské chatě! Vystoupí: kapela TODASH, THE CHAL…

 

V pondělí 18. června odstartovala na portálu iDNES.cz anketa o nejkrásnější rozhlednu České republiky. Rozhledna na Bílé hoře také bojuje o přízeň čtenářů. Stavba připomínající symbol struktury DNA je oblíbenou turistickou atrakcí, která nabízí malebný výhled na Beskydy a Jeseníky. Můžete hlasovat až do 3. srpna na ostrava.idnes.cz/ankety.aspx?id=A20110715_jog_848. Dvě rozhledny z každého kraje postoupí do celostátního kola, jehož výsledky budou vyhlášeny 9. srpna.

 

Žermanice – policisté nadále pátrají po mladíkovi pohřešovaném od neděle, kdy se na přehradě Žermanice převrhla kanoe. Pátrání pokračuje i dnešní den za přítomnosti příslušníků speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství a policistů obvodního oddělení. Propátrávají vodní hladinu, břehy a okolí přehrady. K práci na vodě mají k dispozici motorový člun. Policisté – potápěči z odboru potápěčských činností a výcviku Policejního prezidia ČR  pátrají pod vodní hladinou ve vytýčeném sektoru, který byl ze zjištěných informací stanoven, ale do současné doby se závěrem, že v uvedeném prostoru nebyl pohřešovaný nalezen. Místo prohledávání rozšířili na území o velikosti 300m2, ale i zde nezaznamenali jakýkoliv poznatek k pohřešovanému. Práci mají velmi ztíženou, v místě prohledávání dosahuje hloubka přehrady 20m, terén je velmi členitý, viditelnost na dně nulová. Teplota vody zde dosahuje 14 st. C.

 

1. Lašské gulášové slavnosti, které se budou konat v sobotu 23. července od 10 hodin do půlnoci na házenkářském hřišti v Kopřivnici, nabídne guláše různých chutí a vůní.  Můžete se zúčastnit se soutěže v pití piva a užít si vystoupení několika kapel. Pro děti budou připraveny atrakce. Vstup na akci je volný a všichni jste srdečně zváni.

 

Společnost Komterm oznamuje, od čtvrtka 28. července 2011 do neděle 31. července 2011 bude přerušena dodávka horké vody pro město Kopřivnici. Důvodem je provádění plánované údržby na energetickém zdroji a rozvodech tepla.

 

Bývalé škvárové hřiště pod internáty procházelo během posledních dvou let přeměnou na kvalitní sportovní plochu s travnatým povrchem, potřebným zázemím i novým diváckým posezením. To vše díky téměř třímilionové dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko a skoro půlmilionové finanční spoluúčasti města. Nové hřiště bude nyní sloužit především místním fotbalistům, kteří se začátkem srpna postarají o jeho slavnostní otevření – v neděli 7. srpna od 16 hodin zde sehrají zápas s Klubem fotbalových internacionálů ČR.

 

Okružní křižovatka na mostě zůstane natrvalo. V loňském roce vznikla na komunikaci mezi Kopřivnicí a Lubinou dočasná okružní křižovatka, která měla zklidnit provoz na vytížené objízdné trase. Rondel zůstane na přání mnoha řidičů zachován. V těchto dnech je úprava okružní křižovatky dokončena. Plastové prvky byly vyměněny za betonové bezpečnostní zábrany CITY BLOC, svodidla byla natřena červenobílým šrafováním a nyní probíhá montáž odrazek, projektovou dokumentaci, pořízení i montáž zábran financovalo město, nutné změny dopravního značení zajistila krajská správa silnic.

 

Každý květen se na kopřivnické radnici koná veřejné diskusní fórum, jehož hlavním cílem je definování tzv. 10 P. Poté následuje celoměstská anketa. Rekordních 741 respondentů letos pořadím priorit mírně zamíchalo, na tom hlavním se však lidé shodli. V anketě bylo možné hlasovat celkem pro šestnáct námětů. Nově se do top desítky dostal například požadavek na zřízení ekologické městské hromadné dopravy, či na vysazování pásů ochranné zeleně proti prašnosti. Zbytek priorit ale výsledky šetření potvrdily, maximálně se trochu změnilo jejich pořadí. Zatímco účastníci fóra viděli jako nejpalčivější problém stav místních sportovišť, v anketě si lidé nejčastěji psali o pokračování rekonstrukce ulic Štramberské a Štefánikovy. Všechna témata budou zapracována do tzv. Plánu Zdraví a kvality života, budou s nimi seznámeny orgány města a bude k nim přihlíženo při sestavování rozvojových dokumentů a rozpočtu.

 

Od 19. července zdobí vestibul kopřivnické radnice výstava netradičních obrazů a objektů. Jde o díla, která vytvořily děti s Downovým syndromem i jiným zdravotním postižením na jarním rekondičním pobytu pořádaném místním občanským sdružením Mandlové oči.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice