26. 7. 2019

Deset návrhů žádajících podporu z letošní novinky, participativního rozpočtu, se sešlo na konci června na stole hodnotící komise. Lidé na radnici zaslali nejrůznější návrhy toho, jak by se podle nich dalo vylepšit okolí přímo v Kopřivnici nebo místních částech. Participativní rozpočet s názvem KO-projekty je v Kopřivnici novinkou. „Nechali jsem se inspirovat jinými městy, které takto část svých rozpočtů využívají k tomu, aby dali lidem šanci zrealizovat něco, o čem už dlouho přemýšlí, co by vylepšilo život v jejich okolí nebo městě,“ uvedla za kopřivnickou radnici Barbora Sopuchová. V Novém Jičíně tak například vznikl projekt Hřiště pro malé i velké sviště nebo projekt Na svinec, jehož cílem je přimět veřejnost hravou a zdravě soutěživou formou k pohybu. Kopřivnice pro letošní rok vyčlenila v participativním rozpočtu částku 500 tisíc korun. Příjem návrhů byl zahájen 13. května a ukončen k 28. červnu letošního roku. „Za tu dobu jsme přijali deset žádostí v celkové hodnotě 2 877 150 korun. Většina návrhů zcela splňovala schválená kritéria. Bohužel dva návrhy směřovaly do aktivit sice potřebných, ale netýkaly se zlepšení veřejného prostoru, což byla jedna z podmínek, proto jsme je museli vyloučit,“ uvedla Barbora Sopuchová.

V průběhu prázdnin by tak měli odborní pracovníci radnice posuzovat osm návrhů. „Následně je bude schvalovat Komise pro projekt Zdravé město a MA21. V září budou představeny veřejnosti, aby samotní navrhovatelé mohli lidi seznámit se svým záměrem,“ doplnila Barbora Sopuchová a dodala: „Poté bude následovat hlasování široké veřejnosti přes internet. Toto hlasování bude mít naše město na míru a zdarma v rámci toho, že jsme členy Národní sítě Zdravých měst.“

 

Moravskoslezská sestra 2019 jde do finále, začíná hlasování veřejnosti. Do pátého ročníku ankety Moravskoslezská sestra 2019 se bude moci zapojit i veřejnost. Odborníci již vybrali 15 finalistek pro pět soutěžních kategorií. O tom, která z nich získá šestý titul – Sestra veřejnosti 2019, rozhodnou obyvatelé kraje. Pro nej… zdravotní sestru Moravskoslezského kraje mohou lidé hlasovat od 1. srpna do 30. září.

 

Někdo ven? v Kopřivnici. Super den u vody – s námi se v létě nenudíte. 5. ročník prázdninového projektu pro kopřivnickou mládež je opět tady! Čtvrtá akce je naplánovaná na čtvrtek 25. července od 15.00 hod. na letním koupališti Kopřivnice. Nenuď se doma, přijď na akce, sbírej náramky s logem a za 5 různých se staň na konci prázdnin VIP hostem na koncertě Milana Peroutky a kapely Perutě. Devět prázdninových čtvrtků a jeden srpnový pátek, to je 10 akcí, to je 10 náramků. Návštěvníky čeká plné koupaliště atrakcí a soutěží. Akci zakončí diskotéka.

  

Beskyd Rallye Štramberk – Příbor – Kopřivnice. Již 22. ročník spanilé jízdy beskydskou krajinou opět přivítá do Štramberka a Příbora. V pátek 26. Července se můžete těšit na spanilou jízdu a následnou prohlídku historických vozidel s posádkami různých národností. Start je již ve čtvrtek 25. července v 12.00 hod. v Malenovicích u hotelu Bezruč. Na druhý den 26. července následuje tzv. Moravská etapa, kdy vozidla navštíví město Štramberk (10.30 – 12.00 hod.), Příbor (12.00 – 15.00 hod.) a Kopřivnici (15.00 – 17.00 hod.), kde na polygonu Tatra budeme moci shlédnout historická vozidla. Více na Beskyd Rallye Turzovka.

 

Hradní díkůvzdání na Hukvaldech. Magické prostředí hukvaldského hradu přitahuje různá spektra umělců. Přijďte se o tom přesvědčit v pátek 26. července, kdy od 19.00 hod. na hradě Hukvaldy vystoupí skupina Ghospel Bohumín. Koncert se koná pouze za příznivého počasí. Rezervace vstupenek telefonicky na pokladně hradu 558 699 323.

 

LETNÍ KINO: LOVEní ve Štramberku. Hlavní postava filmu Eliška s tváří Ester Geislerové, má svatbu a čeká na svůj velký moment. Namísto svého „ano“ ale ženich řekne „ne“ a od oltáře uteče. Naštěstí má zdrcená Eliška skvělou kamarádku s jasným receptem, co je potřeba dělat. Ona sama střídá kluky jako ponožky a proto hned založí Elišce profil na osvědčené seznamce. Té to není příliš po chuti, ale je jí už 35 let, je single a má strach, aby jí neujel vlak. A chce vzít život pevněji do svých rukou. Vrhá se proto do randění naslepo a mezi řadou katastrofických schůzek zkusí najít novou lásku. Zároveň se musí rychle přestěhovat a jedinou možností je bydlet společně s nevlastním bratrem, podivínem, který pěstuje na střeše včely a který ji doma nechce. Akce se uskuteční v pátek 26. července od 21.30 hod. Vstupné 60 Kč. V případě nepříznivého počasí se představení ruší.

 

Hrdinové na Hukvaldech. Prožijte naživo legendární okamžiky hrdinů z románů, pohádek, divadel a filmů s množstvím hromadných akčních scén, kaskadérských výkonů a se zapojením diváků a to v sobotu 27. července od 14.00 hod. na hradě Hukvaldy. Šermíři Adorea z Olomouce se nám představí v šermířsko-divadelním humorně laděném představení „Hrdinové“.

 

Promenádní koncert ve Štramberku. V neděli 28. července od 15.30 hod. v Národním sadě ve Štramberku vystoupí swingband Jidřicha Doričáka ze Zubřího. Vstupné dobrovolné. V případě nepříznivého počasí se akce ruší.

 

Promenádní koncert v Kopřivnici. Další z promenádních koncertů pro zpříjemnění nedělních letních večerů Tentokrát zahraje skupina Silesian Dixie Band. Muzikanti z Těšína a jeho širokého okolí hrající jazz od dixielandu po modernu. Koncert se koná 28. července v Sadu dr. Edvarda Beneše v 18.00 hod. V případě nepříznivého počasí se přesouvá do Ringhofferovy vily nebo do Kulturního domu Kopřivnice. Vstup volný.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice