29. 7. 2019

Výprava čítající 92 mladých sportovců se vrátila z Baku, kde se konal Evropský olympijský festival mládeže (EYOF). V dějišti prvních Evropských her se v bojích o medaile utkalo na 2500 sportovců z různých evropských zemí v 10 sportech. Z poslední letní edice festivalu mládeže v roce 2017 přivezla česká výprava z maďarského Györu celkem osm medailí. Letos jich bylo šest – dvě zlata, jedno stříbro a tři bronzy. „Sportovci nás do poslední chvíle napínali, medailová smršť přišla dva dny před koncem akce,“ říkal s úsměvem Martin Doktor, šéf mise a sportovní ředitel Českého olympijského výboru. „V mládežnických kategoriích je vždy těžké předem odhadovat výsledky, ale šest medailí, to je skvělá bilance.“ Vedle medailí si český tým připsal i pět čtvrtých míst. Tři medaile získali tenisté, dvě se zrodily na atletickém stadionu, jedna pak v plaveckém bazénu. Zlato vybojovali Hynek Bartoň a Matthew William Donald ve čtyřhře a na osmistovce atlet Jakub Davidík, který už před dvěma lety měl bronz na Evropském olympijském festivalu mládeže v maďarském Györu. Vůbec první medaili týmu – stříbrnou – získal Tomáš Oberndorfer v běhu na 110 metrů překážek. Tenistka Dominika Šalková uspěla v souboji o bronz jak ve čtyřhře společně s Lindou Klimovičovou, tak o den později také v singlu. Bronz přivezl také plavec Jakub Bursa z polohovky na 400 metrů, kterou zvládl v novém osobním i českém dorosteneckém rekordu. Hynek Bartoň si kromě zlaté tenisové medaile ve čtyřboji vybojoval ještě 4. místo ve dvouhře.

 

Fotograf propojil v kolážích Kopřivnici s americkými městy. Fotomontáže momentálně visi v Katolickém domě v Kopřivnici a budou tam do konce léta. Kopřivnický fotograf, grafik a výtvarník Karel Kudera vytvořil řadu fotografických koláží nebo fotomontáží, v nichž propojil své rodné město s New Yorkem a dalšími nejen americkými místy. Zajímavé je hlavně spojit architekturu města, které vzniklo během pár let z vesnice a architektura velkoměsta z úplně jiné části zeměkoule, patřící mezi největší města na světě. Kopřivnici spojil taky s jiným okolím, je tam například Bryce Canyon, Skalisté hory, nebo třeba tramvaje z Olomouce.

 

První amatérský dodgeballový turnaj v Kopřivnici. Máš rád americký film vybíjená? Hrál si vybijku na základce? Tak to musíš dorazit na HEADSHOT PARTY! 30. 7. 2019 na louce u Koupaliště a vedle restaurace Pod Šostýnem v Kopřivnici!

Budou pouze dvě kategorie: Average joes – 10 – 15 let a Globo Gym 16 – 99 let

Po turnaji v dodgeballe, bude zorganizován ještě beerpong turnaj, kterého se mohou účastnit pouze hráči z Headshot párty 18+. Akce se koná za každého počasí! Pro první tři místa jsou připravený výhry! A bonus pro všechny zúčastněné poukaz na 5 tréninků ZADARMO v hodnotě 300 Kč.

 

V lyžařském areálu na Červeném kameni, u svahu místní sjezdovky byla počátkem července instalována chladící věž, který má během sezóny zefektivnit umělé zasněžování. Správa sportovišť na repasovaný stroj z dolomit ze svého rozpočtu vyčlenila cca 490 tisíc korun, aby prodloužila a zlevnila zimní sezonu na sjezdovce. Chladící věž umí vodu k zasněžování ochladit zhruba o 5 °C na zhruba 2 až 3 °C, což by mělo výrazně zvýšit výkon sněžných děl.

Zařízení by mělo stihnout vychladit nádrž pro zasněžování o objemu 150 m3 zhruba během dvou hodin a kapacita chladicí věže má vystačit pro celou aktuálně využívanou plochu sjezdovky.

 

Přípravnými pracemi byla v polovině července zahájena rekonstrukce bývalého DDM na ul. Sokolovské. Oprava objektu by měla být dokončena na jaře příštího roku a prostory budou nabídnuty ke komerčnímu pronájmu. V podkroví vznikne jeden byt. Rekonstrukce probíhá také v objektu bývalého domu Salus na ul. Tyršově. Tento objekt by měl být hotov do konce letošního roku.

 

Od 15. 7. do 30. 9. bude společnost Slumeko, s. r. o. provádět vývoz popelnic na směsný komunální odpad i biologicky rozložitelný komunální odpad již od 5. hodiny ranní a žádá občany občany, aby akceptovali tento termín a včas přistavovali sběrné nádoby k jejich vývozu.

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí byt o velikosti 1+3 a 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu a to na ulici Alšově. Nabídka je určena stávajícím nájemcům městských bytů u bytu 1+3 se musí jednat o pár mající v péči alespoň dvě nezletilé děti v případě bytu 1+2 o páru mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě nebo osamocený rodič s minimálně dvěma nezletilými dětmi. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 29. července do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice