27. 1. 2012

 

Rozloučení s Jiřím Raškou proběhne v pátek 27. ledna od 16:00 hodin  ve frenštátském kině. V rámci pietního aktu se mohou občané poklonit jeho památce, položit květiny a přidat zápis do kondolenční knihy. Budova kina bude pro tyto účely otevřena po dobu, po kterou bude trvat zájem veřejnosti.

 

Od neděle se nejen Ostravě, ale také v turistické oblasti Beskydy – Valašsko, a to konkrétně na Pustevnách,  v Bílé a Frenštátě p. R. uskuteční Olympiáda dětí a mládeže 2012. Přijďte i vy podpořit možné příští olympijské vítěze.

 

Město Kopřivnice vyrozumívá občany o záměru omezení hlučných činností (např. užívání sekaček, pil, brusek a dalších nástrojů) prostřednictvím obecně závazné vyhlášky o místních záležitostech veřejného pořádku. Svůj názor a připomínky k této problematice nám můžete sdělit prostřednictvím krátkého anketního formuláře, a to do 31. ledna 2012.

 

Nově je ve Štramberku otevřeno muzeum hraček. V muzeu se nachází hračky z let 1860-1989. Sbírku tvoří téměř 40letá sbírka hraček nejrůznějšího zaměření. Do poloviny dubna je muzeum otevřeno pouze o víkendech od 10 do 16 hodin, v turistické sezóně pak bude otevřeno každý den od 9 do 17 hodin. Pro chlapce jsou tu k vidění např. cínoví vojáčci, hrady, různé konstruktivní hry, stavebnice a mechanické hračky. Děvčata si prohlédnou panenky, pokojíčky, kočárky nebo kuchyňky. K vidění je také expozice asi nejznámější panenky na světě, panenky Barbie.

 

Ve středu 1. února 2012 v 17 hodin v knihovně ve Frenštátě pod Radhoštěm přednáší o současné světové architektuře Ing. arch. Ondřej Hozák. V rámci přednášky proběhne otevření putovní výstavy Výukového festivalu Architektury a Designu, která představí kresby budoucích mladých architektů a designérů ARCHITEKTURA 21. STOLETÍ (OD OKURKY PO LÉTAJÍCÍ TORZO).

 

Přihlášky na jarní tábor DDM s Rezim na  Kletné pouze do 10. 2. 2012.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice