27. 1. 2017

 

Po požáru v Kopřivnici policie stíhá dva lidi. Vyráběli načerno cigarety. V jedné z několika výrobních hal v Kopřivnici, které před více než dvěma týdny zachvátil rozsáhlý požár, se nacházela nelegální linka na výrobu nezdaněných cigaret. Zjistil to deník Právo. Při požáru shořely jak balicí stroje, tak velké množství skladovaného tabáku i hotových cigaret. Ve věci již padla první dvě obvinění. Podle dostupných informací zde docházelo k rozsáhlým daňovým únikům v řádech miliónů korun. Vzhledem k současnému stadiu vyšetřování ale policie ani celníci nemohou být konkrétnější. Případ vyšetřuje policie v součinnosti s Generálním ředitelstvím cel. Kriminalisté krátce po požáru zadrželi hned dva lidi, kteří linku v pronajaté hale provozovali. Vrchní komisař zahájil trestní stíhání dvou osob pro podezření ze spáchání trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby v souvislosti s podezřením ze zkrácení spotřební daně ve výši několika miliónů korun při nelegální výrobě cigaret. Co se týče informace k ohnisku požáru v Kopřivnici, dosud nejsou k dispozici vyžádané znalecké posudky, zatím nic nenasvědčuje tomu, že by požár vypukl právě v prostorách, kde docházelo k nelegální výrobě cigaret.

 

Topoly se špatným zdravotním stavem se budou kácet na ulici Dvořákově, u volejbalových kurtů a v areálu letního stadionu.

 

Novým generálním ředitelem TATRA TRUCKS je Radek Strouhal. K 1. 2. 2017 nastupuje do pozice generálního ředitele TATRA TRUCKS po více než třech letech úspěšného působení v čele finančního úseku automobilky dosavadní ekonomický ředitel Radek Strouhal. Hrál klíčovou roli při záchraně podniku po stránce řízení financí a vyjednávání s bankami a dalšími finančními partnery. Z pozice generálního ředitele TATRA TRUCKS odchází Martin Bednarz poté, co splnil svůj klíčový úkol meziročně navýšit výrobu z cca 900 na 1300 vozidel. Automobilka pod jeho vedením nakonec vyrobila v roce 2016 celkem 1326 vozidel. Jmenování Radka Strouhala je po personální stránce výrazem manažerské kontinuity. Pracuje v týmu automobilky nepřetržitě od vstupu nových vlastníků, českých podnikatelů Jaroslava Strnada a Reného Matery, v jehož holdingu PROMET GROUP před nástupem do Tatry působil jako finanční ředitel. Členem představenstva TATRA TRUCKS je již od října 2013. Důkazem úspěšného řízení podnikové ekonomiky Radkem Strouhalem je obrovský posun TATRA TRUCKS ve finančním ratingu. Tatra po skokovém navýšení výroby v roce 2016 vstupuje do období, kdy bude kladen důraz na optimalizaci nákladů, zvyšování produktivity práce a s tím spojených investic do klíčové podnikové infrastruktury.

 

Radní schválili doplňkovou kotlíkovou výzvu. Žádosti lze podávat elektronicky. Žádosti o kotlíkovou dotaci na tepelná čerpadla a kotle na biomasu mohou zájemci podat od 1. března.

 

Jaké změny vás čekají v programové nabídce KTK v pondělí 30. ledna: základní nabídku rozšiřujeme o program Prima Comedy Central – komediální a zábavný program. Kanál Prima Comedy Central je šestým programem pod značkou Primy. Na obrazovce najdete program nabitý satirickým a nekonvenčním humorem. Diváci se mohou těšit na kultovní sitkomy, v Čechách neokoukané seriály nebo vlastní tvorbu. Nová televizní stanice sází nejen na osvědčenou klasiku, ale také na originální pořady, které budou zcela odpovídat lokálnímu obsahu.

Současně z RN bude kvůli nízké sledovanosti vyřazen program VH1. Nově zařazujeme do Rozšířené nabídky program Travel Channel, který se svou náplní soustřeďuje na cestování po celém světě. Rozšiřujeme programové balíčky Thematic o možnost „vykliknutí“ Travel Channel a dětského programu Nickelodeon, který najdete na místě, kde vysílala stanice MTV.

Program Travel Channel na stávající pozici nahradí program VH1. Současně dojde k dodatečnému přejmenování stanic, u kterých došlo ke změně na přelomu roku. Jedná se o program Barrandov Family, původně Barrandov Musika. Dojde také k přejmenování tří programů skupiny Nova, které je dlouhodobě avízováno na 4. února, tato úprava v síti KTK proběhne o 4 dny dříve. Tyto programové změny se dotknou všech zákazníků, tím, že dojde k automatické aktualizaci set-top-boxů a některých televizorů. Aby komplikace s laděním programů byly minimální, všechny zmíněné úpravy proběhnou najednou a to v pondělí 30. ledna.

 

Klub Kamarád má nového provozovatele. Město v jeho roli vystřídala Armáda spásy, která provoz zařízení s téměř dvacetiletou tradicí slavnostně převzala ve čtvrtek 19. ledna.

 

Obec Hukvaldy zve všechny v pátek 27. ledna od 19:30 hodin do sálu ZŠ a MŠ Leoše Janáčka na VI. Karnevalový rej. K poslechu a tanci zahraje skupina Cactus. Připraveno bude také bohaté občerstvení a doprovodný program. Výtěžek bude věnován dětem ZŠ a MŠ Leoše Janáčka.

 

Denní stacionář Kopretina ve spolupráci s Katolickou besedou zve všechny v pátek 27. ledna od 19:30 hodin na ples do Katolického domu Kopřivnice. K tanci a poslechu zahraje skupina MARAS. Vystoupí žáci ZŠ a MŠ Motýlek, ZUŠ Zdeňka Buriana Kopřivnice.

 

Kulturní dům Kopřivnice a město Kopřivnice zvou všechny v sobotu 28. ledna od 20:00 hodin na tradiční Obecní ples. Host večera: Debbi s kapelou. K tanci a poslechu zahrají skupiny Nightshift a Rivieras Show Band.

Doprovodný program: Cimbálová muzika Radhošť, Taneční klub Akcent Ostrava, Tým rope skippingu Between při SVČ Fokus Nový Jičín, HMdance – taneční pár mezinárodní třídy, Barmanská show Lukáš Adamovský, Pole dance Kopřivnice, II. vicemiss aerobik 2016 a Miss aerobik sympatie 2016 Zuzana Danihelová, Diskotéka DJ Stoupa, Karaoke KJ Daniel.

 

Katolická beseda Kopřivnice zve všechny v sobotu 28. ledna od 19:30 hodin na XIII. Swingový ples. K poslechu a tanci zahraje Swing Band Zdeňka Pukovce. Večerem bude provázet Miroslav Gillar. Těšit se můžete na předtančení profesionálního tanečního páru, tombolu, kvalitní víno a chutné občerstvení. Dobový oděv vítán.

 

Městský pivovar Štramberk zve všechny v sobotu 28. ledna od 19:00 hodin na Posezení u cimbálu. Hraje cimbálová muzika Pramínky.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice