30. 1. 2017

SOUTĚŽ KTK A PENSIONU VILA MACHŮ O DVĚ VSTUPENKY NA KONCERT: ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA V ÚTERÝ 14. 2. 2017 OD 19:00 HODIN.

Otázka: Které výročí  slavila vloni kapela Druhá tráva?

A/ 20

B/ 25

C/ 30

Odpovědi nám posílejte ve tvaru – vaše jméno mezera a odpověď prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474 nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz

Uzávěrka je ve středu 1. 2. 2017 ve 12:00.

 

Pozvánka pro rodiče předškoláků – beseda s psycholožkou na téma školní zralost se koná 1. 2. v ZŠ Lubina.

 

Ve stejný den – prvního února se chystá Centrum pro rodinu Ostrava v katolické besedě kurz efektivního rodičovství od 17:00.

 

Jaké změny vás čekají v programové nabídce KTK v pondělí 30. ledna: základní nabídku rozšiřujeme o program Prima Comedy Central – komediální a zábavný program. Kanál Prima Comedy Central je šestým programem pod značkou Primy. Na obrazovce najdete program nabitý satirickým a nekonvenčním humorem. Diváci se mohou těšit na kultovní sitkomy, v Čechách neokoukané seriály nebo vlastní tvorbu. Nová televizní stanice sází nejen na osvědčenou klasiku, ale také na originální pořady, které budou zcela odpovídat lokálnímu obsahu.

Současně z RN bude kvůli nízké sledovanosti vyřazen program VH1. Nově zařazujeme do Rozšířené nabídky program Travel Channel, který se svou náplní soustřeďuje na cestování po celém světě. Rozšiřujeme programové balíčky Thematic o možnost „vykliknutí“ Travel Channel a dětského programu Nickelodeon, který najdete na místě, kde vysílala stanice MTV.

Program Travel Channel na stávající pozici nahradí program VH1. Současně dojde k dodatečnému přejmenování stanic, u kterých došlo ke změně na přelomu roku. Jedná se o program Barrandov Family, původně Barrandov Musika. Dojde také k přejmenování tří programů skupiny Nova, které je dlouhodobě avízováno na 4. února, tato úprava v síti KTK proběhne o 4 dny dříve. Tyto programové změny se dotknou všech zákazníků, tím, že dojde k automatické aktualizaci set-top-boxů a některých televizorů. Aby komplikace s laděním programů byly minimální, všechny zmíněné úpravy proběhnou najednou a to v pondělí 30. ledna.

 

Nabídka města na nájem dvou městských bytů (Obránců míru 705 o velikosti 1+2, druhý – Obránců míru 1307 – o velikosti 1+3) za podmínky přistoupení k dluhu, který je určen pro stávající nájemce městských bytů za podmínek dle výzev. Nabídka platí od 23. 1. 2017 do 8. 2. 2017.

 

Nemocnice Nový Jičín hledá nové dárce krve. Mimořádné odměny čekají v těchto týdnech na všechny pravidelné dárce krve, kteří na transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín přivedou „novou krev“. Nemocnice spustila akci „Přiveď nového dárce, dostaneš dárek!“, jejímž cílem je zajistit dostatečnou zásobu krve a krevních složek prostřednictvím náboru nových prvodárců. Zájemci z řad prvodárců mohou k odběrům přicházet vždy v pondělí a úterý mezi 6:30 a 9:30, a to na transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín i bez objednávky. Dárcem krve se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Dárce má nárok na pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení, a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 2000 korun za každý absolvovaný odběr.

 

Ptačí chřipka se potvrdila i v našem kraji. U labutě na Opavsku. Veterináři potvrdili ptačí chřipku u dalších sedmi volně žijících ptáků. Poprvé se vyskytla v Moravskoslezském kraji u labutě nalezené v Jilešovicích.

V Česku je zatím v chovech devět ohnisek nemoci. Dosud tak byla vysoce patogenní chřipka zjištěna u 24 uhynulých volně žijících ptáků, dohromady s chovy jich veterináři vyšetřili přes 374. Sdělil mluvčí Státní veterinární správy Petr Pejchal. Ohniska nemoci se vyhlašují pouze v případě, že se choroba najde v chovu. V případě nákazy u volně žijících ptáků se tak nevyhlašuje ani dozorové a ochranné pásmo, ve kterém jsou zvýšená preventivní opatření před rozšířením nákazy. Chovatelé mohou dostat od státu za vybité kusy náhradu, musejí však o ni požádat do šesti týdnů od utracení zvířat. Ptačí chřipka je rozšířena v mnoha evropských státech, včetně sousedního Slovenska. Virus typu H5N8 se snadno přenáší mezi ptáky, lidé se jím ale podle dosavadních poznatků nakazit nemohou. Zdroj: novojicinsky.denik.cz

Informace pro veřejnost k nákaze aviární influenzy (ptačí chřipky) Bližší informace

 

Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 – 8 let a jejich rodiče. Jedná se o akce, při nichž mají děti unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče mají možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí. Pro účastníky jsou navíc připraveny hodnotné ceny. Co všechno je potřeba si na akci přinést? Stačí jen brusle, helma (cyklistická či lyžařská) a rukavice. Pokud nedisponujete bruslemi a helmou, můžete se obrátit na pořádající klub s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě. Nejbližší šancí získat unikátní hokejový zážitek je Týden hokeje, který se koná od 23. 1. do 29. 1. 2017.

HC Kopřivnice – od 27. 1. 2017 – Masarykovo náměstí 540/3, Kopřivnice 74221, www.hc-koprivnice.cz

Jaroslav Kofroň, šéftrenér mládeže +420 724 356 705, j.kofron@ktknet.cz

Marián Kacíř, trenér +420 730 177 810

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice