27. 11. 2017

 

Upozornění pro občany: letos a ani příští rok se na městské plantáži nebudou prodávat vánoční stromky.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Kadláčkově, Obránců míru a v Mniší směr Kozlovice a to v úterý 28. listopadu od 8 – 14 hodin. Na ulici Tyršově, Palackého, Jiráskově, Komenského, Husově a v části ulice Sluneční ve čtvrtek 30. listopadu od 8 – 14 hodin. Další odstávka vody proběhne na ulici Jilemnického a Haškově 5. prosince od 8 – 14 hodin. Více informací naleznete na www.smvak.cz.

 

Městská knihovna Kopřivnice zve všechny zájemce o neobvyklé jevy na přednášku Arnošta Vašíčka Záhady na dosah ruky v pondělí 27. 11. od 18 hod.

 

Město Kopřivnice zve všechny seniory na poslední akci z letošního programu Aktivní senior 2017 aneb Setkávání při sportu, zábavě i vzdělávání. Zítra, tj. v úterý 28. listopadu se v době od 8:30 do 12:00 hodin v Klubu seniorů uskuteční Předvánoční tvoření. Přijďte si i vy vytvořit klasické i netradiční adventní věnce, svícny a jiné dekorace. Vstup na akci je zdarma.

 

Jubilejní 10. recitál vokální skupiny STK a hostů vypukne v úterý 28. 11. v 19 hod. v kd.

 

Na výstavu „Muzeum hraček“ japonské malířky Nanako ISHIDA zve K galerie v Šustalově vile. Vernisáž proběhne 28. 11. v 17 hodin.

 

Vila Machů zve na cestovatelskou besedu Michala Štěpánka – KYRGYZSTÁN – v úterý – 28. 11. 18:00 

 

Město Kopřivnice pořádá v centru města na pěší zóně Mikulášský jarmark (ve středu a čtvrtek 29. 11. – 30. 11.) a Vánoční jarmark (ve středu a čtvrtek 20. 12. – 21. 12.). Jsou zváni prodejci vánočního zboží, rukodělní výrobci i prodejci dalšího sortimentu dárkového a spotřebního zboží, k nákupu obyvatelé našeho města i okolí (bližší informace na tel. 556 879 658, 737 160 184)

 

Kopřivnická společnost TATRA TRUCKS získala prestižní ocenění Tradiční česká značka 2017. Současné postavení, prestiž i význam značky TATRA a společnosti TATRA TRUCKS podtrhují nejen hospodářské výsledky, vývoj nových vozů, stoupající prodeje a podpora různých projektů, ale i společenská ocenění. Ve středu 22. listopadu se konal v Praze v historických a reprezentativních prostorách rezidence pražských primátorů slavnostní večer při příležitosti vyhlašování výsledků projektu Česká značka. Společnost TATRA TRUCKS se v kategorii Tradiční česká značka umístila na prvním místě.

 

Dělníci bourají na nádraží v Kopřivnici zastřešení nástupišť. Bylo v havarijním stavu. Kopřivnické vlakové nádraží je v těchto dnech jedním velkým staveništěm. Správa železniční dopravní cesty tam začala s demolicí stříšek nad oběma nástupišti. Protože jde o provizorní opravu, nahradí je podstatně menší přístřešky. Na větší rekonstrukci si musí cestující počkat ještě zhruba pět let.

 

Užijte si vánoční Moravský Betlém, navštivte předvánoční komentované prohlídky města. Připomeňte si vůni dětství, radostných zážitků a pohodu Vánoc, zpestřenou příjemnou procházkou podvečerními uličkami dřevěných lašských stavení. V rámci komentované prohlídky je výstup na věž Trúba s jedinečnými večerními výhledy. Závěr si užijete v malebné vánoční chalupě spojené s výstavou betlémů nebo u posezení nad výbornou kávičkou v cukrárně U Hezounů (ke kávě voňavé ucho zdarma). Termíny prohlídek: 16. 12., 29. 12., a 30. 12. 2017. Rezervujte si místa, kapacita je omezená.

 

Gastroenterologové Nemocnice Nový Jičín získali moderní přístroj. Nová endoskopická věž, jenž disponuje špičkovým procesorem a koloskopem, bude využita k vyšetřování tlustého střeva a konečníku a výrazně zkrátí čekací lhůty. Investice do moderní sestavy přesáhla dva milióny korun.

 

Po Odře lodě do Polska hned tak nevyplují. Poláci u Ratiboře postaví jen suchý poldr. Pro hladký průjezd lodí po Odře k Bohumínu by však byla lepší přehrada. Na tu si ale loďaři věřící v kanál Dunaj–Odra–Labe budou muset počkat.

Výběrové řízení skončilo, na konci listopadu se budou podepisovat smlouvy se zhotoviteli. Poláci postaví na Odře, nedaleko Ratiboře, suchý poldr, který má chránit město i další obce po proudu před povodněmi. Definitivně tak padá varianta, v níž doufali příznivci kanálu Dunaj–Odra–Labe, že zde Poláci postaví přehradu či vodní stupeň, který by umožnil plavbu dále k českým hranicím. Bez tohoto vodního stupně bude na příhraničním úseku vždy hrozit nedostatečná hloubka, což vždy ovlivňuje možnosti a ekonomiku přepravy. Změnu může přinést až plánovaná modernizace chystané stavby. Stavba hráze suchého poldru u Ratiboře je rozvržena na dva roky a vyjde na více než 903 milionů zlotých, téměř 5,5 miliardy korun. Splavnění řeky Odry až k Bohumínu je nezbytnou podmínkou pro další možné plánování kanálu Dunaj–Odra–Labe. Ten dlouhodobě prosazují členové takzvaného Oderského fóra. Současná podoba jejich plánů je splavnění Odry k Bohumínu, pokud to bude možné, tak až k mošnovskému letišti, kde by měl vzniknout přístav.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice