24. 12. 2017

 

Návrhy na titul Sportovec roku 2017 Moravskoslezského kraje do 8. prosince 2017! Moravskoslezský kraj každoročně vyhodnocuje a oceňuje sportovce, kteří dosáhli vynikajícího nebo mimořádného sportovního výkonu nebo se o něj zasloužili v jednotlivých vyhlašovaných kategoriích, a další významné a mimořádné sportovní aktivity spojené s šířením dobrého jména kraje. Návrhy na ocenění sportovců ve vyhlašovaných kategoriích podávají sportovní organizace sdružené ve Všesportovním kolegiu MSK, krajské sportovní svazy, tělovýchovné jednoty, sportovní oddíly a kluby, a obce do 8. prosince 2017 na emailovou adresu   mskraj.cus@volny.cz (Jiří Vlček, manažer MS KO ČUS). Návrhy na ocenění v kategoriích Fair play a Objev roku mohou navíc podávat také občané z řad široké veřejnosti, a to prostřednictvím portálu sportovec.msk.cz.

 

Několikaměsíční zpoždění má přestavba silnice I. třídy na dálnici D48 na Novojičínsku. Dálnice bude oproti stávající silnici širší až o 10 metrů. Letos v létě začala přestavba silnice číslo 48 mezi Rybím na Novojičínsku a Rychalticemi na hranici Frýdecko-Místecka. Za čtyři roky by tudy měli řidiči poprvé projet po dálnici. Jenže stavební firma má už teď skluz. Slibovaná doprovodná komunikace podél dálnice letos hotová nebude. Stavební firma staví celkem 4 úseky obslužné silnice, hlavně pro dopravu do okolních obcí a v případě uzavření hlavní trasy třeba kvůli nehodě jako objížďka. Hodit se ale bude i během další stavby dálnice, do původně plánovaného termínu na konci roku to ale nebude, jednak kvůli počasí, jednak, kvůli plynovodu, který se na staveništi podle dokumentace vůbec neměl nacházet. I přes skluz v dokončení doprovodné komunikace trvá Ředitelství silnic a dálnic na dodržení původního harmonogramu prací na hlavní trase D48 v té polovině, jak bylo předjednáno. Teď řidiči na čtyřproudové trase mezi Rybím a Rychalticemi projíždějí na dvou místech krátkými úseky s provozem v jednom pruhu. Od 1. ledna se bude takto jezdit na celé 15kilometrové trase. Hotovo má být za tři roky.

 

Pátek 24. – 26. 11. 2017, 17:00, KOPŘIVNICE, ZŠ M. HORÁKOVÉ – KOPRCON – ROČNÍK VÍKENDOVÉHO SETKÁNÍ FANOUŠKŮ STAR WARS, SCI-FI A FANTASY

 

NEDĚLE 11. 2017, 15:00, KOPŘIVNICE, HEIDI RODINNÉ CENTRUM, V AREÁLU SVAZARMU  – JARMARK S TVOŘIVOU VÁNOČNÍ DÍLNOU

 

PONDĚLÍ 27. 11. 2017, 18:00, KOPŘIVNICE, KNIHOVNA: PŘEDNÁŠKA PRO ZÁJEMCE O NEOBVYKLÉ JEVY, ARNOŠT VAŠÍČEK – ZÁHADY NA DOSAH RUKY

 

Podpůrné skupiny navážou na projekt Pečuj doma a s námi. V sobotu se poprvé sejdou účastníci projektu Pečuj doma a s námi v rámci takzvaných podpůrných skupin. Ty by měly navázat na sérii navštěvovaných přednášek a nabídnout všem, kteří pečují doma o své blízké, sdílení a výměnu zkušeností. Termíny podpůrných skupin budou 25. listopadu v době od 8:30 do 12:30 hodin, 2. prosince ve stejnou dobu, 8. prosince od 13:00 do 17:00 a 16. prosince v době od 8:30 do 12:30 hodin.

 

Radnice začala rozesílat složenky za nedoplatky za odpad. Kopřivnice – Začátkem tohoto týdne se ve schránkách obyvatel Kopřivnice začaly objevovat složenky na nedoplatky za komunální odpad za rok 2016 a 2017. Splatnost poplatku je dána obecně závaznou vyhláškou, a to vždy do 30. června v daném kalendářním roce. V letošním roce nejsou zasílány složenky nezletilým poplatníkům, povinnost platit za své děti mají ze zákona rodiče. V této souvislosti však připomínáme, že od roku 2016 má každý, a to i nezletilý poplatník, přidělen nový variabilní symbol začínající trojčíslím 111. Jestliže rodič zaplatil poplatek za dítě pod vlastním variabilním symbolem, nebo pod symbolem začínajícím 998, který byl platný do konce roku 2015, je možné, že u dítěte je stále evidován nedoplatek. Bližší informace k ověření skutečného stavu plateb za odpady podají pracovnice odboru financí na tel. č. 556879742, 556879743, nebo osobně na městském úřadě, 6. patro, kancelář č. 683. Dotázat se lze také prostřednictvím e-mailové adresy: lenka.pitrova(zavináč)koprivnice.cz.

 

Zvěřinové hody – Příbor. Hostinec u Čechů si připravil pro všechny své návštěvníky v pátek 24. 11. od 11.00 hod. nejrůznější zvěřinové speciality. Můžete tak potěšit své chuťové buňky.

 

Večírek nejen pro starší – Lubina. Komise Lubina, Spolek lubinských žen a město Kopřivnice pořádá v pátek 24. 11. od 17.00 hod. pro všechny dospělé společenskou zábavu nejen pro starší. Pro všechny je připravená hudba, bohatý program, tombola a občerstvení.

 

Beseda s Ninou Ingrisovou – Kopřivnice. S blížícím se koncem výstavy skvělých fotografií cestovatele a dobrodruha Eduarda Ingriše, si Lašské muzeum pro Vás v sobotu 25. 11. od 14.30 hod. připravilo velké překvapení. Ingrišovský podzim na závěr neozvláštní nikdo jiný, než manželka Eduarda Ingriše paní Nina Ingrišová. Paní Nina se i ve svých více než 86 letech stále stará o odkaz svého muže a pokud jí to okolnosti dovolí, snaží se osobně oživovat vzpomínku na něj. Dnes již poměrně výjimečně pořádá besedy a promítání Ingrišových filmů, čímž vlastně navazuje na stejnou aktivitu, se kterou celých deset let s manželem objížděli Spojené státy americké, a kterou za tu dobu viděl více než milion diváků.

 

Malované na skle – Kopřivnice. Legendární příběh zbojníka Juraje Jánošíka tentokrát ožije v sobotu 25. 11. od 19.00 hod. v Kulturním domě Kopřivnice. Autoři příběh citlivě převedli ve vzácný hudebně dramatický tvar plný básnické obrazotvornosti a laskavě humorné stylizace lidového divadla. Nápaditým použitím symbolických postav lidových her, jakými jsou Anděl, Čert a Smrt, se tento muzikál či zpěvohra stává ojedinělým a divácky atraktivním jevištním dílem. Dominující složkou Malovaného na skle jsou hudební kompozice KatarzynyGärtner, které se díky kombinaci podmanivých melodií a lidových nápěvů s jazz-rockovým pozadím nesmazatelně zapsaly do dějin hudebního divadla. Malované na skle přebásnil podle původní literární předlohy pro Divadlo Na Fidlovačce Jaromír Nohavica, který s neobyčejným citem a důvtipem změnil legendárního Juraje Jánošíka (původem z Terchové) ve fiktivního valašského zbojníka Janíka (kdesi od Těšína). Vzniklo tak svébytné básnické dílo připomínající lidovou poezii, které má vlastní styl a originální výpovědní hodnotu. Příběh o zbojníkovi, který bohatým bral a chudým dával, ale také příběh o lásce a svobodě, nabízí divákovi formou sporu o Janíkův osud a o jeho duši, vytvořit si svou vlastní interpretaci této legendy.

 

Barmanská show – Kopřivnice. Restaurace Robinson pořádá v sobotu 25. 11. barmanskou show v podání Petra Slavíčka a Milana Červenky. Přijďte ochutnat jejich verze drinků na styl Old Fashioned, Fizz Sour, Blue Blazer Daiquiri a mnoho dalších.

 

Memoriál Radka Rusnáka – Kopřivnice. Bar Daymoon pořádá v sobotu 25. 11. od 20.00 hod. koncert skupin, kdy během vystoupí Srneček a Jelínek – Kopřivnice, Karel Polách (Harmonic Fruitcake) – Kopřivnice, ZAhRADKAři – Kopřivnice a 12:piet – akustická kapela ze Slovácka.

 

Den rodiny – Příbor. Academia Via Familia z.s., spolek na podporu rodiny pořádá v sobotu 25. 11. od 15.00 hod., ve FIT centru Příbor, pro rodiče, prarodiče i děti již 8. ročník Dne rodiny na téma Mami, tati, pojď si hrát. Přijďte si pohrát, pobavit se, zasoutěžit, inspirovat se a poslechnout si malé vystoupení mládežnického sboru SC Gospel Příbor.

 

Předvánoční rukodělný jarmark a tvořivá vánoční dílna – Kopřivnice. V neděli 26. 11. od 15.00 hod. pořádá Heidi rodinné centrum první ročník jarmarku s tvořivou vánoční dílnou. Součástí jarmarku bude tvořivá vánoční dílna, kde si budou zájemci moci vytvořit adventní věnec, svíce, či dekoraci dle vlastní fantazie. Tvoření je zpoplatněno příspěvkem na drobný tvořící materiál a organizaci ve výši 50 Kč/tvořící osoba. Dále je na tvoření potřeba si donést svůj korpus věnce, svícen, bodce na svíčky a svíčky, větší ozdoby dle vlastní fantazie k dekorování (pokud byste tyto potřeby neměli, bude možnost si je na místě zakoupit). Ostatní potřeby a tvořící materiál budou zajištěny. Pro děti bude v době trvání jarmarku otevřena herna. Vstup do herny je zdarma.

 

První vánoční koncert – Příbor. Město Příbor v neděli 26. 11. od 17.00 hod. pořádá první vánoční koncert v kostele sv. Valentina v Příboře, kdy vystoupí Dechový orchestr mladých Příbor..

 

Koncert duchovní hudby – Hukvaldy. V kostele sv. Mikuláše v Rychalticích zazní duchovní písně v podání Eriky Šporerové a Marianny Pillarové a to v neděli 26. 11. od 16.00 hod. Během odpoledne uslyšíte písně od G. F. Handela, G. Donizettiho, A. Dvořáka, G. B. Pergolesiho, W. A. Mozarta a mnoho dalších.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice