27. 11. 2020

KOPRCONLINE -27. a 28.11. 2020- Covidová on-line podoba tradičního setkání fanoušků sci-fi, fantasy, hororu, her a hlavně Star Wars v Kopřivnici. oprCon je tradiční víkendové setkání fanoušků filmové, literární a herní fantastiky. Lidé, naladění na podobnou notu každý podzim sjíždějí do Kopřivnice, aby si společně užili program, sestavený z odborných i zábavných přednášek, soutěží, turnajů, projekcí a her. Komunita vyznavačů sci-fi, fantasy a příbuzných žánrů se baví i u diskusí divadelních či filmových představení a pro KoprCon typických výtvarných aktivitách. To vše v pohodové a přátelské atmosféře, která je hlavní devízou kopřivnické akce, připravované v režimu „fanoušci fanouškům“.

Letos jsme se měli v Kopřivnici společně oslavit plnoletost KoprConu nicméně virus měl jiné plány a tak osobní setkání budeme muset v roce 2020 vynechat. V rámci zachování kontinuity a jako výraz vděčnosti za vaši neutuchající přízeň, jsme se rozhodli připravit náš první KOPRCONLINE a nabídnout vám trochu zábavy a unik od aktuální tíživé reality alespoň prostřednictvím internetu. www.koprcon.cz

 

Od 20. října pomáhá Slumeku s komunálním úklidem především v centru města nový a ekologický vysavač. Zařízení je obsluhováno jedním pracovníkem a do konce roku bude využíváno dvakrát týdně a to v podělí a ve čtvrtek. Od příštího roku se počítá s jeho s každodenním nasazením.

 

Proti výběru zhotovitele centra nejsou námitky. Začátkem listopadu rozhodla rada města o výběru zhotovitele na realizaci veřejné zakázky Revitalizace centra města Kopřivnice III. Jelikož proti výběru nebyly vzneseny žádné námitky, jsou právě realizovány kroky vedoucí k podpisu smlouvy. K tomu by mělo dojít v prosinci. Po podpisu smlouvy mezi městem a společností GEOSAN GROUP budou zahájeny přípravné práce, jako jsou příprava dílenské dokumentace, vytyčování inženýrských sítí, vyřizování uzávěrek komunikací, umístění zařízení staveniště apod. Stavební práce na samotném díle by mohly být zahájeny v závislosti na klimatických podmínkách zhruba v březnu, bezprostředně po přeložce vedení společnosti ČEZ, kterou nelze realizovat v teplotách pod 5 stupňů.

Revitalizace centra Kopřivnice je rozplánována na 28 měsíců a bude rozdělena do čtyř etap. Stavbu zahájí zatrubnění Kopřivničky, která protéká přímo pod centrální částí města. Ačkoliv stavební práce v příštím roce výrazně omezí pohyb v centru města, firma bude muset vždy zajistit bezpečný průchod. Více informací o projektu naleznete na www.koprstavi.cz a www.koprivnice.cz pod záložkou Radnice v sekci Projekty.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice