25. 11. 2020

Mimořádné opatření – nošení ochranných prostředků dýchacích cest, s účinností od 24. 11. 2020 (pdf 520 kB)
Mimořádné opatření – nařízení poskytovatelům akutní lůžkové péče a následné lůžkové péče s účinností od 24. 11. 2020 (pdf 265 kB)
Změna krizových opatření (pdf 92 kB)

 

Přestože od 23. listopadu dochází k částečnému uvolnění koronavirových opatření, provozu Městského úřadu v Kopřivnici se to zatím nedotkne. Orgány veřejné moci a správní orgány mají stále omezen provoz na 2 dny v týdnu v rozsahu 5 hodin v dané dny. Městský úřad v Kopřivnici je tedy i nadále otevřen veřejnosti každé pondělí a středu, a to dopoledne mezi 8. a 10. hodinou a odpoledne v době od 14 do 17 hodin. Prosíme občany, aby nutnost osobní návštěvy pečlivě zvážili a upřednostňovali písemnou, elektronickou či telefonickou komunikaci. Úředníky je možné kontaktovat kterýkoliv pracovní den v běžné otevírací době – telefonní seznam. Je-li  osobní návštěva nezbytná, doporučujeme se předem objednat prostřednictvím objednávkového systému nebo telefonicky. Abychom co nejvíce omezili kumulaci většího počtu lidí na jednom místě, budou mít objednaní klienti možnost návštěvy i mimo uvedené úřední hodiny.

 

Obchvat Příbor – Skotnice, jehož stavba se blíží k závěru, přinese úlevu lidem v Příboře a Skotnici, odkud by měl stáhnout tranzitní dopravu, denně tu projíždí průměrně 13 tisíc aut. Pozitivní ekonomický dopad může mít pro celý Moravskoslezský kraj. Dojde ke zklidnění dopravy a zlepší se průchodnost směrem na Ostravu a poskytne výrazný přínos pro rozvoj průmyslové zóny Mošnov.

 

Předvánoční sbírka zimního ošacení. S blížícím se adventním obdobím pomáhá město zorganizovat sbírku zimního ošacení pro potřeby klientů tří organizací působících na území města – Armády spásy, spolku „Máš čas?“, který provozuje Nízkoprahové denní centrum Racek a Střediska sociálních služeb města Kopřivnice provozující Azylový dům a Noclehárnu. S příchodem chladného počasí organizace potřebují pro své klienty zejména teplé mužské oblečení a boty. „Nejvíce jsou zapotřebí zimní boty, čepice, rukavice, šály, opasky, ponožky, teplé prádlo, podvlíkačky, ale taky například batohy,“ uvedla Ivana Holubová, koordinátorka PZM a MA21, která má sbírku na starost.

Čisté oblečení a obuv je možné odevzdávat do připravené sběrné krabice u hlavního vstupu do budovy radnice. Předání proběhne v týdnu od 14. do 18. prosince Armádě spásy, která následně zajistí distribuci i dalším dvěma organizacím. „Předem děkujeme všem, kteří se do sbírky zimního ošacení zapojí. Oblečení, které by jinak skončilo bez užitku, může posloužit potřebným,“ dodala Ivana Holubová.

 

Město Kopřivnice pořádá ještě další dvě sbírky mezi svými zaměstnanci. Jedná se o tradiční sbírku dárků pro děti ze sociálně slabších rodin, které žijí na ubytovně Pod Červeným kamenem, a novinkou je finanční sbírka na štědrovečerní večeři, kterou Armáda spásy plánuje zpříjemnit Štědrý den osobám bez přístřeší.

 

Výstava České Vánoce zaplnila až do 6. ledna vestibul kopřivnické radnice. Realizace se už třetím rokem po sobě ujala školní družina při Základní škole Floriána Bayera pod vedením vedoucí vychovatelky Věry Matýskové.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice