27. 12. 2019

V pátek 27. prosince a úterý 31. prosince 2019 bude z technických důvodů městský úřad uzavřen. Pokladna bude ve čtvrtek 2. ledna otevřena od 10 hodin.

 

Národní investiční plán (NIP), který schválila vláda, plánuje do roku 2050 v Moravskoslezském kraji investice za více než 125 miliard korun. Nejvíce peněz, přes 72 miliard korun, má jít na dopravní stavby. Vyplývá to z materiálu, který zveřejnila vláda. NIP zahrnuje v ČR téměř 20.000 projektů za osm bilionů korun. „Asi není problém s jeho sestavením. To bylo nepochybně potřeba. Důležité je, aby se začaly realizovat minimálně prioritní projekty. To je více než nutné,“ komentoval plán moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO). Největší dopravní investice v kraji se mají týkat železnice. Jde o částečné zdvoukolejnění a elektrifikaci trati mezi Frýdlantem nad Ostravicí a Frenštátem pod Radhoštěm za 8,5 miliardy korun a modernizaci uzlu Ostrava za osm miliard. U silniční sítě se počítá s dostavbou dálnic i s výstavbou obchvatů řady měst, například Karviné nebo Opavy. V plánu je výstavba hráze přehrady Nové Heřminovy na Bruntálsku za 2,5 miliardy korun, ale třeba také tří zimních stadionů – ve Frenštátě pod Radhoštěm a Ostravě mají vzniknout haly pro míčové sporty. Stavět se mají začít v roce 2022 a každá má stát čtvrt miliardy korun. Plán počítá také s investicemi do nemocnic. Do modernizace Fakultní nemocnice Ostrava má jít přes 8,6 miliardy korun, do rekonstrukce psychiatrické nemocnice v Opavě 1,4 miliardy a miliarda do modernizace Městské nemocnice v Ostravě. Plán obsahuje i investice, které se plánují v Ostravě: výstavbu koncertního sálu jako přístavby Domu kultury města Ostravy, přístavbu Domu umění, novostavbu vědecké knihovny, ale také prodloužení tramvajové trati v Porubě. Úpravou vysokých pecí číslo čtyři a šest v Dolní oblasti Vítkovic má za 2,5 miliardy vzniknout nové státní Museum, před ostravským Hlavním nádražím má být muzeum městské hromadné dopravy. Zdroj: MSK.

 

Pěvecké sdružení Kopřivnice pořádá v pátek 27. prosince od 19.00 hod. v kostele sv. Bartoloměje vánoční koncert. Během večera vystoupí Pěvecké sdružení Kopřivnice, Komorní orchestr Kopřivnice a sólisté. Dirigovat budou Jiří Najvar a Petr Lichnovský.  Vstupné dobrovolné.

 

Vánoční koncert,  Příbor. V kostele Narození Panny Marie v sobotu 28. prosince od 16.00 hod. vystoupí Pěvecký sbor Schola a sólisté.  Vstupné dobrovolné.

 

KONCERT: Janek Ledecký, Kopřivnice. Letos po třiadvacáté se Janek Ledecký s kapelou vydá na turné, v jehož rámci přehraje veškeré skladby ze zásadní desky Sliby se maj plnit o Vánocích i své největší hity. K sváteční atmosféře přispěje i M. Nostitz Quartet a doposud největší světelný park, s jakým kdy zpěvák na koncerty vyrazil. Koncert se uskuteční v sobotu 28. prosince od 19.00 hod. ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice.

 

KONCERT: Nastal přeradostný čas, Příbor. V neděli 29. prosince od 15.00 hod. v Kulturním domě Příbor v rámci vánočního koncertu vystoupí Štěpánští koledníci, hostem večera budou 4BAB a Jana Ošičková.

 

Odpoledne ve svátečním Lašském muzeu, Kopřivnice. V neděli 29. prosince v 15.00 hod. muzeum Fojtství pořádá sváteční komentovanou prohlídku Lašského muzea. Během ní Vás seznámí s mnohými zajímavostmi, které se dotýkají jak Muzea samotného a jeho expozic, tak naší budovy i historie Kopřivnice. A protože bude prohlídka sváteční, máme pro Vás připraveno také povídání o tradičních Vánocích na Lašsku a v Kopřivnici. V 16.30 hod. už na Vás bude čekat zlatý hřeb celého odpoledne, koncert historické hudby v podání kapely Regna Musica z Ostravy. Soubor tvoří pedagogové ze ZUŠ Edvarda Runda ze Slezské Ostravy, kteří si pro Vás připravili výběr adaptací historických písní, které se budou, jak jinak, dotýkat Vánoc.

 

Benefiční koncert,  Štramberk. V neděli 29. prosince od 15.30 hod. v kostele sv. Jana Nepomuckého vystoupí zpěváci a hudebníci ze Štramberka a okolí. Zazní pásmo koled „Vánoční“ Luboše Fišera a z výběru „České mše vánoční“ J. J. Ryby.

 

UMĚNÍ V KINĚ. Pablo Picasso je nesporně jedním z největších umělců všech dob a až do své smrti v roce 1973 byl také umělcem nejplodnějším. Ale kde to všechno začalo? Co utvářelo Picassa na prvním místě? Podívejte se s námi na trochu přehlížené počátky Picassova života, jeho výchovu a učení, které vedlo k jeho mimořádným úspěchům. Dokument o Pablu Picassovise odehraje v neděli 29. Prosince od 15.30 hod

 

TURNAJ: Vánoční turnaj ve stolním tenise pro neregistrované, Kopřivnice. Kdo by si chtěl trochu zasportovat, může přijít v pondělí 30. prosince do haly Základní školy sv. Zdislavy a zúčastnit se vánočního turnaje ve stolním tenise.

 

 Kdo chce, může v úterý 31. prosince vyrazit na tradiční novoroční vyjížďku na Velký Javorník.  Můžete vyjet z Kopřivnice, od CykloArtu, nebo se můžete přidat po trase, a nebo může na kopec Velký Javorník vyjet z kterékoliv strany, od Frenštátu, od Rožnova nebo i od ValMezu a potkat se můžete nahoře. Z Kopřivnice a zpátky má trasa asi 35 km.

 

Oslavte příchod Nového roku v Příboře a to v úterý 31. prosince. Velkolepý ohňostroj se uskuteční v Městském parku v Příboře přesně o půl noci.

 

Velkolepá show je opět v Kopřivnici a to 1. ledna 2020. Kulturní dům Kopřivnice a město Kopřivnice pořádají pro všechny občany a návštěvníky města na slavnostní zahájení nového roku za hudebního doprovodu kapely KÁMO od 16.00 hod. Novoroční laser show proběhne v 15.50 a 17.00 hod.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice