27. 12. 2023

Ve čtvrtek 28. prosince a v pátek 29. prosince bude Městský úřad Kopřivnice uzavřen. V úterý 2. ledna 2024 se na vás opět budeme těšit v běžné provozní době od 8 hodin.

 

Přijďte zažít do kina divadelní pohádkovou inscenaci „Luskaček“ taneční soubor Pod věží připravil na čtvrtek 28. 12. 2023 štramberské zpracování tradičního kusu Louskáček Petra Iljiče Čajkovského. A protože široké jádro štramberského tanečního souboru tvoří tanečníci, kteří byli členy kopřivnického Tanečního souboru Zdeňky Havlové, „Luskaček“ zároveň připomíná 50. výročí jeho založení. Začátek je v 17 hodin.

 

Velkou tabuli skla, která se vysypala 3. 11. 2023 z proskleného pavilonu v novém centru Kopřivnice, zatím nová nenahradí. Kvůli složitosti opravy se čeká na vhodné počasí. Jedná pouze o vnější sklo, vnitřní je neporušeno a vystavený automobil Tatra 87 je v pořádku. Na kamerovém záznamu nebylo zjištěno cizí zavinění, záležitost město řeší s policií a pojišťovnou. Prasklé sklo bylo reklamováno. Nyní je potřeba zjistit, zda nedošlo ke změnám v konstrukci pavilonu, aby se předešlo riziku opakování. Je potřeba vyměnit celé dvojsklo a rozebrat příslušnou část konstrukce, to se neobejde bez přesunu Tatry 87. Termín opravy zatím nebyl stanoven, mimo jiné závisí na klimatických podmínkách.

 

Také letos dostanou Kopřivničané od města dárek v podobě stolního kalendáře. Tentokrát je věnován proměně centra města, která byla v letošním roce kopřivnickým tématem číslo jedna. Prostřednictvím dvojic fotografií připomene kalendář původní vzhled centra a nabídne srovnání s jeho současnou podobou. „Revitalizace centrální zóny patřila mnoho let mezi priority místních občanů a jedná se o historicky největší investici financovanou výhradně z městského rozpočtu. Výrazně změnila tvář Kopřivnice, téměř tři roky ovlivňovala život zdejších obyvatel, vyvolala mnoho diskuzí a získala nadšené příznivce i zaryté odpůrce. Proto si myslíme, že si místo v kalendáři zaslouží,“ vysvětlila tisková mluvčí radnice Lucie Macháčková s tím, že kalendář obsahuje zejména srovnávací fotografie. „Jeden snímek dokumentuje určitou část centra před proměnou a hned za ním je zařazen druhý snímek zachycující zhruba stejné místo po revitalizaci. Mezi tyto dvojice je vloženo také několik fotografií s popisky, které jsou věnovány různým zajímavostem či významným milníkům stavby,“ doplnila mluvčí. Některé snímky poskytli městu místní fotografové Petr Kozlovský a Jan Zahradník, zbývající pořídili zaměstnanci města. Z archivu Jana Zahradníka jsou mimo jiné tři úvodní fotografie připomínající výstavbu původního centra v 70. a 80. letech minulého století. Stejně jako v předchozích letech je hlavním smyslem stolního kalendáře především informovat občany o konání nejrůznějších akcí, lhůtách splatnosti místních poplatků, termínech zasedání zastupitelstva apod. Distribuce více než 10 000 kalendářů bude zahájena již tento týden. Všechny domácnosti v Kopřivnici i místních částech by měly kalendáře ve svých schránkách najít do konce letošního roku – pokud se tak nestane, mohou si je vyzvednout nejdříve začátkem ledna na informacích ve vestibulu radnice.

 

Radnice připravuje řešení kapacitních problémů Základní školy v Mniší. Prvostupňová škola v místní časti se pohybuje na hraně své kapacity. Zatímco v roce 2001 ji navštěvovalo 33 žáků, letos je to už 86 dětí. Přestože administrativní kapacita školy je 100 žáků, budova je na hraně své celkové kapacity. Problémem je zejména kapacita v jednotlivých třídách. Některé učebny jsou velmi malé a nelze do nich při silnějším ročníku umístit všechny žáky. Jako nejschůdnější se ukázaly úpravy v interiéru školy. Dojít by mělo k rozdělení největší třídy školy na dvě samostatné učebny a také jídelna školy má být upravena tak, aby prostor v dopoledních hodinách mohl sloužit k výuce. Výhodou je skutečnost, že navržené změny bude možné realizovat během letních prázdnin.
 
 
 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice