29. 12. 2023

V závěru roku se opět bude sportovat zdarma. V rámci podpory sportu a aktivního trávení volného času nabídne město Kopřivnice občanům bezplatný vstup na dvě sportoviště. Konkrétně půjde o krytý bazén a zimní stadion v neděli na Silvestra. Bazén a saunu budou moci lidé navštívit zdarma v neděli 31. prosince od 8 do 12 hodin. S sebou si budou muset vzít pouze stokorunu na vratnou zálohu na čip. Ledová plocha zimního stadionu bude pro bezplatné bruslení veřejnosti přístupná 31. 12. 2023 mezi 10. a 12. hodinou. Přijďte si zasportovat, všichni jste srdečně zváni!

 

Přivítání nového roku. PROGRAM: 16.00 Koncert Z Horní Dolní a dál na jih, 17.00 Ohňostroj. Ohňostroj bude odpálen v areálu Tatra Trucks. Pro sledování ohňostroje doporučujeme louku za Ringhofferovou vilou a prostor za Městským úřadem Kopřivnice. Žádáme Vás, abyste nevstupovali do areálu Tatra Trucks.

 

Záviš. Připravte se na večer plný volnomyšlenkářství, hudby a veselé nálady, protože do Music bar Drago zavítá 5. 1. 2024 jeden a jediný, nezaměnitelný ZÁVIŠ! Tento zpěvák, písničkář a básník, neoficiální kníže pornofolku, známý svými silně autobiografickými texty, vám nepochybně vypudí všechny starosti.

 

Město zahájí po Novém roce postupnou rekonstrukci bytů v domě číslo 320 na ulici České. Plánem je postupně, jak se budou jednotlivé byty uvolňovat, zajistit jejich rekonstrukce. Koupelny a kuchyně v domě s byty zvláštního určení totiž už nejsou ve vyhovujícím stavu. Při tvorbě projektové dokumentace jsme se snažili myslet na naše seniory, kteří v těchto bytech bydlí, a přizpůsobit je jejich potřebám,“ uvedl místostarosta Stanislav Šimíček. V první fázi půjde o čtyři bytové jednotky, kde dojde k vybourání stávajícího umakartového jádra, demontáži kuchyňské linky s dřezem, el. sporákem, digestoří a nahrazení novým vybavením. Vyměněna bude také kompletní elektroinstalace, rozvody vody, splaškové kanalizace. Nové budou po dokončení rekonstrukce také podlahové krytiny a omítky v bytech. „Podobnou rekonstrukcí prošly už byty zvláštního určení na Masarykově náměstí. Tam se ale prováděla rekonstrukce všech bytů a nájemníci byli stěhováni. To by při počtu bytů v domě na České bylo nemyslitelné, a tak budeme postupně rekonstruovat uvolněné byty,“ vysvětlil místostarosta Šimíček. Oprava prvních čtyř bytů začne už 8. ledna a trvat by měla přesně tři měsíce. Veřejnou zakázku získala spálovská firma STAVBYOPELKA, s. r. o., jejíž nabídka byla nejlevnější ze čtyř, které byly na radnici doručeny v určeném termínu. Oprava jednoho bytu přijde městskou kasu na víc jak 373 tisíc korun, celkem tak za rekonstrukci čtyř bytových jednotek radnice zaplatí necelého 1,5 milionu korun.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice