27. 2. 2017

 

Na co byste se měli zaměřit v nepřeberné nabídce televizních programů – pokud máte rádi českou klasiku, pak si nalaďte program CS Film, který pro letošní jaro připravil hned dvě tematické filmové série, a sice Český megafilm a Filmové legendy. Český megafilm nabídne během tří měsíců, počínaje 9. březnem, každý čtvrtek od 20:00 hod., celkem dvanáct filmů. Nejdříve budou nasazeny osvědčené filmy z přelomu tisíciletí a devadesátých let s návratem do let padesátých. Filmové legendy pak od 5. března obsadí každý nedělní večer, vždy ve 20.00 hod., a to až do 25. června. Diváci budou moci zhlédnout celkem sedmnáct filmů, které se v minulosti proslavily především díky hercům v hlavních rolích. Moto projektu je prosté – máme-li zahraniční megafilmy a trháky téměř na každém televizním kanálu, proč by neměly dostat nový prostor v ucelených sériích i úspěšné české filmy.

 

Máte doma předškoláka? Nebo osmáka? Nebo Vás zajímají zdravé svačiny do školy? Pak právě Vám jsou určeny kurzy pro rodiče v Kopřivnici. Jde o novinku, kterou připravilo město zdarma pro rodiče, jde o semináře na aktuální témata ze školství. Řešit se bude vzdělání, stravování i výběr budoucího studia. První setkání proběhlo

v pondělí 20. února a bylo zaměřeno na nástup dítěte do školy. Další téma: Nejlepší škola pro mé dítě je připraveno na 9. března od 16 hodin na radnici v zasedací místnosti v 10. patře. O současných a budoucích trendech na trhu práce, nadání dítěte a o volbě budoucí profese bude přednášet personalistka Hana Kučová.

 

Lukáš Brus z kopřivnické firmy Lumitrix převzal 9. února v Amsterdamu ocenění v oblasti designu, kterou vyhlašoval časopis Exhibitor. Nová iniciativa byla součástí největší světové přehlídky vystavovatelů audiovizuálních systému pro marketing veletrhů. Místní firma se dostala mezi 6 finalistů v kategorii malý stánek, na kterém spolupracovali se zappa design. Porotci na slavnostním večeru vyhlásili vždy jednoho vítěze v každé ze tří kategorií.

 

V pondělí 20. února bylo zahájeno ve školkách a školách v Kopřivnici a místních částech hledání letošní Koprstar. Castingy budou probíhat do 2. března, kdy proběhne poslední kolo v místním DDM. Minikoprstar se bude vybírat v kinosále kulturního domu 8. března a týden poté se na stejném místě uskuteční semifinále Koprstar. Finále místní pěvecké soutěže je na programu 28. března od 15:30 v kinosále a od 31. Března sestřih finálového večera uvedeme na našem kanálu a spustíme hlasování, ze kterého vzejde letošní Koprstar. Výsledky budou zveřejněny 11. dubna na jarním koncertu.

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí nájem dvou bytů na ulici Obránců Míru za podmínky přistoupení k dluhu. Byt

o velikosti 1+3 je určen stávajícím nájemcům městského bytu mající v péči alespoň dvě nezletilé děti. Byt 2+1 je určen široké veřejnosti. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 8. března do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy, kde také obdržíte formulář přihlášky.

 

V okrese Nový Jičín došlo v lednu k největšímu nárůstu nezaměstnanosti v kraji. I tak zůstává pod celorepublikovým průměrem, i pod čísly z loňského ledna. V Kopřivnici se podíl nezaměstnaných osob se zvýšil jen o necelou desetinu procenta na hodnotu 4,63 %.

 

Informace k nastavení základních parametrů 2. výzvy kotlíkových dotací. V rámci 2. vlny kotlíkových dotací, která bude spuštěna nejdříve v měsíci červnu 2017 obdrží Moravskoslezský kraj pravděpodobně téměř 900 mil. Kč. Kraj tak bude zvýhodněn a obdrží najednou prostředky z druhé i následné třetí vlny plánované Ministerstvem životního prostředí, tedy dvojnásobek peněz oproti prvnímu kolu kotlíkových dotací. Vzhledem k tomu, že návrh Ministerstva životního prostředí pro 2. kolo kotlíkových dotací upřednostňuje instalaci zdrojů vytápění využívajících obnovitelné zdrojů energie, nebudou ve 2. kole kotlíkových dotací podporovány kotle výhradně na uhlí a také kombinované kotle (na uhlí a biomasu) s ručním přikládáním. Nadále tedy budou podporovány kombinované kotle (na uhlí a biomasu) s automatickým přikládáním, kotle výhradně na biomasu, plynové kondenzační kotle a tepelná čerpadla. Na rozdíl od prvního kola pak žadatelé rovněž nebudou muset realizovat tzv. mikro-energetické opatření. Bližší podrobnosti k 2. kolu kotlíkových dotací budou k dispozici po konečném schválení a vyhlášení 2. výzvy na kotlíkové dotace na úrovni Ministerstva životního prostředí, které se předpokládá do konce března 2017.

 

Příborský Masopust – úterý 28.2.2017. Sraz na náměstí Sigmunda Freuda v Příboře 15:30 – sraz všech masek a maškar na náměstí, pro děti v masce připravena netradiční projížďka 16:00 – masopustní průvod vylosování 3 nejhezčích masek a ukončení v KD Příbor.

Kopřivnické kino nabídne 28. února od 19:00 hodin dokumentární film k 45. letému výročí Divadla Sklep.

 

Smyčcové skladby Hugo Volfa a Leoše Janáčka zazní v kopřivnickém kině ve středu 1. března v 19. hodin.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice