1. 3. 2017

 

Moravskoslezský kraj podpoří profesionální i amatérské sportovce. Moravskoslezský kraj připravuje nový dotační program, který podpoří činnost sportovních klubů a tělovýchovných jednot reprezentujících náš region v nejvyšších celostátních soutěžích družstev dospělých. Žádost o tuto dotaci mohou zájemci podat od 3. do 7. dubna letošního roku. Kraj chce mezi příjemce rozdělit 27 milionů korun. Kromě této podpory běží další dotační program, který byl vyhlášen v závěru roku 2016. Program je určen na podporu pořadatelů významných celostátních a mezinárodních akcí, pravidelné činnosti dětí, mládeže, seniorů a handicapovaných sportovců, zajištění účasti krajské reprezentace na Hrách Letní a Zimní olympiády dětí a mládeže ČR i k realizaci dalších projektů, podporujících pohybovou aktivitu mládeže. Vedení Moravskoslezského kraje také ocení nejúspěšnější sportovce roku 2016 v multifunkční aule Gong 2. března na slavnostním vyhlášení 15. ročníku Sportovce roku. Galavečer pořádá Moravskoslezský kraj ve spolupráci se Všesportovním kolegiem Moravskoslezského kraje a Moravskoslezskou krajskou organizací České Unie sportu. Ocenění čeká na sportovce v sedmi kategoriích: mládež do 19 let, dospělí, družstva, trenéři a cvičitelé, handicapovaní sportovci, objev roku a hlavní cena hejtmana Sportovec roku.

 

Elektronická evidence tržeb je důvodem ukončení činnosti více drobných podnikatelů. Na Novojičínsku například končí více trafik i další provozovny. Trafika na Bezručově ulici v Novém Jičíně je jednou z těch, které kvůli EET ukončily provoz. Zmíněnou trafiku do pátku provozovala Jana Brucknerová. Po dvanácti letech se rozhodla trafiku zavřít. Jako důvod jednoznačně uvádí EET, a není to podle ní jen kvůli zvýšeným nákladům a zdržování v práci. Na prodej je teď trafika u Beskydského sídliště ve Frenštátě pod Radhoštěm. Vojtěch Lacina ji měl od roku 1991. I u něj je důvodem EET, důvodem ale není vynaložená investice. Podnikatelka z Kopřivnice, která si nepřála uvádět jméno, kvůli EET zavřela dvě trafiky, jednu si ještě nechala. Zdroj: Novojičínský deník.

 

Středa 1. března 2017 – 19.00 hodin – Kinosál KDK – BENNEWITZOVO KVARTETO a MIROSLAV SEKERA (klavír) Program: Hugo Wolf: Italská serenáda pro smyčcové kvarteto Erwin Schulhoff: Pět kusů pro smyčcové kvarteto Leoš Janáček: Smyčcový kvartet č. 1 „Z podnětu Tolstého Kreutzerovy sonáty“ J. Brahms: Klavírní kvintet f moll op. 34
 

Čtvrtek 2. března – čtvrtek 6. dubna 2017 – Pobočka knihovny Sever – NA STŘEDOVĚKÉ MOTIVY – VÝSTAVA Výstava prací žáků První SZUŠ MIS music o.p.s. Kopřivnice pod vedením Mgr. art Anny Georgiadu. Otevírací doba: pondělí a čtvrtek 10.00-12.00 a 13.00-17.00. Vstup volný.

 

Čtvrtek 2. března – pondělí 3. dubna 2017 – Čítárna knihovny KDK – PATCHWORK – VÝSTAVA Městská knihovna Kopřivnice pořádá výstavu ručních prací „Patchwork“. Své výrobky budou vystavovat účastnice loňského kurzu patchworku. Otevírací doba: pondělí, úterý, čtvrtek a pátek v době 7.30-18.00. Vstup volný.

 

Avízované Předporodní kurzy, které připravuje Nemocnice Nový Jičín v Medical Care Centru na Záhumenní ulici se kvůli onemocnění lektorky přesunuje na duben. Nastávající maminky z Kopřivnice a okolí mohou navštívit celý kurz i samostatné přednášky zaměřené na přípravu k porodu i jeho průběh, kojení či péči o novorozence. Celý kurz předporodní přípravy zahrne čtyři lekce, které budou probíhat jednou týdně – vždy první čtyři čtvrtky v měsíci, od 15:30 do 17 hodin. První lekce bude zaměřená na těhotenství, porod a šestinedělí, druhá na operační porody, císařský řez a tlumení bolesti při porodu, třetí na kojení a manipulaci s dítětem, a poslední čtvrtá na gravid jógu i správné dýchání. První kopřivnický kurz začíná 6. dubna a přijít na něj mohou zájemkyně v jakékoliv fázi těhotenství.

 

Vila Machů uvede cestopisné promítání Jiřího Kociána Madeira – smaragdový ostrov v pátek 3. března od 18 hodin

 

Štramberská divadelní přehlídka amatérských divadelních souborů bude zahájena 3. března představením V rytmu tanga v podání Divadelního spolku Vicenta z Ústí nad Orlicí.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice