3. 3. 2017

 

Ozbrojený lupič přepadl poštu na Novojičínsku. Prvního března před polednem přepadl neznámý lupič pobočku pošty ve Veřovicích na Novojičínsku. Byl ozbrojen, pravděpodobně nožem. Policii okamžitě zalarmovali pracovníci sousedního obchodu, kteří uslyšeli křik. Na místě nebyl nikdo zraněn. Do pobočky pošty ve Veřovicích na Novojičínsku vešel neznámý pachatel kolem 11 hodiny, kdy pošta podle provozní doby zavírá na polední přestávku. Byl sám a ozbrojen, pravděpodobně nožem. “Zamykali jsme obchod, slyšeli jsme nějaké ječení, tak jsme zjistili, že někdo přepadl poštu, tak jsme hned volali policii,” uvedl svědek události. Pracovnice za přepážkou měla zřejmě velké štěstí, že ve stejném objektu je spolu s poštou také prodejna řeznictví a jeho zaměstnanci zalarmovali pomoc. Pachatel z místa utekl. Krátce po přepadení bylo u výjezdu z Veřovic vidět policejní hlídky, které kontrolovaly zavazadlové a nákladní prostory automobilů. “Při incidentu nebyl nikdo zraněn, na místě probíhá prověřování. V současné době s ohledem na prověřování nemůžeme více komentovat,” sdělil Petr Směták, STP PČR Nový Jičín. Policie se zatím k případu vyjádřila jen stručně a v počátcích vyšetřování neupřesnila, jaká škoda při přepadení vznikla. Po pachateli intenzivně pátrá. Zdroj: Polar TV

 

Za manažerský přestup roku, a nejen v rámci Moravskoslezského kraje, se dá pokládat příchod Martina Bednarze na post generálního ředitele společnosti Vítkovice Heavy Machinery (VHM). Jedenačtyřicetiletý manažer krátce předtím odešel z pozice generálního ředitele kopřivnické Tatry: Přišel jsem tady pomoci Liborovi Witasskovi, který mne oslovil. Musím říct, že jsem nevyměnil Kopřivnici za Vítkovice. V Tatře jsem splnil cíl a skokově navýšil výrobu. Na tom jsme se s akcionáři domluvili. Já si pak chtěl na chvíli odpočinout, do toho ale přišla nabídka Libora Witasska a já se v řádu dní rozhodl. Úplně nejdůležitější je vysvětlit lidem smysluplnost jejich práce. Nebýt jen krizovým manažerem a otrokářem, co bičuje po zádech. Ta změna přemýšlení bude bolet hodně. Ale vyplatí se to. Podobně jsem to udělal v Tatře, kde to pomohlo. Chce se mi říct, že to je úplně stejné. To, co zažívala Tatra v letech 2011 až 2013, před změnou majitelů, je hodně podobné tomu, co se nyní děje ve Vítkovicích. Například neschopnost realizovat zakázky. Jak lidsky, tak technicky jsou VHM podinvestované, ten investiční dluh je v řádech miliard korun na strojním vybavení i areálech. Lidé jsou zaseknutí, neotevření. V Tatře to bylo dříve podobné. Chceme pokračovat v zaměření na energetiku – větrnou i vodní, na výrobní celky a podobně. I loďařský průmysl je pro nás stále zajímavý. Byznys založený na ingotech a odlitcích je pro nás stále nosný. Zdroj: Ostrava.idnes.cz

 

Zájem o doplňkovou kotlíkovou výzvu byl obrovský. Už tři minuty po odstartování doplňkové kotlíkové výzvy bylo dnes (1. března) vyčerpáno všech alokovaných 55 milionů korun. Zájemci o nový kotel tentokrát mohli podat žádost elektronicky, čehož plně využili. Částku 46,9 milionu korun alokovalo pro výzvu do Moravskoslezského kraje Ministerstvo životního prostředí, dalších 8 milionů korun činila úspora z loňského velkého dotačního programu. Doplňková výzva byla určena pro tepelná čerpadla a kotle na biomasu. Toto omezení zdrojů vytápění vyplývá z podmínek rozhodnutí Ministerstva životního prostředí. Elektronické žádosti do systému začali lidé podávat hned po vyhlášení doplňkové výzvy v 10:00 hodin. Ten byl nastaven na přijetí 350 žádostí, poté už další podání nebylo možné.

 

VÝLET DO RENESANCE – výstava studentských prací od 1. 3. na Fojtství. Muzeum Fojtství zve na výstavu prací studentů soukromé umělecké školy AVE ART v Ostravě s názvem “Výlet do RENESANCE”. Vernisáž proběhne netradičně až ve čtvrtek 16. března 2017 od 17 hodin. Výstava potrvá do 17. dubna 2017.

 

MADEIRA – SMARAGDOVÝ OSTROV. Vila Machů zve všechny v pátek 3. března od 18 hodin do společenského sálu na cestopisné promítání Jiřího Kociána o Madeiře, která je nazývána ostrovem věčného jara a oplývá neuvěřitelně krásnou přírodou.

 

ZAHÁJENÍ ŠTRAMBERSKÉ DIVADELNÍ PŘEHLÍDKY. Divadelní spolek Kotouč Štramberk zve všechny v pátek 3. března v 19:30 hodin do Kulturního domu Štramberk na zahájení divadelní přehlídky. Vystoupí Isabelle de Toledo – V rytmu tanga a zahraje DS Vicena Ústí nad Orlicí.

 

Kulturní dům Kopřivnice a město Kopřivnice zvou všechny v sobotu 4. března od 19 hodin na tradiční Muzikantský ples, který se uskuteční v Kulturním domě Kopřivnice.

 

BADMINTONOVÝ TURNAJ. Parta badmintonových nadšenců z Kozlovic a Hukvald zvou všechny v sobotu 4. března od 14 do 19 hodin na badmintonový turnaj ve smíšené čtyřhře, který proběhne ve sportovně rekreačním centru v Kozlovicích. Více informací na tel. čísle 737 169 666.

 

ZŠ a MŠ Leoše Janáčka Hukvaldy zve všechny v sobotu 4. března od 14 hodin do víceúčelového sálu ZŠ na tradiční dětský karneval, tentokrát na téma „Do světa pohádek“. Připraveno bude bohaté občerstvení, hry pro děti a tombola. Vstupné dobrovolné.

 

BAV klub Příbor zve všechny v sobotu 4. března od 15 hodin do zrcadlového sálu na maškarní karneval. Připravena je spousta her, soutěží, diskotéka, rej masek. Zajištěno bude také občerstvení a prodej oblíbených pohárů.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice