27. 3. 2017

 

Z důvodu čištění místních komunikací a parkovišť bude na místech označených dopravním značením zakázáno stání nebo zastavení motorových vozidel. Vozidla nerespektující dopravní značení budou odtažena.

úterý 28. března – chodníky na ulici Obránců míru, Čs. armády a Záhumenní

středa 29. března – ulice Kadláčková

čtvrtek 30. března – Francouzská, Družební

 

Oznamujeme občanům, že bude probíhat rekonstrukce mostu v Lubině od 9. května do 6. července. Stavební práce budou probíhat při plné uzávěrce, průchod jen pro pěší. Autobusová zastávka u hasičárny a točny budou zrušeny a v provozu bude autobusová zastávka u hřiště.

 

Zemřela zpěvačka Věra Špinarová. Vedení kraje se připojuje ke kondolencím. Náš kraj přišel o velkou osobnost, která pro mě byla svou přímostí a jadrností jeho ztělesněním. S malou ženou s velkým hlasem, která byla vždy svá, odešel i kus mého mládí. A souhlasím s mým kamarádem, který říká: uznávám jen dvě zpěvačky – Janis Joplin a Věru Špinarovou. Kdo by z mé generace neznal hity jako Meteor lásky, Bílá Jawa 250 nebo Raketou na Mars a nevybavil si skvělé ztvárnění písně To máme mládež, ve které Věra Špinarová v kostýmu stařenky spílala mladým lidem. Nejznámější písní je však bez diskuse Jednoho dne se vrátíš, což je v této chvíli symbolické. Paní Věro, budete našemu regionu chybět… Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje.

 

Po zimní pauze nejprve probíhá příprava staveniště na ulici Štramberské. Došlo k obnovení dočasného dopravního značení, kontrole kanalizace a další přípravy tak, aby se 27. března stavební práce rozjely naplno. Prostory naproti Restaurace Pod kaštany, kde se nachází autobusový záliv, budou včetně parkoviště a chodníku před Základní školou Floriána Bayera do května nově vydlážděny. Souběžně přijde na řadu odstranění kostek v úseku od ulice Erbenovy po Dvořákovu. Motoristé se musí opět připravit na přechodné dopravní značení, neboť komunikace se bude opravovat postupně. Práce budou řešeny jako v loni, po polovinách, bude zde opět umístěn semafor. Zároveň s odstraňování kostek budou v červnu zahájeny práce v úseku od křižovatky ulic Štramberská a Pabla Nerudy po křižovatku s ulicí Janáčkovou na rekonstrukci kanalizace a opravách poklopů a uzávěrů na přípojkách vodovodu. Výstavba a rekonstrukce bezpečných a bezbariérových chodníků v délce necelých 1,5 km bude stát 42 a půl mil korun, projekt byl podpořen dotací VE VÝŠI necelých 13 MIL KORUN. Letos se dostane i na opravu dalších chodníků ve městě, zastupitelé vyčlenili z rozpočtu téměř 3 mil korun, navržené lokality zatím čekají na schválení.

 

Základní škola Floriána Bayera oznamuje, že v této škole, která je od 1. 9. 2016 běžnou základní školou, je možné se zapsat do první třídy nového školního roku 2017/2018 nezávisle na ohlášených školských obvodech města. Pro zájemce do 1. ročníku běžné třídy je termín zápisu 6. 4. 2017 stejně jako v ostatních ZŠ města, děti nemusí mít žádné odborné vyšetření a doporučení. Zájemci o přijetí ke vzdělávání do 2. – 5. ročníku se přijímají na základě žádosti zákonných zástupců, není potřeba doporučení školského poradenského zařízení.

 

Kopřivnickou pobočku dánské společnosti Bang & Olufsen by měla převzít firma Tymphany Acoustic Technology. Místní závod Dánové otevřeli v roce 2004 jak svou první zahraniční odnož. Nový majitel má zaplatit téměř 450 milionů korun českých a zároveň má převzít výrobu včetně všech zaměstnanců. Společnost Tymphany je jedním z prémiových výrobců audiotechniky a prověřeným subdodavatelem Bang & Olufsen. Na zdejších linkách tak budou i po změněně vlastníka dále vznikat produkty s touto značkou.

 

Koncem dubna radnice nabídne majitelům starých aut bezplatnou likvidaci. Tradiční akci město organizuje ve spolupráci s autovrakovištěm v Ženklavě u příležitosti Dne země. Bez poplatku se mohou zbavit auta ze správního obvodu Kopřivnice. Pojízdná auta budou předána na vrakovišti v Ženklavě, nepojízdná vozidla budou odtažena. Vozidla k likvidaci je možno přihlásit až do 29. dubna, a to přímo na autovrakovišti nebo na odboru životního prostředí u Aleny Hurtíkové.

 

Poslední symbolické zbytky sněhu u nás ještě najdete na sjezdovce, díky zasněžování technickým sněhem přežívají navzdory nastupujícímu jaru. Lyžařská sezona skončila 2. Března. Na kopci nad městem se lyžovalo i přes letošní dobré zimní podmínky pouze 1 a půl měsíce. Zasněžovat se začalo v polovině prosince, ale až za měsíc se podařilo připravit celou 750 metrů dlouhou sjezdovku. Na vině je nedostatek sněžných děl a zastaralý systém, jeho rekonstrukce by přišla na cca 23 milionů korun. Prodalo se 2 185 skipasů a sjezdovku užívali také absolventi 5 školních lyžařských turnusů a výcvikových kurzy pořádaných domem dětí a mládeže. Areál navštívilo tedy cca 2 500 lidí, a to letos nepokryje náklady na zasněžení sjezdovky. Běžkařské trasy byly letos projety 1 x, údržba se vzhledem k nízké sněhové pokrývce nedařila.

O něco později než lyžaři letos končí bruslaři. V neděli 26. března dojde k uzavření ledové plochy na zimním stadionu a bude zahájena technologická pauza. Led bude rozpouštěn.

 

Ve středu 22. března se na radnici sešly 4 ženy a 11 mužů, kteří plánují uběhnout místní půlmaratón rodným krajem Emila Zátopka. V rámci jubilejního patnáctého ročníku se poprvé před samotným závodem uskuteční takzvané společné výběhy, během kterých se budou moci účastníci na náročnou trať připravit pod vedením členů místního atletického klubu. První trénink se uskuteční 6 dubna od 17 hodin.  Dvaadvacet kilometrů dlouhý úsek vedoucí z Kopřivnice do Rožnova pod Radhoštěm poté budou běžci zdolávat v sobotu 16. září.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice