29. 3. 2017

 

Kabelová televize Kopřivnice rozšířila svou nabídku televizních programů o dva nové kanály, O2 FREE a TV 213. Oba jsou primárně zaměřeny na sport.

O2 free přináší našim divákům vysílání sportovních přenosů  ze záznamu, reklamní upoutávky a rozhovory ze sportovního světa. Můžete sledovat některé záznamy z Ligy mistrů, 1. české fotbalové ligy či baketbalu. Program můžete sledovat v rámci Základní nabídky.

Program 213 se také specializuje na široké spektrum sportovních utkání. Tento program je zařazen do rozšířené nabídky. Název televize vychází symbolicky ze stupňů vítězů, vysílání je primárně zaměřeno na domácí slovenský sport, zastoupena je tu fotbalová i basketbalová liga, házená, hokej či vodní polo. Sportovní přenosy jsou doplňovány pořady a dokumenty  z regionálního kulturního a společenského života a lifestylovými relacemi.

Oba programy vysílají ve formátu MPG4. Naladíte je  na televizorech vybavených DBV-C tunerem s možností příjmu modulace MPG4  a novějších typech set top boxů. Program nezpracují starší typy televizorů a SET TOP BOXů pracujících s SD rozlišením jako jsou  Handan a Kaon.

 

Ve středu 15. března proběhlo v místním kinosále semifinálové kolo Koprstar 2017 a už od dalšího týdne vám na kanálu KTK nabídneme finálový sestřih těch nejlepších zpěváků a vy svým hlasováním určíte, kdo se stane letošním vítězem kopřivnické pěvecké soutěže. V rámci letošního ročníku pěvecké soutěže se celkově do 12 castingů přihlásilo 314 dětí, z toho téměř 90 dětí ve 4 výběrových kolech bojovalo o titul Minikorpstar. Ten ve finále 8. března vyzpívala Sofie Horehleďová z MŠ Česká. O úspěch v Koprstar bojovalo v osmi kolech 226 školáků. Do semifinále postoupilo 43 dětí. Z tohoto počtu odborná porota ocenila ve 4 kategoriích 20 soutěžících. V nejmladší kategorii zvítězil a do finálového kola postoupil Daniel Jašek. V kategorii druhá a třetí třída si postup do finále vybojoval Petr Socha a Pavla Vaculíková. Dvě první místa v kategorii L obsadily Marie Kostelníková a Dagmar Pešková a z druhého místa do finále postoupila Beata Šustalová. Největší zastoupení ve finále má nejstarší kategorie, kde vyhráli Robin Gaube a Tereza Podoláková. Druhé místo vybojovala Andrea Mičánková a třetí Kateřina Dostálová. Po semifinálovém kole, které se konalo 15. března v místním kinosále, hned druhý den finalisté absolvovali soustředění v DDM, kde se natáčely medailonky, a pilovala závěrečná vystoupení. Koncert finalistů se koná v úterý 28. března opět v kopřivnickém kinosále a televizní diváci mohou sestřih vidět od 31. března ve vysílání na našem kanálu. Na koncertě finalistů budou přímo diváci v sále rozhodovat o přidělení jedné z cen Koprstar 2017 a to cenu diváků a následně bude spuštěno SMS hlasování, které rozhodne o titulu Koprstar 2017.

 

Koprstar – semifinále: 15. 3. 2017, kinosál KDK

Výsledky jednotlivých kategorií a postup do finále

 

Kategorie S (1. třída)

1.

Jašek Daniel

Když sluníčko zazáří

ZŠ Alšova

 

Kategorie M (2. – 3. třída)

 

1.

Socha Petr

Před naší, za naší

ZŠ Sv. Zdislavy

2.

Vaculíková Pavla

Buchet je spousta

ZŠ M.Horákové

 

Kategorie L (4. – 5. třída)

1.

Kostelníková Marie

Cizí pes

ZŠ Sv. Zdislavy

1.

Pešková Dagmar

Tři oříšky pro Popelku

ZŠ Sv. Zdislavy

2.

Šustalová Beata

Holka nebo kluk

ZŠ 17. listopadu

 

Kategorie XL (6. – 9. třída)

1.

Gaube Robin

Zabili, zabili

ZŠ 17. listopadu

1.

Podoláková Tereza

Jablčko

ZŠ Sv. Zdislavy

2.

Mičánková Andrea

JUST GIVE ME REASON

ZŠ 17. listopadu

3.

Dostálová Kateřina

Boky jako skříň

ZŠ E. Zátopka

 

 

Masné krámy, tedy Bývalé muzeum Z. Buriana ve Štramberku prochází rekonstrukcí, nová expozice nabídne pravěk. Největším lákadlem bude replika jeskyně Šipka. Rekonstrukce by měla být hotova do prázdnin, pak se začne budovat interiér. Nové muzeum návštěvníkům představí skvosty z archeologických, geologických i paleontologických sbírek. Muzeum by mělo být vstupní branou do Městské památkové rezervace Štramberk a ponese název po místní světoznámé jeskyni Šipce, ve které koncem 19. století našli čelist neandrtálského dítěte. Celá expozice bude pojata netradičně, celé přízemí bude jako jeskyně vypadat. A to i včetně zvuků a světel. Jako materiál poslouží umělý vápenec. Do půl roku by měly být hotovy veškeré stavební práce, poté přijdou na řadu expozice, to by mělo být hotovo do konce letošního roku. Muzeum šipka nabídne silné zážitkové expozice koncentrované v malém prostoru s využitím moderních technologií, ale s důrazem na autentičnost.

 

Druhou letošní výstavu uvedla K-galerie v Šustalově vile. Svými kresbami, malbami a drátěnými plastikami se představuje mladá výtvarnice ze Suchdolu nad Odrou JANA SEGEŤOVÁ. Originální drátěné sochy v centru galerie vítají vcházející návštěvníky a bezpochyby každého zaujmou. Mladá výtvarnice prozradila, že sochy jsou její diplomovou prací, skrytá identita ve městě vypovídá o tom, že člověka stále více zajímají materiální věci a zapomíná komunikovat se svým okolím. Velkoprostorové malby naproti tomu působí velmi kontrastně. V jejích obrazech se objevují především přírodní a organické tvary, ale opět jde především o pocity. Výstava potrvá do 23. dubna.

 

Výstavní Galerii Muzea Fojtství obsadili studenti ostravské umělecké školy ave art. Od 1. Března je tu k vidění výstava prací s názvem „Výlet do RENESANCE“. Umělecká škola Ave Art patří již 10 let k pravidelným vystavovatelům. Letošní výstava představuje nosné obory školy, konkrétně figurální kresbu. Inspirací pro 2 desítky studentů byla cesta po Itálii. Historické téma ztvárnili formou replik děl renesančních umělců, Boticeliho, Rafaela a dalších.

Většina prací vznikla v hodinách figurální kresby, technikou temperové malby, dobové reprodukce v publikacích zvětšovali do velkého formátu prostřednictvím mřížky. K vidění jsou tak velkoformátové práce ale i studie stavby lidského těla v tužce. Výstava v podkrovnímuzea bude otevřena do 17. dubna.

 

Ve středu 15. března se v malém sále KDK sešlo 52 recitátorů na okrskovém kole recitační soutěže. Do okresného kola postoupili:

  1. kategorie

Lucie Hochgesandtová ZŠ 17. Listopadu

Kateřina Besedová         ZŠ sv. Zdislavy

Pavlína Lobodová            ZŠ 17. listopadu

 

  1. kategorie

Marie Kostelníková        ZŠ sv. Zdislavy

Dagmar Pešková             ZŠ sv. Zdislavy

Radana Hanzelková        ZŠ Alšova

 

III.kategorie

Eliška Lobodová               ZŠ 17. listopadu

Anna Sochová                  ZŠ sv. Zdislavy

Johanka Zemánková      ZŠ Veřovice

 

  1. kategorie

Jan Přibyla                          ZŠ E: Zátopka

Klára Šprochová               ZŠ sv. Zdislavy

Markéta Hoffmannová                ZŠ E. Zátopka

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice