27. 3. 2023

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Havlíčkově 31. března od 8 – 14 hodin.

 

Den otevřených dveří v ZŠ a MŠ Motýlek Kopřivnice se koná v pondělí 27.3.2023 od 9:00 hodin.

 

V úterý 28. 3. si nenechte ujít DIVADLO: Bosé nohy v parku–Neil v rámci Divadelního předplatného. Hrají: Anna Linhartová/Karolína Vágnerová,Radúz Mácha,Veronika Freimanová,Rudolf Hrušínský.

 

Filmový klub v kopřivnickém kině chystá na úterý 28. března v 19:00 hodin výjimečnou projekci filmového klubu-němý film TERJE VIGEN s živou hudbou Jana Žambocha. Švédský němý film TERJE VIGEN v roce 1917 natočil proslulý režisér Victor Sjöström podle básně Henrika Ibsena. Snímek zachycuje destruktivní dopad napoleonských válek na mladého rybáře, jeho ženu a jejich čerstvě narozené dítě. V zoufalé snaze sehnat obživu se rybář pokusí obejít anglickou blokádu, je však dopaden a uvězněn nepřítelem – a tak se mladý muž nemůže vrátit do své rodné vesnice dříve, než válka skončí.

Projekci doprovodí svou autorskou živou hudbou Jan Žamboch, vsetínský písničkář, frontman a zakladatel skupiny Žamboši, se kterou obdržel hned tři ceny Anděl za tři ze čtyř dosud vydaných alb. Dle Jana Žambocha se diváci mohou těšit na hodně větrné povětří nad rozbouřeným mořem a na příběh, který má stále co říct.

 

Do Tatry přichází ke dni 1. 4. 2023 nový generální ředitel Lukáš Andrýsek, který má za úkol zvýšit výrobní kapacity Tatry a optimalizovat průchod zakázek firmou, aby dokázala uspokojit rostoucí poptávku zákazníků. Dosavadní generální ředitel Pavel Lazar v Tatře pokračuje, bude řídit připravovanou společnost TATRA CLASSIC zastřešující aktivity v oblasti muzejnictví a stane se předsedou dozorčí rady společnosti TATRA TRUCKS a.s. Ke změně na pozici generálního ředitele dochází v souvislosti s vývojem TATRA TRUCKS. Pavel Lazar řídil Tatru více než tři roky, ve kterých se společnost stabilizovala, organicky rostla, a připravil dlouhodobou strategii jejího rozvoje se zaměřením na postupnou expanzi výroby, modernizaci produktových řad a zavedení nových zelených technologií pohonu a autonomního řízení. Nyní je třeba se soustředit na navyšování výrobních kapacit, růst, lepší fungování dodavatelského řetězce a optimální průchod zakázky firmou. Pro tento úkol akcionáři, holdingy CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a PROMET GROUP, zvolili Lukáše Andrýska, který má za sebou téměř sedmileté působení ve společnosti DAKO-CZ a.s., kde zastával pozice finančního a později generálního ředitele. Automobilka Tatra letos slaví desáté výročí od chvíle, kdy ji převzali čeští vlastníci, a připravuje premiéru vozidla poháněného vodíkem.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice