24. 3. 2023

V pátek 24. 3. připravuje KDK EXHIBIci slam poetry – tedy Performativní žánr přednesu autorské poezie. Ve velkém sále od 19 hodin.

 

Divadelní představení v rámci XXV. Přehlídky amatérských divadelních souborů.-Pátek 24. 3. 2023 Panenka – v 19.30 hod. Miro Gavran/Divadlo VENTYL Drahotuše

 

Blíží se velikonoce, přijdte si vyrobit originální  misku na osení, celodenní workshop se koná 25. 3. ve vile machů. Veškeré pomůcky budou nachystány. Od 8:00 – 15:00

 

Muzeum Fojtství v Kopřivnici zve všechny příznivce tvořivých činností na malování velikonočních kraslic nebo dřevěných ozdob enkaustickou technikou, které proběhne v sobotu 25. 3. 2023 od 10 do 16hodin.

 

ZŠ Kopřivnice – Mniší ve spolupráci s OB (Osvětová beseda) Mniší pořádají tradiční dětský karneval v sobotu 25. 3.   od 15:00 v Kulturní dům Mniší

 

Kopřivnice se stejně jako vloni připojí ke klimatické kampani Hodina Země.  Znamená to, že se všude zhasne. Zhasíná se na celém světě v sobotu 25. března od 20.30 do 21.30.

 

Beseda u cimbálu s Cimbálovou muzikou Pramínky s promítáním a povídáním o životě a cestování na Kanárských ostrovech s houslistkou, zpěvačkou a tanečnicí Monikou Srncovou., Se koná V sobotu 25.3. v 16:30 ve vile machů.

 

Den otevřených dveří v ZŠ a MŠ Motýlek Kopřivnice se koná v pondělí 27.3.2023 od 9:00 hodin.

 

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky Ostrava (SPŠEI) slavnostně otevřela nové unikátní učebny e-sportu a rozšířené reality, vývoje počítačových her, robotiky, počítačových sítí a jazykových multimediálních učeben. Učebna vývoje počítačových her a e-sportu umožní zavést výuku nového předmětu v této atraktivní a na trhu velmi perspektivní oblasti. Velmi přínosná je pro školu rovněž dlouhodobá spolupráce s FEI VŠB-TUO. V rámci oboru Informační technologie bude nově zaveden předmět vývoj počítačových her. Jeho hlavním cílem je ukázat studentům čtvrtého ročníku to, že k vývoji takovýchto her mají již základní znalosti a jsou schopní si velmi jednoduše vytvořit hru vlastní, na které si pak mohou dále zlepšovat své znalosti, a to nejen v oblastech, jako je matematika, programování, počítačová grafika, ale i v umělé inteligenci, vizualizaci a dalších.

 

V sobotu budou v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava opět zahájena komentovaná setkání u vybraných druhů zvířat. Návštěvníci si tak mohou zpestřit prohlídku zoo a těšit se na rozšířené i zbrusu nové zážitky.

V tomto období budou komentovaná setkání probíhat převážně o víkendech a svátcích, ale ani návštěvníci upřednostňující prohlídku zoo v pracovní dny nepřijdou zkrátka. Každý den mohou zájemci vidět péči o slony nebo krmení šimpanzů, medvědů a hulmanů. Od května pak přibydou další druhy, jako jsou velbloudi či žirafy. A jakmile bude dostatečně teplo, otevře se i průchozí expozice Ráj lemurů, kde bude probíhat komentované krmení lemurů.

Novinkou letošní sezony je zařazení komentovaného setkání u makaků lvích. Tito vzácní indičtí primáti se v loňském roce přestěhovali do nové moderní expozice Wanderu. Komentovaná setkání v ostravské zoo představují pro návštěvníky vítané zpestření prohlídky. Lidé se během nich kromě pozorování zvířat od chovatelů zároveň dozvědí také řadu zajímavostí o chovu daného druhu v lidské péči i aktuální situaci ve volné přírodě, která není často nijak příznivá. Pro mnohé, ve volné přírodě ohrožené druhy, se stává chov v zoologických zahradách poslední možností, jak tato zvířata uchovat pro příští generace. Ještě do konce března mohou lidé využít mimosezonní zlevněné vstupné. Areál zoo je otevřen od 9 do 18 hodin, pokladny a pavilony se zavírají v 17 hodin. Z každého vstupu putují tři koruny na záchranu ohrožených druhů přímo ve volné přírodě. Od 1. dubna se mohou zájemci těšit i na komentované prohlídky skleníků.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice