23. 3. 2023

Zhasnutí vily a kostela upozorní na nutnost ochrany klimatu.  V sobotu 25. března se uskuteční mezinárodní kampaň Hodina Země. Domácnosti, instituce a další účastníci happeningu v tento den od 20:30 do 21:30 zhasnou světla a vypnou elektrické spotřebiče, aby tak upozornili na důležitost ochrany klimatu. V Kopřivnici symbolicky potemní Ringhofferova vila i kostel sv. Bartoloměje.            

Ke zhasnutí veřejného osvětlení v sobotu večer nebude město přistupovat kvůli bezpečnosti občanů, proto bude zapojení spíše symbolické. „Stejně jako vloni vypneme 25. března nasvícení Ringhofferovy vily a jelikož letos se k nám připojí také místní farnost, potemní i kostel sv. Bartoloměje. Víme, že toto symbolické gesto planetu nespasí, ale chceme jím dát najevo, že nám není ochrana klimatu lhostejná a zamýšlíme se nad svou spotřebou. Věříme, že se k nám připojí i další, a to nejen v rámci sobotní kampaně,“ uvedla koordinátorka projektu Zdravé město Ivana Holubová. Město se snaží jít v oblasti snižování spotřeby příkladem a v rámci energetického managementu zavádí opatření zaměřená na snížení energetické náročnosti svých budov.

Kampaň Hodina Země se poprvé konala v roce 2007, kdy světla vypnulo přes 2,2 milionu domácností a firem v australském Sydney. Další rok se zapojilo na 370 měst a obcí ve více než 35 zemích a kampaň se proměnila v celosvětové hnutí za trvale udržitelný život. Od roku 2010 se koná i v České republice, kde ji vloni podpořilo 133 obcí, 84 organizací, firem a škol a přihlásilo se také 790 jednotlivců. Dále se zapojily 4 památky a proběhlo 6 akcí pro veřejnost. Bližší informace na www.hodinazeme.cz

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice