22. 3. 2023

Slovenská fotbalová reprezentace vstupuje do kvalifikace na EURO 2024 a přímé přenosy klíčových utkání budou odvysílány na našich sportovních stanicích SPORT 1 a SPORT 2. Začínáme již tento týden 23.března 2023. Evropské fotbalové reprezentace se chystají na březnový rozjezd nového kvalifikačního cyklu před Eurem 2024 a televizní stanice Sport1 a Sport2 budou tradičně při tom. I tentokrát v bohatém programu nebudou chybět dramatické souboje nejlepších evropských výběrů a diváci se mohou těšit také na přímé přenosy klíčových zápasů slovenské reprezentace, jelikož se patronem pro Sport1 a Sport2 stává ikona slovenského fotbalu, Martin Škrtel.

Slovensko se dokázalo probojovat na poslední dva evropské šampionáty a tak bude hlad po úspěchu v ambiciózním výběru italského trenéra Francesca Calzona větší než kdykoli předtím. Los dopřál slovenským fotbalistům do skupiny J celou řadu houževnatých soupeřů a také mistrů Evropy z roku 2016, Portugalců. Nový kvalifikační cyklus každopádně načnou „zahřívacím“ duelem proti Lucembursku, který nabídne Sport2 již 23. března a to včetně předzápasového studia. Stejně tomu bude i při dalších čtyřech zápasech slovenské reprezentace. 20. června bude probíhat duel na půdě Lichtenštejnska, v září pak odveta se stejným soupeřem a v říjnu a listopadu nejočekávanější a možná rozhodující utkání proti Portugalsku a Bosně a Hercegovině. Všechny zmíněné zápasy přinese Sport1/Sport2 s kvalitním slovenským komentátorem a předzápasovým programem, který bude kromě úvodního duelu proti Lucembursku doprovázet přímo ve studiu více než stonásobný slovenský reprezentant a bývalý hráč Liverpoolu, Martin Škrtel.

 

KOPRSTAR 2023. Z castingových kol do semifinále postoupilo 49 adeptů ve čtyřech věkových kategoriích. Ti se veřejnosti představili v kopřivnickém kině 8. března.

Z účastníků tohoto koncertu porota vybrala desítku finalistů a tím také skončila možnost poroty další postup soutěžících přímo ovlivnit. Během finálového koncertu v úterý 14. 3. byla hodnocení porotců pouze informativní, hlavní slovo budou mít nyní diváci ve formě SMS hlasování. Ve finále se představilo 10 dívek:

  1. Amálie Ohnůtková
  2. Stefanie Loktionová / alšovka
  3. Sofie Horehleďová
  4. Pavlína Honešová
  5. Terezie Heraltová
  6. Agáta Březinová
  7. Julie Michálková
  8. Tereza Špačková
  9. Kateřina Besedová
  10. Anna Galvánková

 

Diváci přímo v sále hlasováním si jako svou Koprstar vybrali číslo 2. Stefanii Loktionovou ze zš alšova. Všechna finálová vystoupení můžete sledovat od pátku 24. 3.  od 16 hodin po dobu jednoho týdne na programu kabelové televize, se začátkem každou sudou hodinu mimo osmé hodiny ráno a večer. A na facebooku. O konečném výsledku a udělení titulu KoprStar 2023 rozhodnou lidé svým SMS hlasováním, které probíhá do 31.3. 2023. Zasílat lze pouze jeden hlas z jednoho mobilního telefonu pro každého soutěžícího. Výsledek hlasování bude oznámen 4. dubna během Jarního koncertu kopřivnických základních škol v kulturním domě. Cenu internetu získá soutěžící s největším počtem like na Facebooku Koprstar.

 

 

 

 

 

Do 3. dubna lze podávat „papírové“ přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2022. V případě elektronického podání končí lhůta až 2. května a s využitím služeb daňového poradce nebo advokáta lze přiznání podávat do 3. července.  

Tiskopisy lze získat na pracovištích finančního úřadu, ale jsou k vytištění také na  www.financnisprava.cz, v záložce Daňové tiskopisy zde. Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj od pondělí 27. března do pondělí 3. dubna na všech svých pracovištích rozšíří úřední hodiny podatelen, a to v pracovní dny od 8 do 17 hodin.

Elektronicky lze přiznání vyplnit i podat v aplikaci On-line finanční úřad na  MOJE daně. Má-li daňový subjekt zpřístupněnu datovou schránku,  která mu byla zřízena ze zákona, je povinen daňové přiznání učinit elektronicky. Další informace jsou v dokumentu Informační shrnutí a odpovědi na dotazy k datovým schránkám.

Odkazy

 

Přes 130 projektů, které pomáhají lidem řešit složitou situaci v sociální oblasti, finančně podpoří Moravskoslezský kraj. 15 milionů korun půjde na podporu aktivního stárnutí seniorů, osob se zdravotním postižením, rodinnou politiku a sociálně právní ochranu dětí, prevenci kriminality či osob, kterým hrozí sociální vyloučení.

Příspěvek 250 tisíc korun podpoří konání 4. sportovních her s mezinárodní účastí v Ostravě. Zapojit se do aktivního života mají starším lidem pomoci i Senior Pasy, na které letos Moravskoslezský kraj ze svého rozpočtu přispěje 505 tisíc korun. Lidé nad 55 let mohou díky Senior Pasům využívat slevy na cestování, sportovní a relaxační aktivity či vstupy na turistické atraktivity. Prostřednictvím webových stránek www.seniorpasy.cz si mohou vyhledat informace o plánovaných akcích nejen v našem regionu, ale i v celém Česku. Senior pasy si mohou občasné vyřídit zdarma přes internet nebo například v Senior Pointech v kraji. Podobné výhodné nabídky volnočasových aktivit nebo i v běžných denních nákupech mohou využívat rodiny s minimálně jedním dítětem do 18 let. Těm je určen Rodinný pas, o který mohou rodiny rovněž zdarma požádat.

 

Moravskoslezský kraj podpoří kempování a karavaning. Na zkvalitnění infrastruktury kempů a rozvoj sítě karavanových stání přispěje z krajského rozpočtu celkem 6,25 milionu korun. Podpoří 14 projektů, přispěje na rekonstrukce či výstavby sociálního nebo sportovního zázemí a podpoří i takzvané stellplatzy. Nová karavanová stání vzniknou například v Horní Lomné, Vendryni, Kopřivné nebo Orlové, své služby zkvalitní stávající stellplatzy ve Štramberku či Odrách. Návštěvníci kempů v Bašce, Osoblaze, Kozlovicích nebo třeba Frenštátu pod Radhoštěm budou moci využívat kvalitnější zázemí. Prokoukne také tábořiště v Trojanovicích u Radhošťského rybníka. Kraj vloni vydal přehled kempů a karavanových stání, ve kterém milovníci nocování ve stanech, chatkách nebo obytných autech najdou také tipy na výlety a zajímavé aktivity v okolí.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice