20. 3. 2023

Prvním odletem Boeingu 737-800 společnosti Smartwings do Egypta 11. 3. zahájilo Letiště Leoše Janáčka Ostrava letošní charterovou sezónu. Ve spolupráci s cestovními kancelářemi nabídne ostravské letiště 16 oblíbených destinací v Egyptě, Řecku, Turecku, Bulharsku, Španělsku a Tunisku. Kromě již tradičního dopravce Smartwings budou lety provozovat také Aegean Airlines, Freebird Airlines, Corendon nebo letecká společnost Tailwind. Zároveň roste zájem o tzv. prodloužené víkendy v evropských destinacích. Mezi cestujícími je velmi oblíbená Varšava, často jsou využívány také lety do Paříže, Amsterdamu, Bruselu nebo Osla s přestupem právě ve Varšavě.

 

Vojtěch Lavický a jeho dvouletá cesta kolem Světa v jedné stopě to je přednáška Na motorce kolem Světa v pondělí 20. 3. v 18:00, malý sál v přízemí kulturního domu.

 

Pro dětido 3 let je připraven MINIbookstart s pejsky- dopoledne plné zábavy a knih 21.3. od  09:0 hod.,  pobočka knihovny Sever v komunitním centru Pětka.

 

Knihovna v kopřivnici organizuje Dobrovolnickou dílnu ve prospěch novorozeneckého oddělení v nj porodnici ve středu 22. 3. Budou se háčkovat chobotničky, které přispívají miminkům k navození pocitu bezpečí a klidu. Sraz je v 9 v čítárně knihovny v kulturním domě.

 

Setkání pracovních skupin, které v Kopřivnici pomáhají plánovat sociální služby se koná ve  středu 22. 3. 2023, Kopřivnice  na radnici od  15:30.

 

Ve středu 22. března 2023 vystoupení v Kopřivnici legendární skupiny VLTAVA v čele s frontmanem Robertem Nebřenským.  Představí novinkové album „Spass muss immer sein“ v kinosále od 19 hodin.

 

Zdravé město Kopřivnice letos podporuje dárcovství krve pro novojičínskou nemocnici. Akce se koná na podporu Světového dne zdraví, vyhlášeného WHO, jehož termín připadá na 7. dubna. Dárci v podpořené dny mohou obdržet například med od místních včelařů, čaj z bylinek vypěstovaných v Beskydech nebo praktické upomínkové předměty, které doma určitě nezaloží, vždy v kombinaci s volnou vstupenkou na krytý bazén či koupaliště v Kopřivnic. V první termín-13. dubna, proběhne také výjezdní společná dárcovská akce Zdravých měst Kopřivnice a Nový Jičín. Podporované termíny: 13. 4., 20. 4., 27. 4. a 4. 5. 2023, vždy od 5:45 do 15:30 hodin. Rezervace na 556 773 471.

 

Bezpečné cesty. Znáte riziková místa?  Víte o úseku, kde řidiči porušují předpisy? Zapojte se do výběru míst, kde budou policisté dohlížet na bezpečnost a plynulost na našich silnicích. Cílem těchto preventivních akcí je především snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost na pozemních komunikacích. Místa mohou lidé vybírat na www.bezpecnecesty.cz/cz/dopravni-informace-mapy/speedmarathon Nejdříve přibližte mapu na místo, kam chcete tip vložit, a následně stiskněte tlačítko pro vložení ,Přidat tip’. Tipy nevkládejte příliš blízko k sobě. Raději dejte hlas (palec nahoru nebo dolů) těm tipům, které jsou v místě, kam jste chtěli svůj tip vložit, již vložené. Hodnocení totiž probíhá ne podle počtu vložených míst, ale podle počtu hlasů daným místům.

 

Míra nezaměstnanosti zůstala v únoru meziměsíčně beze změny na úrovni 3,9 %, což bylo v souladu s očekáváním finančního trhu. Nové místo hledalo 282 508 lidí. Počet nabízených míst mírně vzrostl na 283 097.  Na jedno volné pracovní místo připadá 1 žádost.

V Moravskoslezském kraji je evidováno 42 657 uchazečů, zaměstnavatelé přitom prostřednictvím úřadů práce nabízeli 11 719 míst.  podíl nezaměstnanýchstagnuje na výši  5,2 procenta. Na 1 místo čeká 3,6 žádosti.

Na Novojičínsku je bez práce 3383 lidí, míra nezaměstnanosti je 3,2 %. V nabídce bylo 2007 pracovních pozic. Na jedno pracovní místo připadá 1,69 žádosti.

V Kopřivnici se v říjnu nově registrovalo 133 uchazečů o práci, celkem jich je 1005, podíl nezam. osob sedrží na hranicil 3,56 %. V nabídce je 771 volných míst.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice