27. 5. 2013

 

Šek z fóra si odnesla cukrárna zaměstnávající handicapované. V pondělí 20. května uspořádala kopřivnická radnice veřejné diskuzní fórum, jehož účastníci měli hned dva úkoly – definovat největší příležitosti pro další rozvoj města (tzv. 10 P) a rozhodnout o přidělení dvou šeků v hodnotě 7 500 Kč. Největší podporu získal požadavek na rekonstrukci letního koupaliště a na udělení šeku nově vznikajícímu sociálnímu podniku Harlekýn.

 

 

Lašské muzeum přichází se zajímavou nabídkou pro malé badatele se zájmem o historii našeho města. Na letošní prázdniny je připraven příměstský tábor, díky kterému mohou děti blíže poznat všechna místní muzea, zjistit jak fungují a co vše se v nich odehrává, také budou objevovat různá zapomenutá místa a nakonec o tom samy připraví malou výstavu. Tábor je určen pro děti z 1. – 7. tříd a přihlášky jsou k dispozici na www.tatramuseum.cz.

 

 

Radnici čeká oprava vstupního schodiště. Vstupní schodiště kopřivnické radnice, na jehož neutěšeném stavu se podepsala letošní zima, se v následujících dnech dočká komplexní rekonstrukce. Po dobu stavebních prací, tedy od 24. května zhruba do 17. června, dojde k uzavření hlavního vchodu do budovy – návštěvníci však budou moci využít bezbariérový vstup v jeho bezprostřední blízkosti. Práce budou zahájeny demontáží stávajícího zábradlí a vybudováním provizorního schodiště pro přístup k bankomatu. Poté dojde k odstranění zbývající dlažby, sanaci a hydroizolaci železobetonové konstrukce a nakonec k realizaci nášlapného povrchu a nového zábradlí. Původní dlažbu nahradí speciální směs kameniva a pryskyřice, díky níž bude povrch celistvý a především více odolný vůči zevním vlivům. Oprava schodiště vyjde městský rozpočet na více než 150 tisíc korun.

 

 

V Lašském muzeu v Kopřivnici 30. Května v 17 hodin otevřeme společně výstavu významného českého grafika a ilustrátora, akademického malíře Pavla Sivka. Pavel Sivko patří dnes již ke klasikům české grafiky a knižní ilustrace. Jeho práce byla nespočetněkrát oceněna, mimo jiné i v několika ročnících soutěže o nejkrásnější knihu roku. Podíl na tom má, krom Sivkova krásného, optimistického pohledu na svět a záviděníhodného daru imaginace, i výchova a vzdělání, kterých se mu dostalo. Prakticky od narození se totiž pohybuje v prostředí umělců, provázen zejména svým otcem, taktéž malířem a grafikem, Václavem. Jistotu v tvorbě a definitivní profesní orientaci pak nabyl především studiem na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, kde jej formovaly legendy československého výtvarného světa té doby Jiří Trnka a Zdeněk Sklenář. Výstava, která bude v Lašském muzeu k vidění až do 12. července nabízí návštěvníkovi průřez Sivkovou tvorbou grafickou, k vidění budou jeho litografie zejména (ale nikoli výhradně) z posledních let. Na vernisáži budou ke koupi budou originální Sivkovy grafické listy.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že budou probíhat tyto odstávky vody: dne 31. května od 8:00 – 14:00 hodin v Lubině nad mléčnou farmou, dne 4. června od 8:00 – 14:00 hodin nepoteče voda v části ulice Dražné, na Janáčkově ulici a Na Vápenkách. Dne 13. června od 8:00 – 14:00 hod na ulici Kadláčkově, České a Francouzské.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne 10. června bude přerušena dodávka elektrické energie od 7:20 – 9:40 hodin v Lubině Za Sýkorcem a od 9:45 – 12:15 hodin v Lubině Za Humny a dne 12. června od 7:30 – 15:00 hodin na ulici Komenského a ulici Husově.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 31. května – 3. června ve Vlčovicích naproti domu č.p. 88, na zastávce ČSAD u kostela, u domu č.p. 54. V Mniší na zastávce ČSAD, u KD, na horním konci, u domu č.p. 174, 109 a 159. 

Velkoobjemové vany na objemný odpad z domácnosti jsou přistaveny vždy od 15:00 – 18:00 hodin. Dnes 27. května bude vana přistavena na ulici 17. listopadu, dne 28. května na Bezručově a 29. května na Komenského ulici.

 

 

Mateřské školy Kopřivnice zvou všechny děti i rodiče na zábavné odpoledne „Hrajeme si s pohádkou“, které se bude konat ve středu 29. května od 15 hodin. Zahájení proběhne u MŠ I. Šustaly a závěr s překvapením pro děti na zahradě MŠ Záhumenní. Cestou budou děti plnit pohádkové úkoly u čarodějnic, hastrmánka, Červené Karkulky nebo princezen a dostanou drobné upomínkové dárečky. Hostem bude malíř a ilustrátor Adolf Dudek. Za nepříznivého počasí bude akce zrušena a veřejnost bude informována.

 

 

V sobotu 1. června jste všechni srdečně zváni na Narozeninový den dětí. Oslava Dne dětí a 40. výročí založení Domu dětí a mládeže v Kopřivnici se uskuteční od 14 hodin v sadu E. Beneše a v případě nepříznivého počasí v kulturním domě. Připraven bude bohatý program se spoustou vystoupení, zvířátky, klaunem, balónky, skákacím hradem a dalšími atrakcemi i zajímavými ukázkami činnosti domu dětí. Přijďte se pobavit a pořádně Den dětí oslavit!

 

 

28. května v 19 hodin Screamers: Scream Show – nový program populární travesti skupiny.

 

 

Olympijské dny 2013 se uskuteční v ZŠ a MŠ Kopřivnice na ul. 17. listopadu 28 a 29. 5. 2013.

 

 

Muzeum Fojtství a ZŠ Alšova Vás srdečně zvou na akci „Mimikry – Bodypainting aneb přiletěl jsem z planety X“, která se koná v pátek 31. května 2013 od 9h v areálu Muzea Fojtství.

 

 

V sobotu 1. 6. 2013 od 14:00 se bude konat na sjezdovce v Kopřivnici tradiční akce „KÁCENÍ MÁJE“ a zároveň si připomeneme 85let organizovaného lyžování v Kopřivnici a 30let od otevření lyžařské chaty. K poslechu bude hrát kapela CIZINCI, pro děti i dospělé je připravený netradiční závod plný dobrodružství a další zábava. SKI Klub Kopřivnice.

 

 

Kladivem sem, kladivem tam! Zveme všechny, kteří mají rádi řemesla a hlavně tedy kovářské řemeslo, aby o prvním červnovém víkendu 1. – 2. 6. se přišli podívat na Štramberskou Trúbu, kde bude probíhat již čtvrté kovářské sympozium „Kladivem sem, kladivem tam!“. Těšit se opět můžete na zajímavé ukázky řemeslné práce v podání šikovných kovářů. Navíc si budete moci vyzkoušet býti kovářem a zkusit si ukout třeba hřebíček 🙂 To vše bude doplněno o řemeslný jarmark, takže budete moci shlédnout výrobky i umění dalších tradičních řemesel.

 

 

Kulturní dům Kopřivnice – Městská knihovna u příležitosti Dne dětí zve všechny děti 4. 6. 2013 na kreativní odpoledne s tangramy a tangrami. Nechcete kupovat drahé stavebnice a přesto si chcete pohrát a pocvičit mozek? Pro inspiraci si přijďte k nám! Dětské oddělení Městské knihovny Kopřivnice, 13:00 – 17:00.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice