29. 5. 2013

 

Mateřské školy Kopřivnice zvou všechny děti i rodiče na zábavné odpoledne „Hrajeme si s pohádkou“, které se bude konat ve středu 29. května od 15 hodin. Zahájení proběhne u MŠ I. Šustaly a závěr s překvapením pro děti na zahradě MŠ Záhumenní. Cestou budou děti plnit pohádkové úkoly u čarodějnic, hastrmánka, Červené Karkulky nebo princezen a dostanou drobné upomínkové dárečky. Hostem bude malíř a ilustrátor Adolf Dudek. Za nepříznivého počasí bude akce zrušena a veřejnost bude informována.

 

 

Ve čtvrtek 30. května 2013 se pod záštitou ředitele Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje plk. Mgr. Tomáše Kužela v areálu Centra bezpečné jízdy LIBROS OSTRAVA uskuteční soutěž dopravních policistů „Regulovčík roku 2013“. Soutěže se zúčastní celkem 18 vybraných dopravních policistů ze všech dopravních inspektorátů a oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie MS kraje. V dopoledních hodinách soutěžící prokážou své praktické znalosti a schopnosti při řízení křižovatky u sídla společnosti ČEZ Energetické služby s.r.o. v Ostravě-Mariánských Horách (křižovatka ulic 28. října a Novinářská). Odpolední část soutěže policisté zahájí teoretickou zkouškou a poté sami usednou za volant, aby předvedli svou zručnost v řízení automobilu.

 

 

Kopřivnická radnice ověřovala 22. a 23. 5. 2013 spokojenost občanů se službami úředníků města. Návštěvníci městského úřadu byli osloveni studenty se žádostí o vyplnění krátkého anonymního dotazníku. Lidé měli možnost vyjádřit míru své spokojenosti s vyřízením svých záležitostí, čekací dobou, dostupností a prostředím úřadu či s přístupem úředníků.

 

 

Projekt regenerace zeleně na sídlišti Korej pokračuje. Po kácení stromů a odstranění pařezů byla zahájena výsadba dřevin. Nyní probíhají přípravné práce a výsadby prvních stromů. Pracovníci firmy Grispa, s. r. o., vyznačují místa, na nichž budou vysazovány nové stromy.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že budou probíhat tyto odstávky vody: dne 31. května od 8:00 – 14:00 hodin v Lubině nad mléčnou farmou, dne 4. června od 8:00 – 14:00 hodin nepoteče voda v části ulice Dražné, na Janáčkově ulici a Na Vápenkách. Dne 13. června od 8:00 – 14:00 hod na ulici Kadláčkově, České a Francouzské.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne 10. června bude přerušena dodávka elektrické energie od 7:20 – 9:40 hodin v Lubině Za Sýkorcem a od 9:45 – 12:15 hodin v Lubině Za Humny a dne 12. června od 7:30 – 15:00 hodin na ulici Komenského a ulici Husově.

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 31. května – 3. června ve Vlčovicích naproti domu č.p. 88, na zastávce ČSAD u kostela, u domu č.p. 54. V Mniší na zastávce ČSAD, u KD, na horním konci, u domu č.p. 174, 109 a 159.

 

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad z domácnosti jsou přistaveny vždy od 15:00 – 18:00 hodin.Dnes 27. května bude vana přistavena na ulici 17. listopadu, dne 28. května na Bezručově a 29. května na Komenského ulici.

 

 

V sobotu 1. června jste zváni na Narozeninový den dětí. Oslava Dne dětí a 40. výročí založení Domu dětí a mládeže v Kopřivnici se uskuteční od 14 hodin v sadu E. Beneše a v případě nepříznivého počasí v kulturním domě. Připraven bude bohatý program se spoustou vystoupení, zvířátky, klaunem, balónky, skákacím hradem a dalšími atrakcemi i zajímavými ukázkami činnosti domu dětí.

 

 

V Lašském muzeu v Kopřivnici 30. Května v 17 hodin otevřeme společně výstavu významného českého grafika a ilustrátora, akademického malíře Pavla Sivka. Pavel Sivko patří dnes již ke klasikům české grafiky a knižní ilustrace. Jeho práce byla nespočetněkrát oceněna, mimo jiné i v několika ročnících soutěže o nejkrásnější knihu roku. Podíl na tom má, krom Sivkova krásného, optimistického pohledu na svět a záviděníhodného daru imaginace, i výchova a vzdělání, kterých se mu dostalo. Prakticky od narození se totiž pohybuje v prostředí umělců, provázen zejména svým otcem, taktéž malířem a grafikem, Václavem. Jistotu v tvorbě a definitivní profesní orientaci pak nabyl především studiem na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, kde jej formovaly legendy československého výtvarného světa té doby Jiří Trnka a Zdeněk Sklenář. Výstava, která bude v Lašském muzeu k vidění až do 12. července nabízí návštěvníkovi průřez Sivkovou tvorbou grafickou, k vidění budou jeho litografie zejména (ale nikoli výhradně) z posledních let. Na vernisáži budou ke koupi budou originální Sivkovy grafické listy.

 

 

Muzeum Fojtství a ZŠ Alšova Vás srdečně zvou na akci „Mimikry – Bodypainting aneb přiletěl jsem z planety X“, která se koná v pátek 31. května 2013 od 9h v areálu Muzea Fojtství.

 

 

Za čtrnáct dní v sobotu 1. 6. 2013 od 14h se bude konat na sjezdovce v Kopřivnici tradiční akce „KÁCENÍ MÁJE“ a zároveň si připomeneme 85let organizovaného lyžování v Kopřivnici a 30let od otevření lyžařské chaty. K poslechu bude hrát kapela CIZINCI, pro děti i dospělé je připravený netradiční závod plný dobrodružství a další zábava. SKI Klub Kopřivnice.

 

 

Kladivem sem, kladivem tam! Zveme všechny, kteří mají rádi řemesla a hlavně tedy kovářské řemeslo, aby o prvním červnovém víkendu 1. – 2. 6. se přišli podívat na Štramberskou Trúbu, kde bude probíhat již čtvrté kovářské sympozium „Kladivem sem, kladivem tam!“. Těšit se opět můžete na zajímavé ukázky řemeslné práce v podání šikovných kovářů. Navíc si budete moci vyzkoušet býti kovářem a zkusit si ukout třeba hřebíček 🙂 To vše bude doplněno o řemeslný jarmark, takže budete moci shlédnout výrobky i umění dalších tradičních řemesel.

 

 

Kulturní dům Kopřivnice – Městská knihovna u příležitosti Dne dětí zve všechny děti 4. 6. 2013 na kreativní odpoledne s tangramy a tangrami. Nechcete kupovat drahé stavebnice a přesto si chcete pohrát a pocvičit mozek? Pro inspiraci si přijďte k nám! Dětské oddělení Městské knihovny Kopřivnice, 13:00 – 17:00.

 

 

V sobotu 8. června 2013 startuje ve Valašském Meziříčí první ročník běžeckých závodů pro celou rodinu s názvem Deza Valachiarun 2013 aneb Desítka okolo komína. Na start se postaví nejen rodinné týmy a děti, ale také rekreační i profesionální sportovci. Připraveno je několik kategorií rozdělených podle věku na ženy, muže a děti. Rodinný běh vede přes chemičku, děti poběží krátké tratě v délkách 300, 600 a 900 metrů. Účastníci těchto běhů neplatí startovné a poběží tedy ZADARMO. Desítky okolo komína se zúčastní místní borec ze Stříteže nad Bečvou Jakub Bajza, který má osobní rekord na 10km 30:45 a přesto, že se nyní vrací na závodní tratě po zranění, je připraven zaútočit na vítězství, ačkoli bude mít na startu silnou konkurenci.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice