27. 5. 2015

 

V oboře hradu Hukvaldy někdo ukradl slavnou Lišku Bystroušku. V této souvislosti Policie  žádá veřejnost o jakékoli informace, které by vedly k dopadení pachatele a nalezení věci. Nelze vyloučit, že socha, všeobecně známá Liška Bystrouška, by mohla být nabízená ve sběrnách. Své informace mohou občané sdělit na služebnu obvodního oddělení na telefon 721 862 220 nebo na bezplatnou telefonní linku 158. 

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie dne 28. května od 10:00 – 12:00 hodin Na Pinkavce a od 7:30 – 9:30 hodin v části ulic Havlíčkova, Husova, Komenského, Palackého, Pod Stadionem a Tyršova.

 

 

Do pátku 29. května můžete prostřednictvím anketních lístků nebo na internetu hlasovat pro jednu z šesti navržených osobností v sociální oblasti. Nominovány byly osobnosti, které v Kopřivnici dlouhodobě přispívají ke zlepšení situace místních seniorů, handicapovaných nebo osob jinak ohrožených sociálním vyloučením. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční v pondělí 15. června na akci „Víte kde a jak pomáháme? Pomáhejte také“.

Hlasování probíhá do pátku 29. května do 12:00 hodin, prostřednictvím formuláře na www.koprivnice.cz či vyplněním anketního lístku, který lze získat a následně také odevzdat na Informacích ve vestibulu radnice, na odboru sociálních věcí a zdravotnictví, v městské knihovně nebo informačním centru.

Nominace:

Zdeňka Galiová – Domov pro matky a děti v nouzi Salus.

Ludmila Kryšková – Charita Kopřivnice.

Irena Kučerková – předsedkyně Asociace zdravotně postižených Kopřivnice.

Anna Kuhejdová – dobrovolnice z centra ADRA

Vlastimila Michálková – dobrovolnice z centra ADRA

Stanislava Tichavská – pracovnici kopřivnického odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

 

 

Mírový běh bude mít zastávku v Kopřivnici. V pondělí 1. června přiběhnou do Kopřivnice účastníci Mírového běhu – nejdelšího štafetového běhu s hořící pochodní vedoucího přes více než 140 zemí světa. Účastníci mírového běhu přiběhnou do Kopřivnice v pondělí dopoledne a kolem 11. hodiny se na letním stadionu setkají s několika kopřivnickými žáky. Poté společně doběhnou k radnici a pochodeň předají vedení města. Okolo čtvrt na dvanáct by se měli přesunout na hřiště ZŠ dr. Milady Horákové, kde se uskuteční diskuze a dle časových možností také různé soutěže. Před polednem se běžci s Kopřivničany rozloučí a budou pokračovat dále po své trase směrem na Příbor. Více informací naleznete na www.peacerun.cz

 

 

NOC KOSTELŮ. Římskokatolická farnost Štramberk a město Štramberk Vás zvou na Noc kostelů do kostela svatého Jana Nepomuckého, která proběhne v pátek 29. května 2015 od 18:00 do 24:00. Zároveň bude zahájena veřejná sbírka na opravu kostela.

18:00 zahájení

18:15 povídání Josefa Hrčka o historii kostela

18:45 pásmo písní a textů v podání dětské scholy

19:45 půlhodinka pro varhany

20:30 povídání Josefa Hrčka o historii kostela

21:30 Pilátova žena – divadelní představení v podání divadla Pod věží

23:00 violoncello Tomáše Sochy

23:30 zakončení modlitbou s doprovodem scholy

Od 18:00 do 21:00 bude zpřístupněna věž kostela. V průběhu celého večera bude možnost zapálit v boční kapli svíčku či napsat modlitební úmysl. Můžete se podívat na prezentaci fotografií ze života farnosti.

 

 

Technické muzeum Tatra zve všechny milovníky legendárních kopřivnických automobilů na novou výstavu „Tatra na startu a v cíli“. Výstava zmapuje sportovní aktivity vozů Tatra v letech 1900-1937 a návštěvníci muzea se díky ní mohou těšit na dosud nepublikované fotografie a informace z historie tohoto motoristického odvětví. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 28. května v 17 hodin v prostorách technického muzea, kde bude výstava k vidění až do 1. listopadu.

 

 

Brzy bude zahájena výsadba izolační zeleně na ulici Čs. armády v blízkosti házenkářského hřiště. Projekt podpořila desetitisícovým příspěvkem společnost Tafonco. Místní slévárenská firma chce v rámci svých aktivit dobrovolně přispívat na ochranu životního prostředí v Kopřivnici a okolí. Odbor životního prostředí navrhl využít darovanou částku při realizaci menšího projektu, jehož cílem je odclonění rušné silnice II/480 od rodinného domu. Poblíž přechodu na ulici Čs. armády budou vysazeny tři středně vysoké stromy (dřezovce trojtrnné), 67 keřů a okrasné trávy. Celkové náklady nepřesáhnou 35 tisíc korun.

 

 

Mateřské školy Kopřivnice zvou děti a jejich rodiče na akci „Hrajeme si s Večerníčkem“. Pohádkové odpoledne plné zábavy a soutěží se uskuteční ve středu 27. května 2015 od 14:30 hodin na zahradě MŠ Záhumenní. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie dne 28. května od 10:00 – 12:00 hodin Na Pinkavce a od 7:30 – 9:30 hodin v části ulic Havlíčkova, Husova, Komenského, Palackého, Pod Stadionem a Tyršova.

 

Velkoobjemové vany na ukládání objemného odpadu z domácností jsou přistavovány vždy od 15:00 – 18:00 hodin. Dne 27. května na ulici Francouzské.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice