27. 6. 2014

 

Na Velký Javorník v pyžamech ! Opět po roce se opakuje netradiční akce Pyjamo tour de Javornik, jejímž cílem je dobýt vrchol Javorníku v nočních úborech. Recesistickou akci před čtrnácti lety založilo Sdružení opuštěných sympaťáků (SOS). Od té doby pravidelně na začátku prázdnin zdolávají v pyžamech vrchol Velkého Javorníku. Letošní sraz je v sobotu 28. 6. 2014 v 8:30 ne nádraží v Kopřivnici. Start výšlapu ve Veřovicích v 9:30.

 

 

Úspěšné napojení na nově budovaný horkovod pro Kopřivnici. Ve dnech 23. až 25. 6. provedla společnost KOMTERM Morava úspěšné připojení k nově budovanému horkovodu ve městě Kopřivnice. Složité podmínky v místě napojení si vyžádaly několik operativních zásahů v pracovních postupech. Tyto úpravy bohužel přinesly odstávku od dodávek tepla o jeden den delší, než jsme předpokládali. Nyní bude společnost Teplo Kopřivnice s.r.o. postupně zprovozňovat jednotlivé větve nového horkovodu a připojovat jednotlivé odběratele. Pro tuto činnost naše společnost poskytne jak topné médium k technologickým proplachům a tlakovým zkouškám, tak nezbytnou součinnost. S připojením na nový horkovod bude z naší strany nutná ještě jedna odstávka ve dnech 7. až 9. 8. Jedná se o práce, které vyžadují úplnou odstávku celého systému. Za přerušení dodávky tepla se tímto naše společnost omlouvá všem odběratelům a děkuje za pochopení vzniklé situace, která přispěje ke zkvalitnění dodávek v dalším období.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. vám oznamuje, že dne 2. a 10. července od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody na ulici 17. listopadu a Osvoboditelů.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. Vám oznamuje, že dne 30. června od 7:00 – 13:00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v části ulice 17. listopadu. Dne 2. a 10. července od 7:15 – 19:15 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie ve Větřkovicích u Lubiny v Haškovci a ve firmě FAVEA.

 

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad z domácností budou rozmístěny dle harmonogramu vždy od 15:00 hodin. 30. června na ulici Obránců míru za Anexem a 1. července na ulici B. Smetany.

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 27. – 30. června ve Vlčovicích u mostu směr Mniší, ve Vlčovicích u KD, u kostela, naproti č.p. 88 a 54, v obci Mniší na zastávce, v Mniší u KD, na horním konci u č.p. 174, 109 a 159.

 

 

Turistická soutěž Českého rozhlasu Ostrava Křížem krajem začíná. V úterý 1. července startuje devátý ročník oblíbené turistické soutěže Českého rozhlasu Ostrava s názvem Křížem krajem. Letos hrací karta zavede účastníky do osmi zajímavých míst Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Výherci se mohou těšit na výhry v podobě wellness víkendů, horských kol, elektroniky a dalších lákavých cen. Cílem soutěžících bude sbírat razítka do hrací karty z určených osmi míst obou krajů, kterými jsou například horské vrcholy, muzea nebo hrady. Kromě razítek musí soutěžící i správně odpovědět na osm otázek, které se k jednotlivým cílům vztahují. Hrací kartu, jako přílohu letošních Rozhlasových novin, najdou zájemci už teď a také v průběhu soutěže ve všech informačních centrech obou krajů, v cílových místech a samozřejmě na recepcích obou regionálních stanic Českého rozhlasu.

 

 

Libušín lehl popelem kvůli vadnému komínu. Za požár chaty Libušín na Pustevnách může vadný komín a kachlová kamna, která návštěvníci vídali uvnitř poustevny. Hasiči tak po víc než čtvrt roce ukončili vyšetřování. Kdo ponese odpovědnost, teď bude řešit policie.  Vyšetřovatelé hasičů od začátku pracovali s třemi verzemi, úmyslné zapálení, používání kamen na tuhá paliva a konstrukční chyba v komínu. Ta poslední se nakonec ukázala jako správná. V komínu vznikla vzduchová kapsa v blízkosti dřevěných trámů. Ty proto nebyla pořádně izolované a pak při topení v kamnech se zahřívaly. Komín měl platnou revizní zprávu, ta ale konstrukční nedostatky neodhalila. Hasiči navíc zjistili, že na úpravy nebylo povolení. Kamna i komín v objektu sice historicky byly, ale vytápěl se elektřinou. Teprve v roce 2008 se znovu začalo zatápět v kamnech. Libušín, dřevěná chata navržená architektem Dušanem Jurkovičem, začal hořet v noci na 3. března. Požár ho prakticky zničil, obnova se odhaduje na 80 milionů korun.

 

 

Radnice hledá lektora dopravní výchovy pro dětské dopravní hřiště s nástupem 1. 9. 2014 na částečný úvazek. Přihlášky přijímá do 11. 7. Zdeňka Krišková.

 

 

Během letních prázdnin vznikne ve fotbalovém areálu v Lubině nové dětské hřiště. Do výběru herních prvků se můžete zapojit také Vy – hlasujte pro nejlepší návrh budoucí podoby hřiště v internetové anketě od 24. do 30. června (10:00)!Anketa

 

 

Nabídka města na nájem městského bytu o velikosti 1+2,na ul. Obránců míru 1307, za podmínky přistoupení k dluhu, který je určen široké veřejnosti za podmínek dle výzvy. Nabídka platí od 25. 6.2014 do 30. 7.2014.

 

 

Dny města Štramberka zpestří Farmářské trhy. V sobotu se bude konat již 12. ročník Dnů města Štramberka. Na programu jsou řemeslné a farmářské trhy a také setkání hudebníků s názvem Štramberský krpál. Těšit se můžete na prodej všelikého možného zboží od rukodělků až po farmářské výrobky či výpěstky. Doprovodný program se uskuteční v čase 10.00 – 17.00 hodin na náměstí ve Štramberku a vystoupí v něm Dechový orchestr FHS Frýdlant n. O., Dechový orchestr Akorďanka Stonava, Dechový orchestr Štramberk, Městský dechový orchestr Kopřivnice a Dechový orchestr mladých ZUŠ Příbor. Pro děti sehraje v 15.30 hodin na náměstí Loutkové divadlo Povidlo pohádku „Jak dostat Pučmelouta do školy“. V případě nepříznivého počasí se pohádka odehraje v Kulturním domě.

 

 

Jak se žilo a jak bylo na Hukvaldech. Poznejte život našich předků ve 14. století formou dobového zábavně-naučného programu s názvem Jak se žilo a jak bylo. Akce se uskuteční v sobotu na hradě Hukvaldy. Chybět nebude výcvikový tábor, přehlídka střelných a palných zbraní, středověký špitál, ukázka polní kuchyně, dobová řemesla a společný program skupin Rytířů z Hückeswagen, Piastovci a Družina Petra Meissnera von Peterswald.

 

 

Příbor zažije I. Benátskou noc. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Sbor dobrovolných hasičů Příbor pořádá Benátskou noc. Ta se uskuteční v sobotu od 19.00 hodin na zahradě Hasičské zbrojnice Příbor. K tanci a poslechu zahraje hudební skupina KIWI.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice