25. 6. 2014

 

KOMTERM, a.s. oznamuje, že z důvodu připojení nového rozvodu tepla pro město Kopřivnice i nadále probíhá odstávka tepla v celé Kopřivnici. Důvodem prodloužení odstávky je ztížená montáž propojení stávajícího a nového rozvodu tepla. Obnovení dodávky tepla proběhne přibližně 25. června o půlnoci.

 

 

Provozovatel dráhy SŽDC informuje, že na trati 325 – STUDÉNKA – VEŘOVICE (A ZPĚT) proběhne výluka. PŘÍBOR  – ŠTRAMBERK: nepřetržitě: od 30. června 2014, 7.20 hod. do 11. července 2014, 19.00 hod.souběžně:  STUDÉNKA – ŠTRAMBERK ve dnech 8. a 9. července 2014 vždy v době od 7.00 do 17.00 hodin.Všechny vlaky jsou po dobu výluky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

 

 

Město Kopřivnice v loňském roce nabídlo občanům možnost zúčastnit se společného nákupu elektřiny a zemního plynu formou elektronické aukce, čímž se zapojeným domácnostem podařilo ušetřit dohromady zhruba 9 milionů korun. Jelikož poptávka veřejnosti stále trvá, bude na kopřivnické radnici opět zřízeno kontaktní místo pro konzultace.  Poslední konzultace ve středu 25. června v době od 13 do 17 hodin.

 

 

Město Kopřivnice Vás zve na veřejné projednání budoucí podoby dětského hřiště v Lubině. Představení jednotlivých návrhů řešení se uskuteční ve středu 25. června od 15 hodin v areálu fotbalového hřiště v Lubině, kde nové dětské hřiště vznikne. Přijďte nám pomoci vybrat, který návrh je nejlepší! Součástí akce budou cyklistické závody Cyklohrátky pro děti.

 

 

Ve čtvrtek 26. června v 10 hodin se v atriu Základní školy dr. Milady Horákové uskuteční tradiční pietní setkání u příležitosti 64. výročí popravy významné právničky a političky, podle níž se kopřivnická škola jmenuje. Památku této výrazné osobnosti české historie uctí představitelé města Kopřivnice spolu se zástupci Konfederace politických vězňů a členy místního Klubu Masarykova demokratického hnutí.

 

 

Po necelém roce radnice zřejmě nalezla kupce pro objekt Bönischovy vily, někdejšího loutkového divadla na Štefánikově ulici. Jeho záměrem je v objektu vybudovat sídlo firmy a také kavárnu s cukrárnou a ubytovací kapacity. Počítá se s kompletní rekonstrukcí objektu s důrazem na co největší zachování původní podoby budovy včetně použitých architektonických prvků. Kdo je kupcem a jaké je jeho finanční nabídka, bude zveřejněno při projednání kupní smlouvy na zastupitelstvu 26. června.

 

 

Stávající cyklostezky budou brzy propojeny. V Kopřivnici roste nová cyklostezka. Výstavbou 1,5 km dlouhé asfaltové stezky pro chodce a cyklisty bude letos na podzim dokončeno propojení centra města, průmyslového parku i všech místních částí. Stezka naváže na stávající cyklostezku na ulici Panské a povede podél komunikace okolo výrobních hal firem Dura a Erich Jaeger až k silnici I/58, kterou překříží, a o kousek dále se napojí na trasu Z Poodří do Beskyd. Hlavním cílem projektu je zvýšení bezpečnosti lidí dojíždějících za prací do průmyslového parku, ale samozřejmě také celkové zlepšení podmínek pro cyklodopravu a sportovní vyžití Kopřivničanů. Investice do výstavby přesáhne 9 milionů korun, přičemž 85 procent uznatelných nákladů pokryje dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko a zbytek zaplatí město ze svého rozpočtu. Nové stezky by se měli kopřivničtí cyklisté dočkat již koncem září. V posledních letech bylo v Kopřivnici a okolí vybudováno několik kilometrů nových cyklostezek a cyklotras. Územím města prochází zhruba 26 km cyklotras, 14 km kondičních cyklookruhů a 9 km cyklostezek nebo cyklopruhů. V roce 2013 byla otevřena cyklostezka Kopřivnička a další úsek cyklopropojení Z Poodří do Beskyd mezi Lubinou a Vlčovicemi. Kopřivnice je také členem Asociace měst pro cyklisty, v rámci níž se podílí na přípravě legislativních opatření, výměně zkušeností členských měst a prosazování společných zájmů vedoucích k dalšímu rozvoji cyklodopravy.

 

 

Kopřivnice objektivem Ivana Polívky – 26. červen v Muzeu Fojtství. Výstava představí průřez tvorbou kopřivnického fotografa Ivana Polívky. K vidění budou fotografie z cyklů Kopřivnice kouzla zbavená, nebo Proměny Kopřivnice objektivem Ivana Polívky 1960-2000, zachycující především socialistickou přestavbu města. Chybět ovšem nebudou také snímky z jiných oblastí, jimiž se Polívka zabýval, ať už se jedná o sport, kulturu či momentky z běžného života obyvatel Kopřivnice.

 

 

23. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice se koná ve čtvrtek 26. června 2014 od 16:00 hodin v 10. patře radnice.

 

 

Nový protipovodňový systém v Kopřivnici bude v provozu už letos. 19. června 2014 byla potvrzena dotace na realizaci tohoto projektu. Ta by měla pokrýt 90 procent nákladů, které jsou vyčísleny na 10 mil. korun. Obsahem projektu jsou 2 nové hladinoměry, bezdrátový rozhlas a digitalizace povodňového plánu. Tato technologie bude Kopřivnici v budoucnu pomáhat proti povodním. Kopřivnické obyvatele včas varuje před velkou vodou. Nový protipovodňový systém by měl být hotový do konce letošního roku.

 

 

Moravskoslezský kraj zahajuje třetí ročník Fajneho léta na techno trase. Do Kopřivnice zamíří 5. července před technické muzeum.

 

 

Radnice hledá lektora dopravní výchovy pro dětské dopravní hřiště s nástupem 1. 9. 2014 na částečný úvazek. Přihlášky přijímá do 11. 7. Zdeňka Krišková.

 

 

Poslední zvonění ve stylu „Hrdinové filmového plátna“ to bude opět po roce recesní rozloučení žáků 9. tříd s povinnou školní docházkou – dopoledne ve středu 25. 6. 2014.

 

 

Zahájit léto můžete na Kopřivnickém  karnevalu  jako v Riu v rámci akce Tancem proti drogám Ve čtvrtek 26. 6. 2014.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice